HTC Desire X - zalany wodą, a gwarancja?

Telefon wpadł do wiadra z wodą, jednak po kilku sekundach był już na powierzchni i bez baterii. Gdy wyciągałem go z wody telefon jeszcze żył - praktycznie cały czas działał gdy wyciągałem baterię. Telefon ma zaledwie 3 dni, w związku z tym mam pytanie: czy gdy oddam go do serwisu i po odpowiednim wysuszeniu i wyczyszczeniu stwierdziliby, że telefon wyszedł bez szwanku to czy słuchawka podlegałaby nadal gwarancji czy nie mam na co liczyć?

Nie masz Google?

@up

Dzięki, nie wiedziałem pod jakim hasłem szukać - w końcu jednak udało mi się trafić.

@temat

Proszę o wskazówki: czy mam sam otwierać i czyścić telefon, czy jest jeszcze szansa na odzyskanie gwarancji.

Nie ma, w telefonie są takie kontrolne “paski/kwadraty” wilgoci, gdy telefon miał kontakt z wodą - barwią się na kolor (zwykle różowy/fioletowy). Pozostaje Ci dobry serwis zewnętrzny, który specjalizuje się w ratowaniu zalanych telefonów.

PS: Gdy rozbierzesz to wszystko wrzuć do miski z ryżem (wchłania wilgoć).

Pozdrawiam!

Rozebrałem telefon na części pierwsze i z tego co zdążyłem zauważyć, na elektronice nie ma żadnych pasków kontrolujących czy telefon miał kontakt z wodą. Jedyny pasek, jaki miałem okazję zobaczyć znajdował się na baterii i został po części zabarwiony.

Telefon w środku jest całkowicie suchy. Śmiem twierdzić, że nawet nie miał kontaktu z wodą, bo w wodzie był zaledwie 1-2 sekundy i po szybkim otwarciu klapki i wyciągnięciu baterii było widać nieliczne ślady wody przy wejściu mini-usb.

Mam pytanko apropo preparatu, jakim należałoby użyć do czyszczenia tego telefonu (elektroniki) od środka. Czy spirytus się do tego nada? Jeżeli nie to jaki środek będzie do tego najlepszy?

specjalny spirytus do elektroniki Isopropanol

W nowszych telefonach a Desire X do nich należy będzie widoczny kontakt z wodą. Możesz udawać że tak powiem “głupa” i powiedzieć ze nie wiesz co się stało z telefonem, aczkolwiek w serwisach od razu zauważą co się stało. Spróbować możesz oddać na gwarancji ale wątpię że uda się.

Otwierając telefon byłem zmuszony naruszyć jedną plombę, więc aby telefon miał szanse na gwarancje musiałbym wymienić pasek na baterii i nałożyć plombę.

Czyli zwykły spirytus absolutnie nie? Muszę załatwić specjalny?