HP Recovery nie działa

Witam. Męczę się z tym problemem już dłuższą chwilę, a mianowicie chciałbym zrobić reinstall windowsa. Według zaleceń powinienem włączyć program HP Recovery Manager (mój laptop to HP Pavilion dv6), ale wyskakuje drobne okienko:

Czy komputer/laptop był już poprzednio formatowany nie poprzez HP Recovery?

Nie był, pierwszy raz chce, bo zaczyna sie psuć dźwięk i wolno chodzi

Wykonaj poniższe, i upewnij sie czy napewno nie masz takiej opcji:

 

Start - Panel sterowania (widok klasyczny) - Narzędzia administracyjne - Zarządzanie komputerem - Magazyn - Zarządzanie dyskami - Na dysku D prawym klawiszem i zaznacz “oznacz partycję jako aktywną”

5eehb8.jpg

 

Nie mam w ogóle takiej opcji… :frowning:

Spróuj pobrać GParted Live CD i tam spróbować oflagować partycje. Pamiętam że kiedyś u kogoś na laptopie tak postąpiłem i było w porządku.

HP Recovery wywala się od razu po starcie czy po wybraniu opcji przywracania systemu?

Wypaliłeś sobie płytki recovery jak sugerowały komunikaty wyświetlane po zakupie notebooka?

Od razu po starcie… Na drugie pytanie nie potrafie odpowiedzieć :slight_smile:

Masz dysk dynamiczny, czy zawsze tak było czy może konwertowałeś go na dynamiczny, czy używałeś jakiś narzędzi do manipulowania partycjami?

Nic nigdy nie manipulowałem, ja się zupełnie na tym nie znam. Tu jest też problem :smiley: Odnośnie tego programu (post Piwollo) to zamontowałem obraz płyty, w biosie ustawiłem kolejność rozruchu, ale WINDOWS się uruchamia normalnie, nie z obrazu. Chyba że źle to zrozumiałem?

Bo z obrazu nie zabootujesz. Musisz z tego przygotować płytę albo jakiegoś pendrive’a.

Ok, dzięki. Ale niestety tylko taki obraz mi się pojawił:

Partycje nie mogą być dynamiczne , musisz przekonvertować , ja zrobilem to tym programem EASEUS-Partition-Master 

Wszystko śmiga  Recovery menager hp tez działa