HP PSC 1310-problem

Jeśli ktos posiada taki sprzęt to prosze o pomoc. Za każdym razem kiedy włączę drukarka drukuje strone testową. Jak przyczyna w ustawieniach nic nie ma na ten temat. :o

Po wymianie tuszy zgodnie z instrukcją umieszczoną na drukowanej stronie testowej należy włożyć odpowiednio wydrukowaną stronę na szybę skanera i nacisnąć przycisk skanowania. W ten sposób drukarka dokona oceny wydruku i przestanie drukować testowe strony.

I tak zrobiłem i jest w porządku. Dziękuje bardzo. mam jeszcze jeden problem - co zrobic aby skanowany dokument był zapisany do pliku i odczytywany jako DOC :frowning:

Zakładam, że oprogramowanie dołączone do drukarki na płycie CD zostało już zainstalowane. Aby rozpoznać skanowany tekst do pliku DOC należy uruchomić program Przeglądarka dokumentów HP (HP Document Viewer). Najpierw skanujemy stronę klikając na przycisk skanera w tym programie (Skanuj nowy dokument). Po wykonaniu skanowania zaznaczamy w tym samym programie zeskanowaną wcześniej stronę i klikamy na przycisk z kartką papieru, strzałką i ołówkiem (Konwertuj wybrany dokument na tekst z możliwością edycji OCR), wskazujemy edytor tekstu, w którym ma się otworzyć i czekamy :slight_smile:

Jeśli jakość wydruku, z którego skanujemy jest zła lub zawiera dużo innych elementów (tabele, wykresy, obrazki) jakość rozpoznawania może być słaba - niestety program dołączony do urządzeń wielofunkcyjnych HP nie jest najlepszej jakości. Rozwiązaniem jest zakup osobnego programu do rozpoznawania tekstu (OCR).

Bardzo dziękuję. juz wszystko wiem. A miałem zainstalowaną przeglądarke tylko ja usunąłem bo myslałem,że sie nie przyda. Jednak po 60-tce to juz inaczej się myśli. I tak jak napisałeś nie wszystko konwetruje sie na OKEY- brak niektórych liter po polsku itp. a na profesjonalny program mnie nie stać . Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. :lol: