Hp prodesk 400 g3 tower - jaka karta graficzna z pasywnym zasilaniem?

Dzień dobry.

Jestem szczęśliwym posiadaczem komputera HP PRODESK 400 G3 TOWER :slight_smile: . Chciałbym zainstalować kartę graficzną, aby odrobinę przyśpieszyć komputer. Z uwagi na ograniczenia w przewodach zasilających, które wynikają z dość skąpego, fabrycznego zasilacza, szukam karty zasilanej bezpośrednio z portu PCI-E. Czy pomożecie dobrać coś odpowiedniego do konfiguracji komputera? :slight_smile:

  • PROCESOR - INTEL CORE i5 6500 3.2GHz
  • RAM 8GB DDR3 2x4GB
  • SSD CRUCIAL 240GB
  • HDD TOSHIBA 500GB 1 TB 2x500GB
  • ZASILACZ LITE-ON 300W 80+ BRONZE (DEDYKOWANY DLA HP PRODESK)

Zasilacz wyposażony jest w dwa standardowe złącza zasilania SATA oraz jedno mini, dla napędów DVD. Standardowe zasilania mam wykorzystane dla dysków HDD 3.5 TOSHIBA, a złącze mini podłączone do kieszonki, w której jest SSD.

Dysponuję kartą graficzną, ale ona wymaga zasilania 4 pinowego. Zastanawiam się, czy do złączy zasilania SATA mogę podłączyć rozgałęźniki? A może spowoduje to spadek napięcia na zasilaniu dysków i dojdzie do jakiejś awarii? Długo zbierałem na ten komputer i nie chciałbym go sobie uszkodzić :expressionless:

Poradzicie coś? Przy propozycjach proszę wziąć pod uwagę, że mam ograniczony budżet, jako że jestem jeszcze w podstawówce. Myślę, że mogę przeznaczyć 250zł na taką kartę.

Pozdrawiam, Nikodem.

Kup GTX 1050, bierze zasilanie z płyty głównej.

1 polubienie

Pasywna do niczego, sensownego, nie nada się. Bo to 1030 pewnie. 1050 powinien Twój procek pociagnąć. :wink:

A czy wiesz może, jaki wpływ na zasilanie będzie miał dodatkowy rozgałęźnik na przewodach zasilających SATA? Skoro pasywna karta do niczego się nie nada, to może podłączyłbym rozgałęźnik i z niego zasilił kartę graficzną? Widziałem takie kabelki, niekiedy nawet dodawano je do kart graficznych.

Spalisz komputer. Nie wiem ile W masz na 12, ale procek na niej bazuje, będzie bazowała karta i troche płyta

Obstawiam, że w maksymalnym peaku powinieneś mieć z 15-20 % zapasu na 12 i z 20-30% na całym zasilaczu. Zakąłdając kartę max 75W.

Pakując kartę z dodatkowym zasilaniem potrzebujesz wiecej W, co może doprowadzić do przeciążenia i spalenia zestawu, a optymistycznie skróci tylko zywotność zasilacza i obnizy kulture pracy (odrzutowiec będziesz słyszał w obudowie).

O wstawianiu mocniejszych kart, o wyższym poboże mocy, trzeba było mysleć przed zakupem tego “poleasingowego”/“fajnego mini” komputerka. :wink:

PS> Jeżeli chcesz coś mocniejszego, jako kartę, to 1050TI, ale to już bliżej 350zł musisz mieć.

1 polubienie

Z nowych: 1650. Jak to mówi Forest: nie kupuj używek.

Sporo racji w tym jest, sam nie polecam starszych modeli, ale jedna gerenacja do tyłu, to trzeba mieć solidnego pecha trafiając na zepsutą… :wink:

Forumowicz chyba z bogatszego domu jest :slight_smile: Nadarzyła się okazja odkupić tanio komputer od zamykającej się firmy, to rodzice długo się nad tym nie zastanawiali. Cały ten komputer kosztował nas 300 złotych więc nie jest źle. Kartę chciałbym zamontować lepszą nie w celu gier ani niczego podobnego, ale jak mam otwarty jakiś tłusty dokument i kilka kart w przeglądarce, w tym takie jak YouTube, to czasami przytnie mi coś gdzieś. Dlatego myślałem nad czymś bez dodatkowego zasilania… Popatrzę jeszcze, czy jakieś lepsze zasilacze do tego modelu nie były montowane na pierwszy rzut. Tymczasem, dziękuję za pomoc :slight_smile:

Nie, ale własnie dlatego nie kupuje tanio, bo potem 2x płacę za wszystko. :wink: Ostatnio desktopa z 5-6 lat temu składałem na A8-7600/8GB RAM i do dzisial działa , u rodziców. Obecnie mam Lapka Lenovo, też niecałe 2000 za wszystko i działa. :wink:

To NAJPRAWDOPODOBNIEJ problemem jest niewielki RAM lub zuzyty / powolny dysk twardy. Z braku RAM dochodzi do Swapa.

Zrób HDTUNE zdrowie + wykresy prędkości i wrzuć. :wink:

Nie, bo masz zasilacz w tfx bodaj, ich maksymalna moc to 350W jak kojarzę, a cena ze 200-250 zł. Musiałbyś więc wymienić do mocniejszego zasilacza: płytę, obudowe i na koniec zasilacz. Dlatego mówię, kupisz tanio, zapłacisz drożej. :wink:

Problem rozwiązany. W komputerze zainstalowałem oryginalną kartę dedykowaną do komputera HP - GeForce 730.

Chciałem dodać informację dla innych osób, które mogą się spotkać w przyszłości z tym problemem:

Wymiana fabrycznego zasilacza na zwykły zasilacz ATX jest w tym modelu komputera możliwa.
Na wstępie może się wydawać, że montaż według otworów na śruby spowoduje, że zasilacz będzie ustawiony wentylatorem do góry obudowy. Nie należy się tym przejmować, bo w obudowie tej jest też system beznarzędziowego montażu zasilacza - na wsuwkę i zatrzask. Wymieniłem u siebie zasilacz, bo kolega z klasy robił upgrade swojej maszyny i dał mi swój poprzedni zasilacz :slight_smile: