HP PSC 1400 - Nie przyjmuje oryginalnych tuszy

Witam. Zacznę od tego, że kiedyś jakieś 3 lata temu kupiłem nieoryginalne tusze do drukarki i wyskakiwał jakiś błąd związany z tuszem. Pamiętam, że odłączałem wtedy ją od zasilania kablem bezpośrednio idącym do drukarki licząc na to, że zniknie error, który blokował wszelkie działania na drukarce. I rzeczywiście jakimś śmiesznym trafem problem zniknął i drukowałem na nieoryginalnych tuszach. W chwili, gdy skończył się tusz przesiadłem się na drugą drukarkę i ta pierwsza leżała w kącie do czasu, gdy poszedłem na studia. Włączyłem drukarkę na starych tuszach i wyskakuje error, kupiłem oryginalne tusze od HP i ich też nie przyjmuje. Czy wcześniej uszkodziłem coś odłączając z zasilania? Można to jakoś naprawić? Bo szkoda mi tych 140 zyla za tusze.

 

No i możliwe, że uszkodzona - wilgoć, brak ładowania kondensatorów elektrolitycznych,inne.

 

Może wystarczy wyczyścić styki kartridży w drukarce i na nich samych,bo może zaśniedziały?

Wyjmij tusze i zobacz w jakim stanie są styki cartridge na sankach, może po prostu brud i któryś nie łączy. Przy czyszczeniu bez nadgorliwości, wystarczy patyczek umoczony w spiryt, bez nadmiernego dociskania.

Do wilgoci dostępu żadnego nie miała. Styki wyczyściłem patyczkami uniwersalnymi i alkoholem, bez rezultatów.