HTC Desire 310 - nie działają komendy fastboot

(moskal12) #1

Witam,
mam pewien problem ze starym telefonem HTC Desire 310. Mam zamiar ściągnąć w nim bootloadera lecz na przeszkodzie stoi mi brak jakiejkolwiek reakcji w trybie fastboot.
Tzn komendy pokroju fastboot getvar od razu zwracają błąd:

fastboot: getvar version
fastboot out: getvar:version FAILED (remote: not support on security)
finished. total time: 0.002s

fastboot: getvar version-bootloader
fastboot out: getvar:version-bootloader FAILED (remote: not support on security)
finished. total time: 0.002s

Natomiast komendy pokroju fastboot oem nie zwracają żadnego wyniku, tylko 3 kropki.
Dziwne trochę jest to że i w adb jak i w fastboot devices poprawnie pokazują urządzenie.

Uprzedzając niektóre pytania. Tak, debugowanie mam włączone. Sterowników również wgrałem multum.

Pomysły mi się powoli kończą bo bez fastboota nic nie mogę zrobić…

(kameleon5) #2

Jeśli masz system x64(7,8.10) to jest problem ze sterownikami-poprostu komputer nie widzi telefonu-rozwiązanie:skorzystaj z wersji 32-bit.

(moskal12) #3

Na wirtualnej maszynie da rade? Bo nie wiem czy stawiać obok systemu normalnie

(kameleon5) #4

Napiszę tak,nigdy tak nie pracowałem(na wirtualce),mam stary laptop z xp i na nim wszystko hula-nie ma problemu,natomiast na innym laptopie(w7x64 jak i na stacjonarnym w10x64) nie widać telefonu.Najlepiej by było jak byś miał od kogo pożyczyć laptopa z xp-ekiem,na wirtualce szczerze nie wiem czy to będzie chodzić w tym ci nie pomogę.

(moskal12) #5

Dobra to właśnie kończe stawiać 7 32bit na wirtualu to sprawdze, jak nie da rady to postawie obok win 10. Na lapku niestety też mam win 10 więc trochę problem.