Hp Photosmart 8050 - nie widoczna dla kompa

Witam, problem jest taki : podlaczam drukarkę pod usb - niby wykrywa ale po zainstalowaniu sterownikow nie ma jej wcale w systemie - dzieki czemu nic nie mozna wydrukowac - da sie jedynie z karty pamieci wlozonej do drukarki jakies fotki…

drukarka drukuje testowa strone po wejsciu w opcje na niej itd. czyli wssio dziala procz tego ze jej nie ma w systemie…

co się moglo stac i co zrobic zeby to naprawic ? :?

Spróbuj podłączyć pod inny port USB.

Może nowsze sterowniki - Vista ?

Pod inne usb probowalem to samo - inne drukarki i wsio pod USB wykrywa bez problemów, system Xp

Najpirw zainstalluj stery. Podłącz kabel dopiero po ponownyum uruchomieniu komputera, kiedy system się załaduje, wtedy wykryje sprzęt. Też tak miałem zawsze z moją drukarką Hp niezależnie, czy był to Xp, czy Vista :slight_smile:

Jedyne wyście to dodać drukarkę ręcznie.

tak tez probowalem - jest urzadzenie niby ale jak probuje przez nie drukowac nic sie nie dzieje - tak jakby bylo wysylane do niego i pokazuje blad… wykrzyknik na drukarce na pasku start i koniec…

hmm moze zle troche okreslilem swojego posta - chodzilo mi o to ze komputer jakby nie wysyla czy tez nie komunikuje sie z drukarka…

To może kabel? To takie oczywiste, że się o tym zapomina… sam kiedyś tak miałem.

kabel tez zmienialem i na jednym i na drugim inna drukarka w 100% dziala… mi sie wydaje ze to cos z drukarka moze byc … tylko co ?

z karty pamieci nomalnie durukuje, z opcji w drukarce stona testowa leci… ale z systemu nic… :confused:

Może port drukarki jest sypnięty? Bo skoro z kart drukuje to nie jest to raczej uszkodzenie mechaniczne.

Kiedyś na stronie HP był chat online z ich specjalistą sam kiedyś z tego korzystałem, może spróbuj z nim pomówić…

tyle ze pewnie bedzie eng ;/ a ja za bardzo nie jestem specjalista w innym jezyku niż polski :slight_smile:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/docu … 〈=pl mam nadzieję, że zauważysz… Specjalista jest Polakiem bynajmniej mój był hehehe :slight_smile:

tyle ze jak wpisze swoj model drukarki to jest po ang… jutro sprobuje… bo dzis nie urzeduja tam

A co tam model seria się liczy. Mojego modelu Photosmarta też nie było była tylko seria. Poza tym o problemie takim jak ten powinni wiedzieć bez względu na model!

No tak jutro jutro :slight_smile:

https://wimpro3.cce.hp.com/ChatEntry/Ch … g=pl&cc=pl :smiley: jest cień nadziei że sie z kims tam dogadam :wink:

Aby wykluczyć wadę drukarki (uszkodzenie portu komunikacyjnego) proponuję spróbować wydrukować coś pod innym systemem np. linuksem.

proba pomocy technicznej po moich wiadomosciach do obslugi technicznej skonczyla sie poki co ich niewiedza…bo niby ja rozlaczylo z czatu…

proba druga trwa…

Nie zrażaj się czasem oczekiwania. Ja pamiętam, że też długo to trwało a opóźnienia jakie pomiędzy poszczególnymi wiadomościami…

nawet nie doczekalem sie pomocy… nie odpowiadaja…pokazuje ze polaczone z czatem i imie tego pomocnika ich i ■■■■… uciekaja pokolei… 4 razy probowalem