HP vs. Win98

Mój kumpel ma Windows 98 :frowning: i problem z drukarką HP 3325. Problem polega na tym, że drukarka nie drukuje na czarno - na kolorowo bez problemu. Kupił nawet nowy pojemnik z czarnym tuszem, ale nic to nie dało. Czy wie ktoś co to może być i jak sobie z tym poradzić? Wcześniej raz napełnił tuszem nieorginalnym i od tego momentu się zaczęło, nawet jak kupił oryginalny.

Nie wiem czy to nie skończy się serwisem.

Najprawdopodbniej utrata gwarancji z powodu:

Niech jeszcze spróbuje przeczyścić watką ze spirytusem styki na pojemniku z tuszem, ewentualnie odinstalować i ponownie zainstalować drukarkę.

A windows nie ma z tym nic wspólnego

Wejdz w opcje sterownika lub programu do obsługi drukarki i spróbuj zrobić diadnostyke drukarki i czyszczenie kadridży.

Poczytaj.

http://druknet.pl/forum/?tid=14

Ale kupił nowy, oryginalny kartridż,tak ??

Jak tak to czyszczenie nic nie pomoże.

Post nr 1:

No wiec tak. Mial nieoryginalny, ale potem dostal drugą drukarke

HP 3325 (teraz ma 2 takie same), w której był oryginalny tusz

i umieścił go w swojej HP 3325. Natomiast ta HP 3325 którą

dostał też nie drukuje na czarno. Dla mnie to wszystko jest

bezsensu. :slight_smile:

Post nr 2:

Tzn. obydwie HP 3325, które ma mu nie drukują na czarno.


Używaj opcji zmień

Asterisk

A stery przeinstalowane do drukarki.

Jak USB to odłącz od kompa .

Odinstaluj oprogramowanie i stery do drukarki,folder drukarek ma być czysty,restart kompa.

Najlepiej programem deinstalującym z płyty CD do drukarki.

W

kładasz CD z oprogramowaniem do drukarki i czytasz komunikaty i instalujesz drukarke i sprawdzasz.

Jak nic podepnij drukarke do innego kompa może jej koniec i serwis lub nowa.

Ok. Kumpel postanowił formatować :slight_smile: Problem mam też ze swoją drukarką. Model HP 3420. Chodzi o to, że nie drukuje, gdy włożony jest pojemnik z kolorowym tuszem. Pojawia się informacja: “niezgodny pojemnik fotograficzny”. Drukuje dopiero jak się wyjmie kolorowy tusz. Nie wiem czy kolorowy się skończył, ale jeśli nawet to i tak powinno drukować bez wyjmowania kadridża (nigdy nie wymieniałem kolorowego tuszu więc to oryginalny pojemnik). A druga sprawa to to, że jak drukuję na czarno (czarny dopełniam strzykawką) to dobrze drukuje tylko górną połowę strony, a reszta jest niewyraźna-tak jak by brakowało tuszu. Ale na kolejnych stronach znów jest tak samo.

Zanieś pojemnik z tuszem do punktu napraw niech Ci przeczyszczą głowicę ultradźwiękami.