HTC Desire-Z, problem z dotykiem

Witam,

jestem posiadaczem telefonu HTC Desire-Z. Od jakichś 2 miesięcy mam problem z dotykiem w tym telefonie. Czerwony prostokąt na obrazku poniżej to obszar, w którym wyświetlacz nie reaguje na dotyk. Oddałbym go na gwarancję, ale jakiś rok temu telefon został delikatnie zalany i widać niewielkie zacieki w górnej części wyświetlacza. Wydaje mi się, że obecna usterka nie jest spowodowana tym zalaniem, ponieważ przez 8 miesięcy od momentu zalania działało to prawidłowo, ale co do wystawienia takiej diagnozy - mogę się mylić.

desire.png

Czy problem z dotykiem to jest wina wyświetlacza, czy może to dotyczyć innego komponentu, np. taśmy? Czy po takim opisie jest możliwość w miarę pewnego ustalenia przyczyny usterki, czy może tu być kilka przyczyn i bez szczegółowego sprawdzenia, nie ma możliwości stwierdzić, który komponent uległ uszkodzeniu?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

a nie warto przejść sie do jakiegoś serwisu o konsultacje ? na akumulatorze widać oznake zalania ? to po gwarancji raczej .ale sugerowałbym taśme .także tak miałem kamera działała , można było dzwonić ale przerwała sie śćieżka na taśmie od ekranu .ciężko tak na odległość stwierdzić

Dzięki Pawlik za odpowiedź. Gwarancja raczej odpada, widać ślady zalania niestety. Faktycznie przejdę się do serwisu i skonsultuję to z fachowcem.

jak wymieniać taśme to tylko na oryginał.żadne tanie zamienniki za 30 zł.pozdrawiam

Dodane 08.04.2013 (Pn) 13:48

być może wygrzanie płyty głównej by pomogło ,ale tak jak mówie niech obejrzy ktoś z serwisu .nie daj sie od razu na mówić na wymiane ekranu