HPDC 7100 i Płyta HP z Win Xp oraz HP Restore Plus - legal?

Witam, mam kupiłem komputer HP DC7100. Nie brałem na niego żadnego dokumentu zakupu.

Mam dwie płaty: Dysk CD z systemem operacyjnym XP Professional SP3 (czarna, Branding HP), bez problemu działa na tym komputerze (rejestracja). 2-ga płata to HP Restart Plus. Brak jakichkolwiek książeczek.

Płyty te są od tego modelu, ale nie wiem jak sprawdzić czy od tego komputera.

Czy zainstalowany system jest legalny? Product key z naklejki komputera działa. Dodam jesze, że zmieniłem dysk twardy. Jeśli ktoś miał styczność z takimi płytami to proszę o odpowiedź.

Zdjęcia z sieci w celu pokazania barw:

hpcd4f856.jpg

hprestoreplus1.jpg

Do każdego takiego Hp były dawane płyty z systemem dwie lub więcej :slight_smile:

Rozumiem. Czyli jak mam Plyte z systemem na ktorj pisze, ze do sprzedarzy z HP (o modelu nic nie pisze) + Restore CD + Klucz na obudowie komputera + brak dowodu zakupu, to zainstalowany system jest legalny?

//Brak polskich znakow - napisane z tel.

Witam, właśnie zacząłem szkołę informatyczną, a informatyk jak to informatyk musi musi mieć wszystko legalne.

Mam wcześniej wspomnianego HP DC 7100 z:

  • wymienionym już fabrycznym dyskiem z ATA na SATA,

  • zrzutem ekranu z serwisu arch…legro.pl z tej aukcji (tekst bez obrazków). W sprawie systemu jest tam napisane: "Do komputera dodaję oryginalne płyty HP.

Są to płyty HP Restore Plus oraz Operating System CD - Microsoft Windows XP PRO SP2 - Polish"

  • dowodu wpłaty raczej nie mam - był odbiór osobisty. Sprzedający to osoba prywatna.

  • są właśnie wspomniane wcześniej płyty HP Restore Plus oraz Operating System CD - Microsoft Windows XP PRO SP2 - Polish. Na płytach niema kodów itp. naklejka jest na obudowie PC, oraz jej kod był wpisany przy instalacji.

Mam także Laptop Dell C400 również jakiś firmowy z płytą Windows od Dell, jest naklejka, numer w systemie zgodny z naklejką, dowód kupna to screen aukcji allegro z fragmentem “Płyta z systemem Windows XP” . Płyta jest specjalna do della (taka zielona). Dowód wpłaty to dowód wpłaty PayU.

I tu moje pytanie: Czy posiadana przeze mnie dokumentacja dot. dowodu zakupu i dowodów zapłaty sprawia, że w świetle prawa te systemy są zainstalowane na tych komputerach legalnie? Pytam, ponieważ słyszałem coś, że jeśli kupowałbym od firmy to musiałoby być zaznaczone na fakturze, że kupiłem PC z systemem… (i tu powinien być chyba kod z naklejki), a ja jak napisałem nabyłem sprzęty od osób prywatnych.

By sprawdzić czy system Windows XP jest legalny musisz mieć dwie z trzech rzeczy:

  • Naklejkę

  • Nośnik (i to nie koniecznie MS z hologramami, ale np. od producenta)

  • Dowód zakupu

Z tego co piszesz posiadasz naklejkę oraz nośnik. Czyli jest wszystko OK.

Czyli super, dzięki za odpowiedz.

Wymog posiadania dowodu zakupu dotyczy wiec pewnie zakupu win z naklejka i licencja na instalacje systemu np. Na allegro.

Microsoft na szczescie co do systemu xp ma w miare luzne podejscie.