HTC Desire X - zalany wodą, a gwarancja?

(Rishikbp) #1

Telefon wpadł do wiadra z wodą, jednak po kilku sekundach był już na powierzchni i bez baterii. Gdy wyciągałem go z wody telefon jeszcze żył - praktycznie cały czas działał gdy wyciągałem baterię. Telefon ma zaledwie 3 dni, w związku z tym mam pytanie: czy gdy oddam go do serwisu i po odpowiednim wysuszeniu i wyczyszczeniu stwierdziliby, że telefon wyszedł bez szwanku to czy słuchawka podlegałaby nadal gwarancji czy nie mam na co liczyć?

(Qba Lukaszczyk) #2

Nie masz Google?

(Rishikbp) #3

@up

Dzięki, nie wiedziałem pod jakim hasłem szukać - w końcu jednak udało mi się trafić.

@temat

Proszę o wskazówki: czy mam sam otwierać i czyścić telefon, czy jest jeszcze szansa na odzyskanie gwarancji.

(stream) #4

Nie ma, w telefonie są takie kontrolne "paski/kwadraty" wilgoci, gdy telefon miał kontakt z wodą - barwią się na kolor (zwykle różowy/fioletowy). Pozostaje Ci dobry serwis zewnętrzny, który specjalizuje się w ratowaniu zalanych telefonów.

PS: Gdy rozbierzesz to wszystko wrzuć do miski z ryżem (wchłania wilgoć).

Pozdrawiam!

(Rishikbp) #5

Rozebrałem telefon na części pierwsze i z tego co zdążyłem zauważyć, na elektronice nie ma żadnych pasków kontrolujących czy telefon miał kontakt z wodą. Jedyny pasek, jaki miałem okazję zobaczyć znajdował się na baterii i został po części zabarwiony.

Telefon w środku jest całkowicie suchy. Śmiem twierdzić, że nawet nie miał kontaktu z wodą, bo w wodzie był zaledwie 1-2 sekundy i po szybkim otwarciu klapki i wyciągnięciu baterii było widać nieliczne ślady wody przy wejściu mini-usb.

Mam pytanko apropo preparatu, jakim należałoby użyć do czyszczenia tego telefonu (elektroniki) od środka. Czy spirytus się do tego nada? Jeżeli nie to jaki środek będzie do tego najlepszy?

(Maciejboss) #6

specjalny spirytus do elektroniki Isopropanol

(Aniagiernacka) #7

W nowszych telefonach a Desire X do nich należy będzie widoczny kontakt z wodą. Możesz udawać że tak powiem "głupa" i powiedzieć ze nie wiesz co się stało z telefonem, aczkolwiek w serwisach od razu zauważą co się stało. Spróbować możesz oddać na gwarancji ale wątpię że uda się.

(Rishikbp) #8

Otwierając telefon byłem zmuszony naruszyć jedną plombę, więc aby telefon miał szanse na gwarancje musiałbym wymienić pasek na baterii i nałożyć plombę.

Czyli zwykły spirytus absolutnie nie? Muszę załatwić specjalny?