Hp psc 1510 - problem z instalacją

Witam.

Jestem szcęśliwym (?) posiadaczem nowego urządzenia wielofunkcyjnego hp psc 1510. Niestety, komputer w ogóle go nie widzi po podłączeniu. Wymieniłem już kabel (obecnie to trzeci świeżo kupiony), przeinstalowałem windows i nic. Wszystkie porty usb są sprawne, na każdym porcie działa każde moje inne urządzenie usb. Urządzenie działa bez kompa (kopiuje i kalibruje się), więc chyba jest sprawne.

Mój komputer:

Płyta: ASUS K8N

Proc: Sempron 2500 +

graf: Gigabyte radeon 9500

Ram 1 GB

System Win XP Home + SP2 + najnowsze poprawki.

Mam wrażenie, że to ciągle wina kabla, ale nie wiem jak to sprawdzić.

W jakim sensie komputer nie widzi tego urządzenia? jak ktoś napisał forumowa wróżka ma urlop…

W trakcie instalacji postępuję zgodnie z instrukcjami, pojawia się komunikat o konieczności podłączenia urządzenia - podłączam je i nic się nie dzieje (nie ma żadnej odpowiedzi ze strony kompa - tak jakbym nic nie zrobił). W menedżerze urządzeń nie ma wyświetlonych nieznanych urządzeń, podczas szukania sprzętu komp nic nie znajduje (przy połączonym urządzeniu z kompem)

odłacz je do kompa, instaluj sterowniki i jak cie poprosi o podłączenie urządzenia włąćz zasilanie i podepnij do portu USB

tak właśnie robię od około 2 dni. Teraz to powtórzyłem i nic. Jakbym nic nie podłączał…

Zastosuj standardowy kabel USB długości do 2 m.

Sprawdź urządzenie na innym kompie możliwe że uszkodzone.

Czy jak włożysz kabel USB do portów USB kompa, komp wykrywa nowe urządzenie - urządzenie ma być włączone.

mam standardowy kabel usb 1,8m. Komp nie wykrywa nowego urządzenia - przy włączonym urządzeniu. Teraz mam pomysł na kabel podwójnie ekranowany, bo nie mam pomysłu, co jeszcze. A, urządzenie działa na innym kompie.

A masz w kompie USB 2.0 bo może tu problem.

Jeśli urządzenie działa na kablu USB i na innym kompie,to do kabla nie ma się co czepiać.

Dokładnie odinstaluj oprogramowanie i stery urządzenia - folder drukarek ma być pusty.

.

Przeinstaluj USB tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=55308

Wgraj stery do płyty głównej .

Restart kompa.

Jak wszystko zrobisz - wkładasz kabel USB włączonego urządzenia do portu kompa i system powinien wykryć nowe urządzenie,jak nie wyjmujesz kabel i odpalasz instalator urządzenia i jak instalator poprosi o podpięcie urządzenia to dopiero podłącz.

Dodatkowo jak nie ruszy:

Robisz czystkę po sterach urządzenia.

I wykonaj to co w linku:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=100423

I instaluj.

Ja radze takim sposobem który zawsze działa. Podłanczasz drukarke przy właczonej windzie i winek wykrywa drukarke wtedy instalujesz steroniki winem który prosi o wskazanie miejsca…

@ 789 : ten między innymi sposób u mnie nie działał od 2 dni

@ JNJN : dzięki, już wszystko działa. Przy okazji okazało się, że moja stara drukarka, którą już spisałem na straty też działa i ma się dobrze.

Pozdrawiam