HTC Desire czy Samsung Wave?

Zastanawiam się miedzy tymi dwoma telefonami wymienionymi w tytule. Proszę o pomoc. Który jest lepszy? Zależy mi na dobrym funkcjonowaniu multimediów, dobrej przeglądarce i ekranie. Może ktoś ma któryś tych telefonów i mógłby napisać czy się opłaca. Bardzo proszę o pomoc.

Desire, Desire i jeszcze raz Desire. Jest o wiele lepszy od Wave (to jak porównywanie malucha z Mercedesem). Desire jest szybki - za sprawą Snapdragona o taktowaniu 1 GHz i ma sporo RAM-u. Android ma bardzo dobre przeglądarki - do wyboru domyślna, Opera Mini 5 natywna i Dolphin Browser HD. Dziesiątki tysięcy darmowych aplikacji w Android Market. Ekran Desire jest pojemnościowy i wspiera multitouch, więc na pewno będzie wygodny.

ale czy jakoś muzyki odtwarzanej przez desire jest na wysokim poziomie? Najczęściej słucham muzyki i robię zdjęcia, więc na tym mi najbardziej zależy.

Pablo55 widać że piszesz o czymś o czym nie za bardzo masz pojecie. Patrząc na porównanie hardware to Wave jest przed Desire. A tutaj masz mały test porównania z Milestone; http://komorkomania.pl/2010/05/16/samsu … milestone/

Zwłaszcza jedno zdanie powinno cię zainteresować; "Dzięki układowi Samsung S5PC110 (z nowszym układem PowerVR SGX540) smartfon spisuje się odrobinę lepiej niż Motorola Milestone, która w ostatnim porównaniu pozostawiła w tyle HTC Desire, ze Snapdragonem na pokładzie. "

Inna sprawa że Samsung wsadził tam swój system a mianowicie “BADA OS”. Wątpię żeby to się przyjęło i całkiem możliwe że podzieli los Maemo Nokii. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie ale na dzień dzisiejszy lepszym rozwiązaniem wydaje sie być Desire z androidem na pokładzie i naprawdę mocnym wsparciem “community” nie mówiąc już i ilości dostępnego softu na tą platformę.

I to jest czynnik dyskwalifikujący. Moim zdaniem nie warto ładować się w taką niepewną platformę. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się, że taki wynalazek Samsunga może mieć dużą wydajność - mnie takie telefony bez konkretnego systemu zawsze kojarzyły się z tanimi, mało wydajnymi układami. Tym razem się przeliczyłem. :stuck_out_tongue:

Mimo wszystko i tak jesteśmy zgodni. :slight_smile:

A czy ktoś wie czy Desire dobrze odtwarza pliki mp3?

Sam planowałem jeszcze w zeszłym tygodniu kupić Desire. Wstrzymałem się właśnie ze względu na Wave. Napisze parę moich spostrzeżeń :slight_smile:

Ten cytat jest z testu “organoleptycznego”, gdyby zrobić pomiary bądź sprawdzić to np w bardziej wymagających grach wyszła by większa różnica niż “odrobinę”. Jeśli chodzi o wydajność graficzną, Desire potrafi przetworzyć 22mln pol/sek, a układ Wave aż 90mln (więcej niż PS2).

Masz kilka HTC, ale odpowiadaj racjonalnie… :stuck_out_tongue:

Porównanie multitouch Desire z Galaxy S (taki sam układ jak w Wave) -

“This screen can handle up to 16 points simultaneously. It has a response time of 7 milliseconds which is 2-3 times faster than current multi-touch displays. This screen is expected to drastically limit or even eliminate miss touches, aka having your hand on the edge of the screen unknowingly.”

Jedno i drugie lepiej prezentuje się w Samsungu. Aparat w Desire jest dobry, ale S. posiada lepszy, dodatkowo mamy możliwość kręcenia filmów HD (720p). Na jednym z zagranicznych portali jest porównanie szumów, dynamiki itd jeśli chodzi o muzykę i S. wypadł lepiej.

Dodatkowo co istotne… wyświetlacz, super amoled robi różnicę, widoczność w słońcu i mniejsze refleksy plus żywsze kolory i większa jasność.

Jedyne ale jakie widzę w Samsungu to system Bada, który jest świeży i nie wiadomo jak potoczą się jego losy. Ale biorąc pod uwagę, że pisanie na niego programów jest łatwe (C++, tak samo jak Android to linux) plus Bada Cup z olbrzymią pulą nagród, myślę, że nie zostanie w miejscu.

Musisz zastanowić się co jest dla Ciebie ważne, Desire to świetny telefon. Samsung ma jednak kilka cech które dla mnie przemawiają za nim. Rzeczywiście wolałbym Androida bo jest na rynku od dłuższego czasu ale coś za coś.

Jasne, że dobrze. A dlaczego miałby robić to źle? :wink: Jedynie zainstalowany odtwarzacz mógłby być lepszy, nie ma nawet equalizera albo gotowych ustawień.

No cóż. Nie ukrywam, że nie przepadam za Samsungowskimi wynalazkami i wydawania 20 systemów i systemiątek, z czego każdy jest ze sobą niezgodny. Android jest dobry i mogliby go implementować wszędzie, ale nie - muszą dać jakiś swój wynalazek, bo chcą być fajni i mieć swój system. :stuck_out_tongue:

Powiem tak - Wave byłby świetny właśnie gdyby nie to BadaOS. Maemo też było promowane przez Nokię i co? I nic. Prawie się nie liczy. Samsung umie robić dobre urządzenia, dopóki nie zaczyna mieszać tam swoich softwarowych wynalazków.

To co oni - dodatkowo stopami dotykają ten ekran. Zresztą 16 palców się tam pewnie nie zmieści. :stuck_out_tongue: Jak dla mnie sztuka dla sztuki - przydatne głównie w grach - w 90% zastosowań wystarczą 2 palce.

To akurat wygląda zachęcająco. :slight_smile:

Już pisałem. Pomyliłem się, bo z góry myślałem, że ten Samsung to jakaś słabizna, bo Bada miała być przeznaczona na low-endy.

Wszystko fajnie, tylko na co taka wydajność? Przecież to na pewno nie jest obojętne dla choćby baterii (co jak co, ale niech chociaż wytrzyma ten dzień).

Kwitując wszystko: Samsung byłby świetny, gdyby nie ta Bada, przewaga Desire, to Android i wsparcie użytkowników - niewspierane przez społeczność urządzenie umiera szybko - zauważmy - stare HTC żyją do dziś dzięki społeczności - bez tego już dawno byłyby zapomniane. Jeśli Bady nie będzie można “nieoficjalnie” updatować do nowszej wersji przedłużając tym samym życie urządzenia to nie wróżę mu powodzenia. Z mojej strony koniec.

Na filmie z youtube widać, że Desire się gubi przy 2 palcach :slight_smile:

Może się przydać, mocy lepiej mieć pod dostatkiem :wink: A tel można wykorzystać jako np konsole :wink: bez problemu można podłączyć go do tv i grać na większym ekranie. Bateria w Wave trzyma dłużej niż w Desire (po wstępnych testach na jednej z pl stron). Trzeba pamiętać, że HTC i S. mają takie same taktowanie, CPU Wave jest jednak oparty o lepszą architekturę.

Masz 100% rację. Ja osobiście mam nadzieję, że z Bada OS tak się nie stanie :slight_smile:

Czyli jedną największą wadą Samsunga jest jego system? Naprawdę jest taki beznadziejny? A jak z szybkością w Samsungu w porównaniu do desire i czy dobrą ma przeglądarkę? Ktoś wie?

Może nie tyle beznadziejny, co niepewny - brak oprogramowania na niego, nie wiadomo jak potoczą się jego losy - czy będzie popularnym systemem, czy niszowym systemikiem, który nic nie wspiera.

Czyli inwestycja w Samsunga daje 50% szansy na dalsze możliwości aktualizowania oprogramowania. A jak porównanie szybkości tych dwóch telefonów, który lepiej się spisuje w tej dziedzinie?

Samsung jest szybszy. Pojawiła się już aktualizacja systemu, podobno jest kilka nowych funkcji: “Nowy soft trochę rzeczy wewnątrz urządzenia zmienił. Jest jeszcze lepiej, a Samsung Apps pojawiło się TwinBlade, Homerun Battle 3D, DragonFire – na takie gry na Androidzie musieliśmy czekać prawie 1,5 roku”. Wydaje mi się, że bada nie umrze… programy pisze się dość łatwo. Samsung prognozuje sprzedaż 10mln sztuk Wave, niedługo pojawią się kolejne telefony z bada, w tym tańsze, więc z czasem będzie coraz więcej użytkowników.

Ostatnio zaczęłam się zastanawiać czy nie najlepszym wyborem dla mnie będzie Nokia N8? Ciekawe czy będzie lepsza od desire czy wave.

Dodane 27.05.2010 (Cz) 20:12

Myślicie, że Nokia N8 przebije Samsunga Wave czy HTC Desire?

Moje zdanie jest takie że podzieli los N900.

A czemu tak sądzisz?

A może jednak jestem w błędzie ? Przez weekend pogooglowałem trochę i zaczyna się pokazywać trochę oprogramowania na BADA lub też jest w zapowiedziach. Nie możemy również zapomnieć że Samsung u nas nazywany “szajsung” jest jednym z liderów na świecie pod względem telefonów mobilnych. Wave oferuje technologicznie lepszy sprzęt niż konkurencja za podobne pieniądze. Na ten moment ciężko napisać jak się to rozwinie ale całkiem możliwe że wyprzedzi Maemo i zacznie nękać Windows Mobile który ostatnio dostał zadyszki na rzecz Androida oraz Iphona a nowy WM7 nie widać żeby miał ten stan zmienić.

BADA wyprzedzi WM i Androida??? Człowieku… co ty pleciesz zmień dilera :slight_smile: ty wiesz ile jest softu na WM??, ile na Androida??? przyszłość to Windows Phone, Android, OS Iphona i Blackberry, no i symbian gdzieś się tam załapie. Zauważ jedno Nokia w tym roku wyda tylko 1 telefon z Maemo…, zauważ jak było z platformą Mophum na SE, wyparła go JAVA, identycznie będzie z BADA…

Czy ja napisałem że BADA wyprzedzi WM i Androida ?

Napisałem że moźliwe iż wyprzedzi MAEMO i uplasuje się za WM.

Czytaj ze zrozumieniem a nie po łepkach.

Coraz bardziej przekonuje mnie Wave, ale cały czas nie jestem pewna. Może poczekać na tę Nokię N8? I wtedy porównać te trzy modele

Dodane 05.06.2010 (So) 23:42

A czy ktoś posiada Samsunga Wave bo coraz bardziej skłaniam się ku niemu przez lepszy odtwarzacz. Podobno nie można wyłączyć w nim słownika T9 czy kto wie czy to prawda? Może ktoś mógłby opowiedzieć swoje pierwsze wrażenia o tym telefonie?