HTC Desire Brak miejsca na karcie pamięci

Witam

Mam taki problem gdy instaluje: aplikacje, gry, to wyskakuje mi że jest brak miejsca na telefonie :evil: ,( oczywiście w ustawieniach przenoszę aplikacje na kartę pamięci). I chciałbym widzieć czy dałoby się zrobić tak żeby aplikacje instalowałyby się bezpośrednio na kartę pamięci ?. :slight_smile: Telefon HTC Desire. (Andro 2.2 ale chyba mało ważne)

Proszę o pomoc.

Z tego co od 2.2 wzwyż aplikacje (te które mogą) same instalują się na SD i nie trzeba (a nawet się nie da) tego ustawiać.

Spróbuj wejść w aplikacje -> zarządzanie aplikacjami -> kliknij na aplikację i spróbuj przenieść ją na SD.

Ewentualnie zainstaluj sobie App2SD, który sam wykryje aplikacje do przeniesienia i zapyta cię czy przenieść.

Tak tylko że przenosi tylko cześć aplikacji co nie daje za dobrego efektu, ponieważ kilka aplikacji które zajmują więcej mb i już brak miejsca.

Co do app2SD zobaczę jak zadziała i dam znać. Pozdr

Edit// Zainstalowałem app2SD pomogło trochę, ale i tak wychodzi na to że jednak już brak miejsca będzie zawsze.;/

przyznam że miałem taki sam problem z Desire - fakt wcześniej zrobiłem aktualizację od HTC do Andka 2.3.3

Ale ostatecznie tego komunikatu nie wytrzymałem w ostatni weekend - zrootwałem i zainstalowałem custom roma - okazało się banalne :slight_smile: a dzięki temu mogłem przydzielić miejsce dla telefonu na karcie SD. Desire i tak nie dostanie już aktualizacji, więc uważam, że nic nie tracę.

W razie gdybyś się namyślał - http://miuipolska.pl/instalacja-htc-desire/ ze względu na dobry tutorial zainstalowałem to MIUI - podobne do Iphona którego nie jestem fanem, ale działa całkiem fajnie.

No niestety, jeśli aplikacja nie da się przenieść automatycznie czy poprzez App2SD to nic nie poradzisz.

Ja nie mam Desire, ale na moim galaxy mini z 2.3.5 nie ma problemu z pamięcią, aplikacje się instalują automatycznie na SD a na telefonie jakieś symboliczne dane zostają. Wyskakuje tylko czasem komunikat podczas pobierania, że jest za mało miejsca i trzeba tylko zresetować i wraca do normy. Więc u ciebie również tak powinno być.

Na twoim miejscu zaktualizowałbym system do jakiego 2.3.x ewentualnie zainstalowałbym jakiegoś nieoficjalnego ROMa, które pozwala na przeniesienie praktycznie wszystkich plików na SD (ot np. CM)

Kiedyś słyszałem, że na Froyo czasem występuje problem z zarządzaniem pamięcią.

skrzek , Niestety instalacje różnych “rzeczy” związanych z systemem i te sprawy u mnie odpadają, ponieważ mógłbym stracić gwarancje a może się przydać :wink:

Też o tym myslałem - http://forum.android.com.pl/f153/s-off- … nik-91477/ - przed oddaniem na gwarancję wystarczy zrobić pozycję S-ON z opisu - Desire mam rok, też obawiałem się gwarancji, przeszło mi :wink: nie żałuję, ale nie namawiam.

Zobaczę może się zdecyduje na razie zostawię tak jak jest.:wink:

Jak się boisz wgrywać custom roma to zrób sobie chociaż aktualizacje do wyższej wersji Andka, na pewno większość bolączek zniknie a gwarancji nie stracisz :slight_smile:

Aktualizacje robiłem bo miałem 2.1 i zrobiłem do 2.2,

2.2 już jest stary, dla Desire masz oficjalną aktualizację RUU do 2.3.x