HTC Desire HD długie uruchamianie i i zablokowany akmulator

Witam,

mam ww. tel. ( bez brandingu-oryginalny) kupiony na allegro z androidem 2.3.5 i htc sense 3.0 nr. oprogramowania: 3.12.405.1 problem dotyczy uruchamiania się tel. otóż od naciśnięcia przycisku start do pełnego (użytecznego ) uruchomienia mija ok.2,5-3 min. pomimo włączenia w ustawieniach szybkiego startu - tel. nie ma dodatkowych aplikacji, plików muzyki, filmów, czy modyfikacji -jest praktycznie fabryczny ( albo cofnięty do takiego stanu system ) więc nie wiem czym może być to spowodowane .

Używanie tel. sprowadza się do włączenia co kilka dni wykonania paru rozmów, kilka/naście zdjęć i czasem internet, więc tu nie ma przyczyny tego stanu.

Ponadto po każdym użyciu regularnie jest czyszczony z pozostawionych śladów - dane aplikacji, itp.

Dziś pomimo połowy baterii nie mogłem go uruchomić w ogóle- biały ekran htc ,muzyczka i … stop ekran zgasł i cisza, na nic nie reagował, kompletna cegła - pomogło dopiero podłączenie do ładowarki na kilka godzin- teraz działa dobrze.

Nie wiem czemu, nie mogę wyciągnąć akumulatora z obudowy, jest tak ciasno i mocno wciśnięty, że nie idzie go w ogóle wyciągnąć w żaden sposób bez zniszczenia (połamania) obudowy.

Coś tutaj jest nie tak skoro nie da się wyciągnąć baterii :o

Co do objawów, to wygląda albo na źle wgrany soft (pomoże flash) albo problem z płytą główną.

Rozruch 2-3minuty przy nawet czystym Androidzie jest dość normalny.

Ja najpierw spróbowałbym wgrać od nowa oprogramowanie według tego Forum

Mógłbyś coś więcej na ten temat -jak co i dlaczego jest wg ciebie uszkodzone i jak to naprawić ?

Rozruch 2-3 minuty przy nawet czystym Androidzie jest dość normalny - chyba nie . W takim tel. powinien on następować trochę szybciej, z resztą wystarczy poczytać testy, obejrzeć filmy z DHD na Y-ube, czy wziąć do ręki inny egzemplarz tel.

wgrać od nowa oprogramowanie według tego Forum - No way!.

nie ma mowy, tel. jest praktycznie nowy i ma gwarancje do 2014r. , nie mogę tego zrobić bo straciłbym gw. i wszystkie inne rzeczy, poza tym w ogóle sie na tym nie znam i robiłbym to 1-wszy raz, poza tym takie manewry już wiele razy ( jak pokazuje życie i internet) kończyły się złe.

bateria siedzi tak mocno wciśnięta w obudowę tel,że nie można jej przesunąć o mm w żadną stronę, nie pomagają cienkie szczypce, druciki, tasiemki metalowe,nic.

Więc pozostaje ci autoryzowany serwis, choćby przez tą baterie.

Niestety ale, nawet mój One X wstaje ponad 2minuty, przy SGS było to samo. Taki urok Androida.

Co do uszkodzenia, miałem coś podobnego na WIldfire S, telefon albo startował z białym ekranem, nie reagował no dotyk albo po prostu się “uceglał”, okazało się, że na płycie jest zawilgocenie (nie zalanie) zebrała się para i bęc. Były z tym problemy bo serwis nie chciał tego uznać, więc musiałem zabulić.

Jeśli to wina oprogramowania to jedyne co możesz robić to wipe skoro nie chcesz wgrywać oprogramowania, ewentualnie spróbuj go zaktualizować jeśli jest taka możliwość.

Masaj ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.