Hp ProBook 4520s pracuje bardzo wolno i co chwila zawiesza sie

Cześć. Nie wiem co się dzieje od jakiegoś czasu laptop bardzo woln chodzi i zawiesza się co chwila. Po ponownym zainstalowaniu systemu przez recovery jest to samo. System to Windows 7 Home Premium a lapek to Hp ProBook 4520s. Co mogę zrobić?

Odpal test z BIOS’u.

Czy komputer bardzo się nagrzewa? Sprawdź stan dysku twardego. Jak system na to nie pozwala, to użyj np. ubuntu live CD czy jakiegoś zestawu narzędziowego, który zawiera oprogramowanie do analizy dysków np. MHDD.

@Przemek1987

Co masz na myśli pisząc odpal test z BIOS’u? Co konkretnie mam zrobić? Jaki test?

@michq

Laptop raczej się nie na grzewa. Dysk sprawdzę jak mi się aktualizacje skończą.

Sorry, nie wyjaśniłem. Chodzi mi o to abyś odpalił np. test HDD i RAM.

Zrobiłem test memetestem i nic nie wykryl. Puściłem chkds też nie wykrył chociaż skończył bardzo szybko… Za to najnowsze ubuntu śmiga aż miło, wszystko pięknie ładnie działa. Teraz mam problem jeszcze bo trwa wycofywanie zmian, niepowodzenie konfiguowania aktualizacji systemu Windows. I trwa to bardzo długo. Zadziwił mnie ten Ubuntu, który działa szybko i płynnie. Co w takiej sytuacji zrobić?

Ubuntu instalowałeś czy odpaliłeś livecd? Bo jak zrobiłeś tak jak napisałem, czyli odpalenie systemu bez instalacji, to wtedy jest on ładowany z płyty do pamięci operacyjnej pomijając dysk twardy. Mi chodziło o to, aby sprawdzić stan dysku twardego. Na Ubuntu w wyszukiwarce (wciśnij klawisz "super, czyli klawisz “Windows”) wpisz “dyski” i tam będziesz mieć informacje o stanie dysku (S.M.A.R.T.). Na Windows możesz skorzystać z CrystalDiskInfo. Sprawdź dysk pod kątem uszkodzeń (jak możesz, to odpal na Windows wcześniej wymieniony program, a jak nie, to skorzystaj z programu na Ubuntu lub np. któregoś z pakietów narzędziowych, który zawiera oprogramowanie do analizy dysków).

@michq raport z crystaldisk info: http://iv.pl/images/59468174195101078288.jpg

Nivez, chodziło mi o te testy, które masz wbudowane w BIOS.

Są tam narzędzia do testowania.

Edit. ok mam jutro dam wyniki.

Hej,

Log z CrystalDiskInfo nie jest cały, brakuje kilku parametrów - możesz przelecieć scrollem do dołu i dać dodatkowy screen? Generalnie dysk nadaje się na złom - nawet zerowanie pewnie nic nie da.

Pozdrawiam,

Dimatheus

 3838309300_1406027344_thumb.jpg  

Hej,

No niestety dysk na złom i wymiana na nowy. Co prawda liczba realokowanych sektorów jest nieprawdopodobnie wysoka (ponad 9,5 mln), ale ilość operacji realokowania (atrybut C5 - 112), jak i ilość niestabilnych sektorów (atrybut C5 - 148) nie pozostawiają złudzenia - wymiana konieczna. Oczywiście jeśli jest na gwarancji, to jeszcze lepiej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki zai nfo. A mógłby ktoś napisać jak rozebrać tego laptopa? Od początku, do dysku?

Tutaj masz przedstawioną wymianę dysku dla Twojego komputera. Możesz również zobaczyć instrukcję serwisową. Od strony 48 są informacje dotyczące rozkręcania komputera i wymiany poszczególnych komponentów.