HP Z BOOK - Partycja Recovery, a drugi dysk

Cześć,

 

Wszedłem w posiadanie kompa który ma 2 dyski.

1 oryginalny - 500gb (nazwijmy go dysk A) i 2 dorzucony - 256gb ssd (nazwijmy go dysk B)

Z tego co widzę jest kilka partycji  na dysku A - w tym partycja HP_RECOVERY (~14GB), i jakieś inne. dysk B to jedna partycja na którym postawiony jest system.

 

Co chciałbym osiągnąć. 

Wyczyścić kompa i na nowo zainstalować system. Czynności które chciałbym wykonać:

 

  1. Zainstaluje na nowo system na dysku B. Automatycznie sformatuje mi przy instalacji ten Dysk i będę miał “swieżynkę” system.

 

  1. Już na nowo postawionym systemie usunę pozostałe partycje. I tutaj pytanie - czy mogę usunać partyche HP_Recovery? Chciałbym ten Dysk A kompletnie wyczyścić i na nowo sobie podzielić na takie jak chce partycje.

 

Dzięki za podpowiedzi.

Usuwając HP_Recovery usuwasz możliwość reinstalacji z dysku, będziesz potrzebował płytki z Windowsem

Cześć  tores1977

ok, rozumiem. A w takim razie powiedz mi proszę, czy jest taka opcja, że przywrócę system z tego HP_Recovery. Czy podczas tego przywracania to on mi nie przywróci system na dysku A, czyli na dysku, który oryginalnie siedzi w laptopie? Czy jest możliwość podczas przywracania wyboru miejsca, na którym dysku zainstaluje się system.

Docelowo tak jak pisałem chciałbym na dysku B [ssd] mieć system. Ten dysk był dokładany.

 

A co do utraty możliwości przywracania systemu z dysku to mała szkoda. Korzystam z zew. programów do robienia obrazów systemu i ewentualnych przywróceń.

 

To już zależy jak producent wymyślił. W większości przypadków przywraca do stanu fabrycznego czyli dysk A jak po zakupie.

Uruchom recovery i zobacz. Tylko się nie rozpędzaj i i nie przywróć systemu:D czytaj uważnie komunikaty