HP ZBook poleasingowy

Witam. Jestem zmuszony kupić laptopa. W polskich sklepach muszę wydać około 3500 złotych za to co by mnie satysfakcjonowało. Wpadłem na pomysł laptop poleasingowy. Mogę kupić Hp zbooka za 1800 złotych. To jest połowa ceny i tu pojawiają się moje pytania. Dysk SSD się zużywa. W takim laptopie kilkuletnim na pewno jest trochę zużyty. Dobrze rozumuję? I jeszcze jedno bateria ma trzymać 2-3 godziny. Też zużyta. Czy warto pchać się w poleasing, czy lepiej nowy?

Warto kupić poleasingowy, ale tutaj wiele zależy od stanu tego konkretnego egzemplarza. Ten HP ZBOOK za 1800 to jaki konkretnie?

Nie wiem dokładnie modelu. Procesor i7 siódmej generacji, 500 SSD, 16 Gb RAM, wymieniona klawiatura na polską wersję czyli bez naklejek. To wiem tylko. Wysłałem email po szczegóły. Ciekawe z którego roku ten laptop?

2016+ jak nie po przeszczepie z np. Skylake (2015).

I RAM-u to ma więcej niż 16 Gb o 760% (16 Gb to ledwie 1,86 GiB).

A matryca jakiej wielkości?

15 cali

Mam pytanie odnośnie mojego starego laptopa czy wymiana dysku na SSD przyśpieszy uruchamianie programu i kompilację programu

SSD Zawsze coś da. Jaki to ten twój stary laptop? Nawet, jakbyś podpiął SSD pod SATA 2, to coś tam odczujesz, bop czas dostępu jest krótszy.

10 letni I3 drugiej generacji 8gb ramu do przeglądania i oglądania filmów Ok już kupiłem SSD nie czekając na odpowiedź, teraz tylko podmianka i się okaże.