HP Proliant ml150 G6 głośne wentylatory

Witam dostałem Serwer HP Proliant ml150 G6

 Mam do pytanie czy jest szansa oszukać bios żeby wyłączyć obecne wentylatory , bo strasznie głośne są chciałem sobie wymienić na inne ale jak odłączę obecne to bios zgłasza awarie i system nie odpali , serwer chciałem zastosować do użytku domowego .

Serwery są głośne. Jeżeli nie masz pomieszczenia na serwerownię, to użyj zwykłego PC jako domowego serwera.

To dość tani serwer i rzeczywiście wentyaltory potrafią mało ciekawie szumieć, dodatkowo dyski SATA mocno "skrzeczą’. Możesz spróbować w BIOSie zmienić profil, może będzie ciszej (“ja zawsze ustawiam na max performance”).

głośne powinny byc zaraz po wlaczeniu poniewaz serwer wtedy mierzy paramtery a po kilku minutach powinny ucichnąć

ml150 G6 jest ogólnie dość kiepską konstrukcją i nadaje się właśnie do serwerowni - duża prawie pusta w środku obudowa tworzy spore “ucho” (wzmacniacz) dla trzeszczących dysków SATA i co pewien czas uruchamiających się wentylatorów.

Witam ,

Więc tak po długich poszukiwaniach sieci udało się . 

1.Wymontowałem wszystkie obecne wentylatory   .

  1. Tam gdzie był podłączony wentylator wydmuchujący gniazdo 6pin , spinka nr 2,3 , wywołałem awarie , teraz system uruchamia się  bez wentylatorów po potwierdzeniu F1 jak jest podłączona klawiatura , bez klawiatury  odpala normalnie bez potwierdzenia , i co ważne klawiatura i mysz musi być podłączona przez USB , bo standardowe porty klawiatury i myszy PS/2 nie działają kara za usunięcie wentylatorów , jak chcemy wrócić to poprzedniego   stanu wystarczy podłączyć oryginalne wentylatory , uwaga kręcą na 100% obrotów , robimy Flash biosu z pendrive i wraca do normy   , wentylatory zmieniłem na 120 mm napędzane na Molex . Uff już ciszej o połowę.

Teraz karta graficzna a tu zonk , nie ma 6pin na kablach zasilacza,  szukam przejściówek w piwnicy w opakowaniu po karcie są    

Podłączone przez Molex , odpalam gw2 , 2 min i restart oryginalny zasilacz 460 W nie wyrabia , udałem się w tej sprawie na forum HP , tam dostałem info że zasilacze w standardzie ATX pasują ,  ,wiec do piwnicy  po zasilacz SilentiumPC Deus 500W ,  demontaż oryginalnego , montaż silepc deus , tylko jeden kabel 4pin był za krótki , wiec  sztukowanie , koszulki termokurczliwe ,  odpalenie maszyny i w tym miejscu  zastawiam się co jest nic nie słyszę okazuje się że oryginalny zasilacz też  dawał po decybelach  , 4 godz przepalania w grach wszystko chodzi perfekt  .

Obecnie poziom to 29db

2xXenon 5540

16gb ram

zasilacz SilentiumPC Deus 500W

karta graficzna Asus Radeon HD7950

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc . Pozdrawiam.

 

Witam
Mam dokladnie ten sam serwer i również od parunastu dni walczę żeby go uciszyć. Tak jak u Ciebie wymiana zasilacza oraz wentylatora z tyłu obudowy i jest znacznie ciszej, niestety wentylator przy kontrolerze RAID jest dosyć słyszalny i komputer nadal szumi. I tu pytanie czy odłaczyłeś go całkowicie bez szkody dla podzespołów (zbyt wysoka temperatura)? Czy aby system nie krzyczał o brak wentylatorów użyłeś powiedzmy zworki 2,3 na złączce dla sys fan? I ostatnie pytanie proszę o pomoc gdzie można znaleźć jakieś źródła do biosu tudzież jakiegoś softu do serwera (czytałem że zainstalowanie iLO również pomaga w bardziej dynamicznym sterowaniu obrotami wentylatorów co przekłada się na cichszą pracę). Niestety nigdzie nie jestem w stanie znaleźć żadnych plików ani do BIOS ani pozostałych. Zaznaczam, że zainstalowałem Win Server 2016 core więc tutaj na pewno nie znajdę sterów pod ten system ale może jakieś starsze są kompatybilne.
Z góry wielkie dzięki za pomoc.