HTC Desire 310 - nie działają komendy fastboot

Witam,
mam pewien problem ze starym telefonem HTC Desire 310. Mam zamiar ściągnąć w nim bootloadera lecz na przeszkodzie stoi mi brak jakiejkolwiek reakcji w trybie fastboot.
Tzn komendy pokroju fastboot getvar od razu zwracają błąd:

fastboot: getvar version
fastboot out: getvar:version FAILED (remote: not support on security)
finished. total time: 0.002s

fastboot: getvar version-bootloader
fastboot out: getvar:version-bootloader FAILED (remote: not support on security)
finished. total time: 0.002s

Natomiast komendy pokroju fastboot oem nie zwracają żadnego wyniku, tylko 3 kropki.
Dziwne trochę jest to że i w adb jak i w fastboot devices poprawnie pokazują urządzenie.

Uprzedzając niektóre pytania. Tak, debugowanie mam włączone. Sterowników również wgrałem multum.

Pomysły mi się powoli kończą bo bez fastboota nic nie mogę zrobić…

Jeśli masz system x64(7,8.10) to jest problem ze sterownikami-poprostu komputer nie widzi telefonu-rozwiązanie:skorzystaj z wersji 32-bit.

Na wirtualnej maszynie da rade? Bo nie wiem czy stawiać obok systemu normalnie

Napiszę tak,nigdy tak nie pracowałem(na wirtualce),mam stary laptop z xp i na nim wszystko hula-nie ma problemu,natomiast na innym laptopie(w7x64 jak i na stacjonarnym w10x64) nie widać telefonu.Najlepiej by było jak byś miał od kogo pożyczyć laptopa z xp-ekiem,na wirtualce szczerze nie wiem czy to będzie chodzić w tym ci nie pomogę.

Dobra to właśnie kończe stawiać 7 32bit na wirtualu to sprawdze, jak nie da rady to postawie obok win 10. Na lapku niestety też mam win 10 więc trochę problem.