Hp pavilion + vista + neo

Witam

No więc -> Mam komputer stacjonarny hp z serii pavilion elite(model m9040.pl). Komputer ten posiada oryginalny system operacyjny vista home premium PL 32 bity. Postanowiłem zainstalować na nim neostradę (modem sagem fast800). Począwszy od sprawdzenia jak jest ze sterownikami z cd neo (nie działają) przeszedłem do poszukiwań w google. Znalazłem parę tematów dotyczących vista + neo i linki do sterowników. Niestety wszystkie sterowniki dalej nie dawały efektu (były to m.in. pierwsze stery sagema wydane pod vistę oraz najnowsze, które sam wyszukałem na stronie sagem.com). Zadzwoniłem na infolinię i polecono mi najpierw zainstalować sterowniki zalecane przez tp. Okej wszedłem na stronę tp i jak zalecano po wyszukiwaniu znalazłem odpowiednie sterowniki i nawet instrukcję w pdf (nic nowego niestety mi nie mówiła…). Zainstalowałem sterowniki i potem po wyskoczeniu okienka z prośba o podpięcie modemu tak właśnie zrobiłem. Okienko zniknęło i za chwilę na pasku zadań pojawił się dymek z info o nowych sprzęcie. Niestety skończyło się to wartością “Niepowodzenie” tak jak w przypadku pozostałych sterowników. Zadzwoniłem ponownie do neostrady i niestety osoba, z którą rozmawiałem nie potrafiła mi pomóc. Opisałem zachowanie samego modemu -> zaraz po podpięciu słyszalny był ten dźwięk, który oznajmia o podpięciu urządzenia pod usb i lampki na modemie włączały się na jakieś 2-4 sekundy (obie na zielono) po czym gasły i ponownie słyszalny był charakterystyczny dźwięk. Dodatkowo sprawdziłem sytuację w raportach i ujrzałem listę identycznych powiadomień, które mówią, że sterownik nie może być uruchomiony i kod błędu: 1. Potem próbowałem jeszcze aktualizować i ponownie instalować sterowniki przez menedżera urządzeń, ale dało to jedynie taki efekt, że teraz w raportach są pozycje zalecające ponownie zainstalować sterowniki (próbowałem, ale to jak można się domyślić nic nie dało). Pan od neo stwierdził więc, że to pewnie jakaś niezgodność sprzętów i dlatego modem nie chce się “zgrać” z komputerem. Z tego co wiem to komputer nie posiada innych wbudowanych modemów poza sieciowym (ethernet) no i tym od sieci bezprzewodowej (wyłączyłem oba i też nie pomogło). Próbowałem też konfigurować od razu połączenie internetowe (raz sam, ale również podczas rozmowy z doradcą neo) no i niestety system generował komunikat o tym, iż nie wykrywa modemu…czy ktoś może ma pomysł jak rozwiązać ten problem, bo mi już zbrakło.

Zrzut ekranu:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … c337a47166

Pobierz z tej strony A_4_8 , działają na wszystkich systemach.

http://www.sagem.com/support/site/model … age=driver

Sorry, ale jak wspomniałem posiadam już chyba z 5 różnych sterowników, a te które podałeś również posiadam. Sterowniki są, ale dałem zrzut ekranu i stery po prostu nie odpalają podczas instalacji sprzętu i mogę mieć ich 100 a i tak występuje identyczny błąd i ma taką samą charakterystykę. Nie wiem co robić, bo vista vistą, ale to komputer jest teraz przeszkodą, a nie będę wywalać wbudowanych modemów, bo może to one są problemem a może nie…zapodałem też info o kompie, więc jak ktoś się coś na tym zna to może sobie wbić na stronkę hp i zobaczyć z jakich komponentów owy pecet się składa.

Też miałem ostatnio Viste i ten sam modem co Ty oraz problem z instalacją sterowników.

Oczywiście udało mi się bez problemu po pewnym czasie zainstalować modem w systemie…jak?

Po prostu zainstalowałem sterowniki z Windowsa XP, które były wcześniej zmodyfikowane pod działanie PPPoE.

Potem tylko zrobiłem ręcznie połączenie w połączenia sieciowe i zainstalowałem cFosSpeed’a i wszystko działało jak należy.

Jak chcesz to mogę wrzucić tutaj te sterowniki sprawdzisz sobie.

PS.

Bardzo ważne, przed instalacją nowych sterowników odinstaluj dokładnie poprzednie i wyczyść potem dokłądnie rejestr, np. programem JV16 PowerTools. Restart kompa i instaluj nowe sterki.

Jak mu za dużo namieszasz to potem ciężko mu się połapać co się dzieje i robi głupoty straszne :slight_smile:

PS2.

Sadząc po nicku widze, że oglądasz Bleach’a :stuck_out_tongue: Gratuluje :stuck_out_tongue: hehe.

Co do sterowników no to mówiłem, że wykorzystałem już parę patentów i te “przerabiane” również mam bodajże nawet chyba gdzieś tutaj na 4um znalazłem. Mam również starsze i najnowsze sagemowskie seryjne (stare tylko pod 32 bity, a najnowsze ponoć pod każdą vistę) i tam wystarczyło ustawić PPPoe Vcmux 0/35 i niby powinna być “gitara”, ale to nic nie dawało. Poza tym różnie to bywa z tym podpinaniem…zazwyczaj automatycznie komp stara się zgrać z modemem jakieś stery, ale czasem pyta co robić i mimo wskazania dokładnej lokalizacji sterów (PF/Sagem/Drivers) dalej oznajmia, że urządzenie nie działa poprawnie. Raz w menedżerze urządzeń była opcja “włącz urządzenie” i pojawił się komunikat w stylu, że mimo polecenia urządzenie się nie uruchomiło…tak jakby modem po prostu chwilkę po podpięciu “zdychał” i to chyba jakaś niezgodność sprzętu tutaj może grać rolę…słyszałem kiedyś, że takie problemy mogą występować przy płytach głównych asusa, ale tak jak w innym pc gdzie neo na xp działa bez zarzutu tutaj jest intel.

Sam mam płytę główną ASUS’a i u mnie net działał bez problemów.

Jedyną różnicą jest to, że korzystam z modemu Thomsona.

Być może SAGEM, ma jeszcze problemy z Vistą ?

Poza tym zerknij tutaj:

:arrow: http://turbokrecik.info/

Popytaj też tam na forum, są bardziej zorientowani w tych tematach.