HP ProBook 4515s - Sterowanie jasnością ekranu i klawiszami FN nie działa

Witajcie,

otrzymałem od wujaszka laptopa jak w temacie. Zainstalowałem na nim oryginalnego WIN7 (wcześniej był XP).

Wszystko działa ładnie i pięknie tylko problemem jest brak kontroli nad jasnością ekranu. W ogóle nie reaguje na jakiekolwiek zmiany. Ekran jest lekko przygaszony. Zainstalowałem wymagane sterowniki, które były dostępne na stronie HP pod ten model.

Dodam także, że nie działają mi klawisze funkcyjne od jasności. Regulacja głośności działa bez problemowo, a jasność ekranu nie. 

 

Ktoś spotkał się z tym problemem i może wie, jak to rozwiązać?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

A sterowniki do karty grafiki masz zainstalowane? czy karta pracuje na sterowniku systemowym?

Najpierw były zainstalowane systemowe, potem system zaciągnął przez Windows Update, a na końcu zainstalowałem ze strony AMD. W żadnym wypadku nie podziałało.

Ale przycisk funkcyjny Fn działa? z innymi F…

 

http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdDetails/?sp4ts.oid=3935147&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3Didx%253D%257CswItem%253Dob_84862_1%257CswEnvOID%253D4058%257CitemLocale%253D%257CswLang%253D%257Cmode%253D%257Caction%253DdriverDocument&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

 

Pobierz i zainstaluj i sprawdź po restarcie systemu.

Sprawdzę jak wrócę z pracy. Na pewno od głośności działają (pojawia się nawet grafika inna niż windowska). 

Oprogramowanie z tego linku instalowałem już wcześniej. Najpierw bezpośrednio dla win7, potem spróbowałem dla Visty. Nie pomogło.

 

Działa część przycisków, w tym usypianie, pomoc, wywoływanie przeglądarki internetowej. Nie działa natomiast blokowanie komputera i opcje jasności

To spróbuj tak:

  • odinstaluj sterownik karty grafiki, czyszczenie systemu, restart i zainstaluj sterownik producenta laptopa i po restarcie sprawdź.

 

http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdDetails/?sp4ts.oid=3935147&spf_p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigationalState%3Didx%253D%257CswItem%253Dob_77010_1%257CswEnvOID%253D4058%257CitemLocale%253D%257CswLang%253D%257Cmode%253D%257Caction%253DdriverDocument&javax.portlet.begCacheTok=com.vignette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vignette.cachetoken

 

Rozumiem, że program do Fn podany powyżej jest poprawnie zainstalowany?

 

Jeszcze sprawdź to:

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&docname=c02795372

 

ALE najpierw spróbuj tego narzędzia i restart i sprawdź:

 

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-106851-1&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&os=4062&product=5228209&sw_lang=

Sterowniki do FN są zainstalowane poprawnie. Ten program z ostatniego linku też nie pomógł. 

Nie skupiałbym się typowo na klawiszach FN, bo one nie są tak potrzebne. Bardziej martwi brak regulacji jasności. Nawet jak systemowym suwakiem w opcjach jasności zmienię, to jasność pozostaje taka sama.

Przeinstalowałeś sterownik karty grafiki na producenta laptopa?

 

Może to być problem sprzętowy, coś z podświetleniem lub matrycą?

Nie jest to problem sprzętowy, bo na XP było ok, po zainstalowaniu 7-ki się tak zrobiło.

 

Jeszcze nie przeinstalowałem sterownika - dzisiaj to uczynię po 16 i dam znać.

Właśnie pobieram sterowniki. W międzyczasie zauważyłem, że podłączając i odłączając kabel zasilania, ekran się rozświetla na pełną jasność, a potem wraca do stanu lekko przygaszonego.

 

Zainstalowanie sterowników producenta też nic nie daje. Zauważyłem kolejną dziwną rzecz. Podłączyłem zasilacz od mojego Dell’a. Wyskoczył komunikat od HP Assistant, że moc zasilacza jest za słaba (tak samo było jak podłączałem i odłączałem kilkakrotnie oryginalny zasilacz). Ale fakt faktem na zasilaczu della ekran się rozjaśnił i taki pozostał, dopóki nie ruszyłem suwaków od jasności ;/ Nie wiem co z tym robić, chyba trzeba będzie się przemęczyć na przyciemnionym ekranie.

 

Może tak być.

 

Zrób dokładnie porządek po sterach karty grafiki.Do tego modelu widzę na stronie producenta dwa stery, jak coś wypróbuj oba, po uprzedniej deinstalacji obecnego.

 

W sieci jest napisane, że to może być problem spapranych sterowników do Windows 7 do tego modelu.

No nic dzięki za chęci. Wujaszek będzie się musiał przemęczyć z takim ekranem. 

Trochę późna odpowiedź ale może ktoś też szuka rozwiązania.
Rozwiązaniem problemu w Windowsie 10 jest zainstalowanie sterowników od Windowsa 7. Instalacja przebiega pomyślnie, nie wyrzuca błędów. Klawisze funkcyjne działają jak powinny :slight_smile: