HTC 7 Mozart czy Nokia Lumia 710?

Witam otóż chce kupić sobie nowego smartphona i zastanawiam się którego wybrać HTC 7 Mozart czy może Nokie Lumie 710? Po specyfikacji widać że nokia ma lepszy procesor natomiast gorszy aparat pod względem megapikseli w stosunku do HTC. Czytałem wiele opinii na temat obu telefonów jedni piszą że w nokii trzeszczy obudowa co mnie trochę odrzuca innią ją natomiast polecają z kolei następni to pochwalają HTC za jakość wykonania oraz że można go całkowicie odblokować a nokie nie ;/ ale krytykują aparat itp. Wkońcu już sam nie wiem który wybrać może doradzicie mi, szczególnie liczę na odpowiedzi od osób które mają/miały już któryś z tych telefonów.

Z góry dziękuję za odpowiedź :wink:

[EDIT]

Czy to prawda że Nokia Lumia 710 pomimo tego że ma 8gb pojemności pamięci to tak naprawdę jest tylko 6,8? A w HTC 7,8? Ja wiem że nie może byc 8gb tylko coś koło 8 ale nie wiem jak w tej Nokii

Zależy co chcesz dokładnie wiedzieć. Jestem posiadaczem HTC Mozart.

No jak się sprawują te telefony, czy są solidne, czy to prawda co o nich piszą itp. Ogólnie opinie o nich

O ten Nokii się nie wypowiem bo nie miałem z nią styczności. Jeżeli chodzi o HTC to nie narzekam na niego. Solidny jest na prawdę . Ja też zanim go wybrałem obejrzałem i przeczytałem multum recenzji i nie żałuję. Z czystym sercem mogę go polecić ale oczywiście to twoja decyzja. Wychodzi coraz więcej aplikacji na WP więc jest ok. Jeżeli chodzi o baterie to jest z nią różnie. Jeżeli użytkuje telefon dość intensywnie starczy mi na 1 dzień jeżeli tylko leży około 3-4 dni.

Nokia 710 ma solidną obudowę niema co trzeszczeć .

Masz 8GB z tym że część zajmuje system i tak zwana część zarezerwowano związana z aktualizacjami czyli na czysto zostaje około 6.8 GB myślę że HTC z racji tego samego systemu jest podobnie.

Zdjęcia Nokia robi dobre problem leży raczej w spuście migawki który jest dwuskokowy i trudno wyczuć ten skok.

Za Nokią przemawia wspaniałe oprogramowanie do fotografii,b.dobre mapy i sama nawigacja.

Bawiłem się 710 i nie zauważyłem trzeszczenia obudowy - jest bardzo ładnie spasowana i dość wygodna. Po długim używaniu Mozarta jednak klawisze niedotykowe tylko fizyczne były dla mnie dość dziwne. Mozart ma rzeczywiście dobre wykonanie.

Aparatu nie testowałem dokładnie, ale chyba Nokia ma lepszy - HTC nigdy jakoś specjalnie nie pokazało dobrych aparatów. Fakt, spust migawki w 710 ma dla mnie ciężko wyczuwalny pierwszy skok.

16 GB Mozart ma 14,6 GB “używalnego”, więc raczej 8 GB ma 6,8 niż 7,8 GB.

Nokia ma nawigację, co jest niesamowitym plusem, bo HTC Locations jest płatne.

Nie Mozart ma podobnie jak Nokia710 8GB.

Zdecydowanie Mozart…