HTC Desire-Z, problem z dotykiem

(hoobert) #1

Witam,

jestem posiadaczem telefonu HTC Desire-Z. Od jakichś 2 miesięcy mam problem z dotykiem w tym telefonie. Czerwony prostokąt na obrazku poniżej to obszar, w którym wyświetlacz nie reaguje na dotyk. Oddałbym go na gwarancję, ale jakiś rok temu telefon został delikatnie zalany i widać niewielkie zacieki w górnej części wyświetlacza. Wydaje mi się, że obecna usterka nie jest spowodowana tym zalaniem, ponieważ przez 8 miesięcy od momentu zalania działało to prawidłowo, ale co do wystawienia takiej diagnozy - mogę się mylić.

desire.png

Czy problem z dotykiem to jest wina wyświetlacza, czy może to dotyczyć innego komponentu, np. taśmy? Czy po takim opisie jest możliwość w miarę pewnego ustalenia przyczyny usterki, czy może tu być kilka przyczyn i bez szczegółowego sprawdzenia, nie ma możliwości stwierdzić, który komponent uległ uszkodzeniu?

Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

(Pawel Aleks) #2

a nie warto przejść sie do jakiegoś serwisu o konsultacje ? na akumulatorze widać oznake zalania ? to po gwarancji raczej .ale sugerowałbym taśme .także tak miałem kamera działała , można było dzwonić ale przerwała sie śćieżka na taśmie od ekranu .ciężko tak na odległość stwierdzić

(hoobert) #3

Dzięki Pawlik za odpowiedź. Gwarancja raczej odpada, widać ślady zalania niestety. Faktycznie przejdę się do serwisu i skonsultuję to z fachowcem.

(Pawel Aleks) #4

jak wymieniać taśme to tylko na oryginał.żadne tanie zamienniki za 30 zł.pozdrawiam

-- Dodane 08.04.2013 (Pn) 13:48 --

być może wygrzanie płyty głównej by pomogło ,ale tak jak mówie niech obejrzy ktoś z serwisu .nie daj sie od razu na mówić na wymiane ekranu