Hp Pavilon dv2000 nie wykrywa karty wifi

Witam!

Mam taki, dość uporczywy problem.

Posiadam Laptopa Pavilon dv2000. Ogólnie laptop bardzo dobrze się sprawuje poza tym, że nie chce na nim działać WiFi.

Kontrolka od włącznika bezprzewodówki cały czas świeci się na kolor pomarańczowy.

Wchodząc w Menadżer Urządzeń a następnie wybierając zakładkę karty sieciowe ukazuje mi się jedynie Nvidia nForce networking controller.

Próbowałem też wejść w asystenta sieci bezprzewodowych przez panel sterowania ale niestety ikona z napisem “Hp wireless Assistant” nie reaguje na kliknięcia.

Dodam jeszcze, że korzystam z Systemu Windows 7 Professional 32-dwu bitowy.

Próbowałem także zainstalować sterowniki na nowo ze stronki hp ale na nic się to zdało.

Podpinając laptopa za pomocą kabla ethernet do modemu internet normalnie funkcjonuje.

Także rozkręcałem go do zera, aby sprawdzić czy nie jest coś przypadkiem odpięte bądź przypalone od przegrzania ale nie znalazłem niczego takiego.

Aktualnie pomysły mi się wyczerpały i nie za bardzo wiem co tu począć dalej.

Aha… Próbowałem też wpiąć inny moduł wifi ale także go nie wykrywało.

Jakby ktoś miał jakieś sugestie to piszcie:)

Czy nie masz na obudowie fizycznego wyłącznika wifi?

Jak najbardziej jest. Suwak lewo/prawo ale nie, nie w tym tkwi problem to byłoby z byt proste:)

Sprawdź czy moduł wifi jest poprawnie wykrywany w BIOSie i czy jest włączony.

W menadżerze urządzeń wejdź w Widok i zaznacz Pokaż ukryte urządzenia (sprawdź czy karta jest widoczna).

Karta nie była widoczna pomimo użycia opcji “pokaż ukryte urządzenia”.

Co do sprawdzenia tego w Bios-ie nie za bardzo wiem jak to zrobić >,<.

Kolejną ciekawostką jest to że wifi samo z siebie zaczęło działać. Na nowo w menedżerze pojawiła się karta broadcoma 802.11g. Ikona w Panelu sterowania wireless assistant także już działa.

Pojawił się za to inny problem. Komputer się zacina/wiesza/przerywa podczas odtwarzania jakichś filmików na YouTubie.

Tzn przykładowo puściłem sobie album muzyczny na Yt i co jakiś czas przerywało się jego odtwarzanie aż w końcu komputer się zawiesił. Po ponownym włączeniu wifi ponownie nie działało.

Jak uruchomiłem wifi z powrotem nie wiem sam. Przytrzymałem przycisk power aż do momentu włączenia się laptopa. Potem nadal go trzymałem aż się wyłączył i tak z 3 razy. Następnie wyskoczyła mi informacja,że system windows nie został zamknięty prawidłowo i był dwie opcje uruchomienia: normalnie i jakaś druga nie pamiętam dokładnie już jaka. Wiem tyle ,że potem uruchomiło się narzędzie Chdisk czy coś takiego. Posprawdzało tam wszystko i uruchomiło system ponownie. Od tego momentu wifi zaczęło działać na nowo;?