HTC Desire 610 problemy techniczne z zapisem i usuwaniem danych na m-sd i inne

Witam,

mam białą HTC Desire 610 podczas dostosowywania do pracy, potrzeb wymagan itp w trakcie przenoszenia danych ze starego telefonu (przez PC i M-SD) pojawilo sie kilka spraw:

 

  1. Nie moge usunąć z karty żadnego pliku (FX Manager) gdyż otrzymuje komunikat: Your M-SD is now read only, so you can’t delete any files in Android 4.4.1 .

Google w Androidzie 4.4.1 nowe ograniczenia na microSD do odczytu / zapisu- zażądać pozwolenia READ_EXTERNAL_STORAGE

 

i tu jest problem

 

Podobno można to na Samusngu obejść, ale … nie wiem czy to przejdzie na HTC, jednak do ubicia tej cholery trza mieć roota, a ten na razie (nowe, fabryczne urządzenie i update do L) nie wchodzi w grę- http://www.androidbeat.com/2013/08/fix-sd-card-writing-issue-on-galaxy-s4-gpe-android-4-3/

 

 

  1. Nie moge zainstalować apk : wiadomosci i pogoda lub google.genie.widget (nowa wersja rozszerzonych wiadomosci i pogody)  zarówno przez GPlay jak i plik apk:

Nie można zainstalować aplikacji, gdyz pojawił sie nieoczekiwany błąd Error-240, Error-10, nie da rady zainstalowac .apk HTC na tym telefonie, dziwne to gdyż bez problemów działaja na Androidzie 4.1 Desire 500 zainstalowane z pliku com.google.android.apps.genie.geniewidget-2.0+(1378742) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.genie.geniewidget

 

3.Jak wyłączyć/ usunąć dysk google i tworzenie kopii telefonu na tym dysku- nie zgadzam się nsa dzielenie się tym co mam z google.

 

  1. Przeniesienie sms z poprzedniego tel na nowy- przez bluetooth nie poszło, więc próbowałem pliki (kopie txt, csv,xml) przenioslem na karte na M-SD przez przywrócenie kopi z menu sms -przywróć/wykonaj kopie-przywróć, niestety pomimo instnienia plików na karcie android nie znalazł kopii i nie ma mowy na sms.

Nie znam lokalizacji i nie moge wstawic tam plikow bezpośrenio do folderu, w ktorym przechowywane sa sms.

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.