HTC-blokada wyświetlacza

Od niedawna jestem posiadaczem HTC TOUCH PRO, i mam pytanie, mianowicie: jak zablokować ekran dotykowy (bo mi się w kieszeni włącza, dodam że jest tam wbudowany touch-flo 3d)

instrukcji obsługi nie masz?

k-9 ma racje, instrukcje czytałeś? Może chociaż przeglądałeś?.. Nie, to widać.

A wracając do twojego problemu. Tak, jest sposób zablokowania ekranu, należy przytrzymać dłużej(5-10 sekund) “czerwoną słuchawkę”

A swoją drogą jakby nie dołączyli do Twojego Pro Toucha instrukcji to jest ona na stronie HTC w ponad 20 językach (także po polsku).

Pozdrawiam

Dzięki, urządzenie kupiłem z “drugiej ręki” nie miałem instrukcji w zestawie, który otrzymałem. Przed kilkunastoma minutami znalazłem instrukcję obsługi na stronie htc-przeczytałem i już wiem. Ale dziękuję Ci za pomoc

Witam wszystkich, jestem na tym forum po raz pierwszy do czego skłoniło mnie nabycie palmtopa HTC Touch Pro. k-9 bez urazy ale chyba nie masz żadnego doświadczenia z tym urządzeniem. Posiadam sprzęt od kilku dni i początkowy zachwyt nad mnogością możliwości itp., itd., został przyćmiony przez jeden mały defekt. Kipzer długie naciśnięcie wspomnianej przez Ciebie “czerwonej słuchawki” powoduje blokadę przycisków a nie wyświetlacza. Wyświetlacz owszem można zablokować ale przez naciśnięcie przycisku zasilania lub ustawienie w menu automatycznego wyłączania urządzenia po określonym czasie. Wszystko jest niby OK, jednak problem pojawia się (przynajmniej jest tak w przypadku mojego urządzenia) gdy trzymam palmtopa w oryginalnym etui. Z chwilą gdy nadejdzie jakiekolwiek połączenie, wyświetlacz pomimo że był wyłączony i nie działał na dotyk rozświetla się co jest zresztą zrozumiałe, ale gdy nie usłyszę nadchodzącego połączenia a zwrócić uwagę należy na zbyt ciche dzwonki zwłaszcza gdy znajduje się we wspomnianym etui, wtedy na skutek nacisku lub zwolnienia nacisku ścianek etui na wyświetlacz oraz ocierania się wyświetlacza w trakcie poruszania się, np. gdy urządzenie znajduje się w kieszeni ubrania, wyświetlacz cały czas jest aktywny. Nieraz miałem tak, że po wyjęciu palmtopa z etui wyświetlacz był włączony, na ekranie znajdowała się informacja o sms-ie który nadszedł kilka godzin wcześniej a bateria na skutek tego była na wyczerpaniu. Jest to na prawdę bardzo wkurzające. W związku z tym mam pytanie, czy istnieje jakiś program który blokowałby wyświetlacz przed takim działanie w tym urządzeniu. Proszę o konkretną i fachową pomoc, bo nie pozostanie mi nic innego jak sprzedać sprzęt i czekać na pojawienie się jego następcy czyli HTC Touch HD, w którym podobno ten feler został wyeliminowany. Pozdrawiam.

Długie naciśnięcie “czerwonej słuchawki” blokuje przyciski i ekran. Ekran jest wtedy przyciemniony i nie reaguje na dotyk (poza lewym dolnym rogiem gdzie znajduje się się przycisk “Odblokuj”).

Skoro lukasz_n napisał że jego urządzenie włącza mu sie w kieszeni to moim zdanie oznacza że wyłącza ekran przyciskiem zasilana ale w kieszeni przypadkowo naciska sie mu przycisk zasilania i odblokowuje ekran. I jak Ty to nazwałeś “blokowanie przycisków” jest dla niego rozwiązaniem problemu.

Sprzedawać?? Głupota. Wiem o jakim problemie mówisz bo sam mam podobny czasem w moim Diamondzie. Wiele osób się skarży na tą wadę i dlatego w HTC Touch HD wprowadzono odbieranie połączeń metodą slide 2 answer czyli taką jak się iphona odblokowuje co zapobiega odbieraniu połączeń w kieszeni. HTC wzięło sobie to do serca i już w nowym romie do mojego Diamonda wprowadziło slide 2 answer. Są trzy możliwości:

  1. Poczekać na nowy ROM od HTC do Twojego Pro gdzie zapewne HTC tez to wprowadzi.

  2. Wgrać jakiś ROM gotowany (czyli nieoficjalny, robiony przez użytkownikowi)

  3. Dograć jedynie tą metodę odbierania połączeń wyciągnięta z romu Touch HD. (plik znajdziesz na forach poniżej)

Więcej informacji znajdziesz na forum poświęconym produktom HTC (po angielsku) http://forum.xda-developers.com/ albo tutaj http://pdaclub.pl/forum/index.php?board=145.0 (po polsku).

Pozdrawiam

Kipzer albo z moim HTC jest coś nie tak albo znów muszę się z Tobą nie zgodzić, owszem ekran robi się przyciemniony i przyciski nie reagują na dotyk ale sam ekran niestety reaguje. Gdy dotknę go w dowolnym miejscu to się rozjaśnia.

W każdym razie dzięki za odpowiedź i linki. Gdybyś przypadkiem trafił na jakiś amatorski program który leczył by mój problem byłbym wdzięczny za info, pzdr.