HP Pavillon DV 6000-brak obrazu na matrycy

Witam! Mam laptopa jw. i stało się coś dziwnego, od kilku dni nic mi nie wyświetla się na matrycy. Kiedy włączę laptopa słychać jak system się uruchamia ale nic nie widać i jest tylko jeden pionowy pasek na matrycy.Czyżby uszkodzony układ graficzny ? Słyszałem ,że te laptopy tak mają. Co mi poradzicie , co sprawdzać.Pozdrawiam

te lapki tak maja…

trzeba było go czyścić regularnie. teraz pewnie grafika się przegrała więc nic już nie pomoże…

oczywiście warto znaleść jakiegoś fachowca aby spradził czy jeszcze da się coś z tym zrobić ale prawdopodobnie cała płyta gł z grafiką do wymiany.

Nie przesadzajmy, jak rzeczywiście poszła grafika, wystarczy przelutować. Z tego co pamiętam, dv6000tki miały wadliwe chipy nVidii. Możesz spróbować “upiec” płytę w piekarniku (poszukaj na google, zapewne jest gdzieś “przepis” do Twojego lapka), albo jak nie czujesz się na siłach to idź z tym do serwisu (tanio chyba Cię to nie wyjdzie, ale cóż…) .

Podłącz laptopa do zewnętrznego monitora lub telewizora. Jeśli na zewnętrznym zadziała prawidłowo, to masz uszkodzoną matrycę (ekran) laptopa. Jeśli nie zadziała, czyli objawy takie, jak na matrycy laptopa, to uszkodzona jest karta graficzna lub płyta główna.

Jak można wejść do menadżera skoro nie wyświetla się ekran również na zewnętrznym monitorze :lol: Po włączeniu lapka słychać tylko dżwięk systemu!

Skoro nie masz obrazu na zewnętrznym monitorze, to jednak karta graficzna lub współpracujące elementy płyty głównej są uszkodzone. Nic tu nie poradzimy. Prawda, że te modele laptopów są znane z tego uszkodzenia.

Rozbierz laptopa i złóż, czasem pomaga. Może to tylko zanieczyszczenie a nie padnięty układ z grafiką (chociaż to częsta usterka).

Skuteczne rozwiązanie to wymiana układu BGA - http://diolut.pl/uklad-bga-nvidia-mcp67 … -4089.html, cena układu to około 300 zł, koszt wymiany około 200 zł.

Aby dobrać układ, rozkręć laptopa (uważaj na taśmy, zwłaszcza na panel), zdejmij radiator i zobacz oznaczenie starego układu graficznego.

codin ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.