Hp psc 2355

Witam, mam problem z moim urządzeniem wielofunkcyjnym HP PSC 2355. Problem w tym, że jak dzisiaj ok. godziny 16 skanowałem książkę wszystko było ok. treraz kiedy próbowałem ją włączyć wywala mi komunikat “WŁOŻONY TRÓJKOLOROWY POJEMNIK Z TUSZEM NIE JEST PRZEZNACZONY DLA TEJ DRUKARKI”. Nie można nic robić ani drukować ani skanować. Już mam tak 2 raz. pojemnik z tuszem nie jest pusty, bo ostatnio na wskaźniku ( przed problemem ) było 2\3 teraz już wywala mi błąd. Ostatnio jak mi się pojawił problem ten sam to wtedy kupiłem nowy pojemnik z tuszem i potem wszystko było ok Czym może być spowodowany taki błąd i jak ewentualnie go naprawić?

Złączono Posta : 11.05.2006 (Czw) 22:02

Czy może ktoś ma też ten sprzęt i wie o co biega w tym problemie? a może ktoś poprostu się na tym zna… Będę bardzo wdzięczny za pomoc :smiley:

A gdy wyjmiesz całkowicie z drukarki ten kolorowy tusz to wszystko działa bez najmniejszych problemów?

Właśnie nie… Nic nie działa… Na Wyświetlaczu LCD w drukarce mi pisze, że mam włożyć tusz i prezentuje jak mam to zrobić a jak już go włoże to mi pisze, że jest nieprwaidłowy… Bez tego Tuszu nic nie chce działać, nawet komp nie wykrywa urządzenia.

Może wystarczy przeinstalować sterowniki. Chociaż wątpię… ale spróbowawać nie zaszkodzi :slight_smile:

Obawiam się jednak, iż bez serwisu się nie obejdzie :-o

Reinstall sterowników nic nie da bo urządzenie jest odłączone od kompa. Komunikat pojawia się na ekranie LCD Urządzenia… Ostatnio jak tak się stało wystarczyło kupić nowy tusz… Nie wiem za bardzo czy jak teraz kupie to znowu za jakiś czas się nie zrąbie…

A czyszczenie styków na głowicy(kartridżu) i w urządzeniu - może coś nie łączy,brak styku.

Jak gwarancja to serwis.

Zapytaj w pomocy HP co oni na to.

http://www.hp.pl

No właśnie nie mam już gwarancjii :frowning: Czyszczenie styków nic nie dało niesety… A na ekranie i tak mi wywala komunikat:

Niewłaściwy pojemnik z tuszem.


Włożony pojemnik z tuszem kolorowym nie jest przeznaczony do tej drukarki.

Prosiłbym o pomoc co robić w takiej sytuacji bo drukarka jest mi dość potrzebna a pojemnik z tuszem jest raczej pełny więc nie wiem :frowning: Jeśli ktoś ma jakiekolwiek sugestie prosiłbym o pomoc :D.

Pytałeś?

Jak nie to pytaj…

Wygląda na to iż sprzęt trzeba będzie oddać do serwisu,