HP Proliant ml150 G6 głośne wentylatory


(StudioM4) #1

Witam dostałem Serwer HP Proliant ml150 G6

 Mam do pytanie czy jest szansa oszukać bios żeby wyłączyć obecne wentylatory , bo strasznie głośne są chciałem sobie wymienić na inne ale jak odłączę obecne to bios zgłasza awarie i system nie odpali , serwer chciałem zastosować do użytku domowego .


(drunkula) #2

Serwery są głośne. Jeżeli nie masz pomieszczenia na serwerownię, to użyj zwykłego PC jako domowego serwera.


(bachus) #3

To dość tani serwer i rzeczywiście wentyaltory potrafią mało ciekawie szumieć, dodatkowo dyski SATA mocno "skrzeczą’. Możesz spróbować w BIOSie zmienić profil, może będzie ciszej (“ja zawsze ustawiam na max performance”).


(dr.boczek) #4

głośne powinny byc zaraz po wlaczeniu poniewaz serwer wtedy mierzy paramtery a po kilku minutach powinny ucichnąć


(bachus) #5

ml150 G6 jest ogólnie dość kiepską konstrukcją i nadaje się właśnie do serwerowni - duża prawie pusta w środku obudowa tworzy spore “ucho” (wzmacniacz) dla trzeszczących dysków SATA i co pewien czas uruchamiających się wentylatorów.


(StudioM4) #6

Witam ,

Więc tak po długich poszukiwaniach sieci udało się . 

1.Wymontowałem wszystkie obecne wentylatory   .

  1. Tam gdzie był podłączony wentylator wydmuchujący gniazdo 6pin , spinka nr 2,3 , wywołałem awarie , teraz system uruchamia się  bez wentylatorów po potwierdzeniu F1 jak jest podłączona klawiatura , bez klawiatury  odpala normalnie bez potwierdzenia , i co ważne klawiatura i mysz musi być podłączona przez USB , bo standardowe porty klawiatury i myszy PS/2 nie działają kara za usunięcie wentylatorów , jak chcemy wrócić to poprzedniego   stanu wystarczy podłączyć oryginalne wentylatory , uwaga kręcą na 100% obrotów , robimy Flash biosu z pendrive i wraca do normy   , wentylatory zmieniłem na 120 mm napędzane na Molex . Uff już ciszej o połowę.

Teraz karta graficzna a tu zonk , nie ma 6pin na kablach zasilacza,  szukam przejściówek w piwnicy w opakowaniu po karcie są    

Podłączone przez Molex , odpalam gw2 , 2 min i restart oryginalny zasilacz 460 W nie wyrabia , udałem się w tej sprawie na forum HP , tam dostałem info że zasilacze w standardzie ATX pasują ,  ,wiec do piwnicy  po zasilacz SilentiumPC Deus 500W ,  demontaż oryginalnego , montaż silepc deus , tylko jeden kabel 4pin był za krótki , wiec  sztukowanie , koszulki termokurczliwe ,  odpalenie maszyny i w tym miejscu  zastawiam się co jest nic nie słyszę okazuje się że oryginalny zasilacz też  dawał po decybelach  , 4 godz przepalania w grach wszystko chodzi perfekt  .

Obecnie poziom to 29db

2xXenon 5540

16gb ram

zasilacz SilentiumPC Deus 500W

karta graficzna Asus Radeon HD7950

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc . Pozdrawiam.