HTC Desire 500 root - nie widać telefonu, cmd error

Witam

problem dot. roota Desire 500 i jego realizacji na telefonie dlatego, że pojawiło się kilka problemów głównie i chyba jedynie w komputerze uniemożliwiających poprawne i skuteczne przeporwadzenie operacji roota-chodzi o drobiazgi, ale skutecznie niszczące cały proces odblokowania telefonu, chodzi głównie  o połączenie telefonu z PC (prędkość netu 240kb/s pominę bo nic z tym nie zrobię-brak fizycznej możliwości przy tych układach i w takim środowisku) i widoczność jego dla wszystkich sterowników . 

Prawdopodobnie nie jest widoczny dla PC bo gdy podłącze fona przez usb i w procesie drugim uruchomię cmd z odpowiednimi komendami (na zdjęciu) urządzenie nie jest rozpoznawane łącznie z komendami w cmd są nie prawidłowe i nie możliwe do wykonania pomimo zainstalowania całej masy na tą chwilę zbędnych elementów -lista poniżej.

 

Zainstalowane sterowniki:

HTC Sync 3,1.9.5

HTC Driver

Java

Android SDK Manager- zaktualizowany- zainstalowane moduły z SDK update: Android 4.1.2 , Google Repo, Google Services itp.

Android ADB + Fastboot na C:/Android

ClockworkMod Universal Adb Driver

PdaNet for Android

 

Komendy  w cmd:

c:

Kolego otwierasz wiersz poleceń, że tak powiem nie w tej lokalizacji co trzeba :stuck_out_tongue:

Widać to na screenie z wiersza poleceń gdzie wykonujesz komendę fastboot ze ściezki C:\Windows\System32 , a ma być katalog z plikami, który pobrałeś czyli wg instrukcji C:\Android

 

W instrukcji jest wyraźnie napisane wypakuj android.zip na dysk C tak aby cała ścieżka po wypakowaniu wyglądała tak C:\Android

Następnie otwórz wiersz poleceń ( cmd.exe ) i wpisz:

 

" c:"(bez cudzysłowia) następnie ENTER

następnie

" cd android" ENTER

 

Teraz wiersz poleceń powinien się zaczynać od C:\Android>  jeżeli tak jest to:

 

Teraz komendy będą działać bo będziesz w odpowiednim katalogu.

 

Metoda druga:

 

Otwórz sobie folder z tymi plikami adb fastboot etc.

Naciśnij i trzymaj SHIFT kliknij na pustym miejscu w tym folderze prawym myszki i wybierz opcję > Otwórz okno polecenia tutaj :slight_smile:

Wtedy te komendy zaczną działać :stuck_out_tongue:

 

Czytaj ze zrozumieniem bo jak będziesz tak czytał tą instrukcje na opak to uwalisz telefon.

Dzięki, oczywiście, że tak szkolny błąd niedopatrzyłem (LG:)) tego i już to naprawiłem, mam jednak inny problem z samym tokenem

Zrób tak:

fastboot oem get_identifier_token > token.txt

Teraz cały wynik komendy masz zapisany w notatniku w pliku token.txt w c:\android otwórz go i z niego skopiuj bo wygląda na to że wklejasz za dużo znaków niż trzeba.

Zrobiłem tak jak napisałeś, ale utworzył się tylko pusty plik token.txt, więc powtorzyłem wszystko od początku i skopiowałem jeszcze raz po kolei dokładnie wszystkie linijki i ok, Udało się, przeniosłem unlocktoken.bin do C:/Android i zatwierdziłem komendą fastboot flash unlocktoken Unlock_code.bin, po tym na tel. Yes i restart i… tu zaczynają się rzeczy, których nie mogę jak na razie zrozumieć wpisuje komendę fastboot oem lock a w cmd waiting for device, tel. został zresetowany do ust. fabrycznych i  naprawdę nie wiem o co chodzi- nie da się wejść do Fastboot tzn. Volume - i Power button a tel. uruchamia się w zwykłym trybie i nie można wejść ani do F-t ani do Recovery, poza tym nie jest widoczny dla PC jakby stracił wszystkie ustawienia i sterowniki widoczne wcześniej dla PC- nie jest widoczny dla żadnego programu obsługującego Androida.

Wyciągnąłem kartę m-sd i podłączyłem przez przejściówkę do usb PC - Nie jest wogóle widoczna w żadnym porcie!.

O co chodzi i co robić??

Przechwytywanie.jpgPrzechwytywanie2.jpg

Ja w instrukcji nigdzie nie widzę polecenia żeby po wybraniu YES na telefonie miałbyć restart? Miało być Unlock na ekranie i wtedy komenda w terminalu.

Czy telefon sam się rebootuje ?

Ustaw w telefonie tryb debugowania na włączony bo jak przywrócił się do fabrycznych to ta opcja się wyłącza.

 

Wyjmujesz baterię na kilka sekund (dajmy na to 3-5s), wkłądasz spowrotem i trzymając Vol- i Power czekasz aż się odpali HBOOT :wink:

No wiesz ja też Nigdzie tego Nie widzę !, miało być 

Odinstalować sterowniki i zainstalować ponownie.

Odinstalowałem HTC Sync i Driver oraz Javę, SDK Manager zaktualizowany i lipa w tym sensie , ze tel -podpięty do USB-nie przechodzi do fastboot i nie da rady wykonać komend w cmd

Kliknij na nieznanym urządzeniu w managerze i je usuń następnie na nowo podepnij telefon do kompa.

 

DODATKOWO Ludzie na XDA krzyczą, aby odinstalować HTC Sync bo on robi problemy przy odblokowywaniu :slight_smile:

Ty potrzebujesz tylko sterowników HTC, oraz SDK Manager/sterowniki pod ADB. Nic innego nie potrzebujesz HTC Sync wywal całkiem.

 

Kolejna sprawa to tam USB podpinają dopiero jak telefon w fastboocie odpali :stuck_out_tongue: (ale to raczej nie gra dużej roli)

Pamiętaj, aby w telefonie mieć aktywne DEBUGOWANIE USB.

Przechwytywanie.jpg

 

Nie wiem o chodzi, podlaczam tel do usb w fastboot na pc sdk i sterowniki ADB w porzadku, wysylam recovery na karte i …lipa , co jest grane i dlaczego nie dziala ?

Moze przyczyna jest  fastboot oem lock i status fastboot : Relocked?

Nie rób fastboot OEM lock bo wtedy blokujesz boota znowu. Dla ciebie ta instrukcja się kończy na fastboot flash unlocktoken unlock_code.bin i na tym, że telefon napisze status unlocked.

Wtedy znowu wchodzisz w fastboot i wtedy flashujesz cwm.

Fastboot OEM lock nie rób.

Zrobiłem tak jak piszesz kolego oraz dalsza czesc komendy z tutoriala czyli ponizej, ale po tym tel. sie zrestowal i zaczal migac (na bialo) ekran i pojawiły sie 4 zielone wzdłużne linie na ekranie i dobwódka dookoła ekranu (już zniknęła) telefon działa, ale ekran miga i dziwnie się zachowuje, przywróciłem go do ust. fabrycznych -reset z menu ustawien androida- ustawienia-kopie bezp. i reset tel.Nie zmieniło to jednak sytuacji.

Jak naprawić telefon- instrukcja - tym razem dobra i krok po kroku!

 

Co robiłem przed awarią telefonu?:

Tryb Fastboot, podłączenie przez usb

 

Wgranie CWM Recvoery i ROOT

  • Pobierz plik do root-a

Hmmm dziwne :stuck_out_tongue:

Bootloader ma status Unlocked?

Jaką masz wersje HBOOT? 1.02 1.03? Są różne recovery dla różnych hboot widzę na xda :stuck_out_tongue:

 

Masz wersję 1 czy 2 sim ?

 

Próbowałeś zrobić

wipe data/cache

advanced > wipe dalvik cache

W CWM ? :stuck_out_tongue:

20140712_194025.jpg20140712_194032.jpg 20140712_193202.jpg

Nie mam lepszego tutoriala czytam na bieżąco Twoje problemy i szukam rozwiązania :stuck_out_tongue:

Trudno ostrzec Cię przed czymś co jest w 99% poprawne :slight_smile: zgodnie ze wszystkimi instrukcjami dla tego modelu. (tylko fastboot oem lock się nie zgadzało :P, ale to nic nie szkodzi bo po tej komendzie wystarczy jeszcze raz odblokować bootloader i tyle :P)

Z resztą w każdej instrukcji jest ostrzeżenie, że coś może paść i jeszcze masz pretensje przecież znałeś ryzyko :stuck_out_tongue:

Czy możesz wejść do fastboota i podać mi to o co pytałem? HBOOT i czy loader jest unlock ?

I czy single sim czy dual?

Wg paru tutoriali używa się różnych recovery w zależności od hboota. Ale takie instrukcje znalazłem dopiero jak napisaleś, ze jest jakiś problem.

Jest opcja żeby wrócić do stock recovery i zablokować boota z tego co czytam.

Nie widzę tego telefonu jako uwalonego skoro odpala, a z takiego stanu zawsze jakoś się da wrócić :stuck_out_tongue:

ok, dobra.

Tak fastboot chyba powinien działać HBOOT  1.02.0001 Unlocker, Singiel SIM

Z4U PVT SHIP S-ON RL

RADIO 14.13. 36Q4.03

OS- eMMC-boot

Jak ustawić normalnie działający system na tel., wgrać od nowa jakiś czy co?

Ok masz hboot 1.02

Wg tego poradnika

http://forum.xda-developers.com/desire-500/general/how-to-root-install-cwm-twrp-install-t2804938

Recovery do wgrania to te

https://www.dropbox.com/s/tdi2awz5hwxjads/recovery_cwm.img

Wgraj i zdaj relację.

Pliki do pobrania:

phone is still in fastboot: Code:fastboot flash recovery recovery.img

BOOTLOADER, and then click one down to RECOVERY, and select it. On cwm, you will have to use the volume buttons to scroll down to backup and restore, then select backup, and it should begin immediately.

Once you have your recovery installed, you can actually root your phone.

Masz tylko recovery wgrać te co podalem bo jest ono pod hboota 1.02. Bo jak rozumiem jaja zaczęły się po wgraniu recovery dopiero.

Czyli pobierasz to recovery zmieniasz mu nazwę na recovery.img i wgrywasz do telefonu poprzez fastboot flash recovery recovery.img

To samo recovery było podawane w Twoim linku z youtuba.

I powiedzieć czy pomogło.

Instrukcje wkleiłem żebyś znowu nie mówił, że z kapelusza coś wyciągam.

Jeżeli dalej kicha to tu masz poradnik jak przywrócić oryginalne recovery.

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=365964

Dokładnie ją czytaj i pobierz odpowiednie recovery.

I po wgraniu orginała w odpal aktualizację oprogramowania.

Ustawienia > info o telefonie > aktualizacja.