HTC Desire zamiana na iPhone4 lub Nexus S

Witam

Kiedyś używałem iPhone 3G później zmieniłem na telefon z androidem HTC Desire

Android urzekł mnie swoimi możliwościami

Teraz zamierzam wymienić HTC Desire na inny model. Myślę tutaj o Nexus S, iPhone 4, HTC Desire HD

Który polecacie ? Jeśli jest jakiś inny mocny na rynku to może jakieś propozycje ? Fajnie byłoby gdyby miał np wyjście HDMI aby można było podpiąć czasem do TV :slight_smile:

Dziękuje

Nexus S jest całkiem fajny. Jest to pierwszy model z oficjalnym Androidem 2.3. Dodatkowo tym telefonem opiekuje się Google więc masz pewne aktualizacje do nowszych wersji (o ile hardware uciągnie). Parametry porządne - chociaż w sumie to trochę zmodyfikowany Galaxy S. Minusy to plastikowa obudowa i brak slotu na karty pamięci (jak dla mnie to duży błąd).

iPhone 4 - znakomity ekran, choć trochę mały w porównaniu do Nexus S lub Desire HD. iOS jak to iOS działa bardzo szybko i płynnie. Funkcjonalność stoi już na przyzwoitym poziomie, jest coś w rodzaju wideorozmowy. Osobiście nie przepadam za szkłem z obu stron obudowy. Ogólnie nieźle.

Desire HD - bardzo ładna metalowa obudowa, porządny hardware, który już nie ustępuje pod względem grafiki Galaxy S (jest tylko minimalnie wolniejszy). Największy ekran ze wszystkich - bardzo wygodne przeglądanie Internetu, do tego szybkie - DHD naprawdę szybko wczytuje strony. W standardzie znakomity interfejs HTC Sense - wspaniała rzecz. Dodatkowo jest zapowiedziany update do 2.3 i to już praktycznie pewnik. Minusy to cichy głośnik, taki sobie aparat i słaba bateria - co najmniej codzienne ładowanie.

HDMI nie posiada niestety żaden. Ogólnie to rzadko spotykany dodatek. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Nokia N8 (tylko ten Symbian wszystko psuje).

Poczekaj na pierwsze telefony na Tegrze. Najbliżej jest LG Optimus 2x

@Pablo55

Dziękuje za dokładny opis

Z tego wynika, że ciężko zdecydować. Z jednej strony android, aktualizacje i nexus s, HTC , z drugiej iPhone w którym drażni mnie brak np widgetów itp

Wolałbym raczej androida. W HTC złości mnie brak aktualizacji

Mam Desire i jeszcze nie ma aktualizacji do 2.3 o ile wogóle się pojawi. Jeśli kupię HTC HD to też nie wiadomo czy będą aktualizować system do nowszej wersji

Oglądałem prezentację LG ale jeśli chodzi o tą firmę to jakoś mnie nie przekonuje

Miałem kilka telefonów tej firmy i wszystkie się psuły :slight_smile:

Dlatego możesz poczekać na inne telefony z Tegrą np. Motorola Atrix.

Jest 2.3 na Desire, np. Cyanogenmod 7.

Jeszcze jedno pytanie

HTC ma fajną integrację z facebook, picasa itp

Czy samsung też ma jakąś integrację kontaktów z facebookiem ?

W HTC podoba mi się wiązanie kontaktów google z facebook

Wchodząc do książki adresowej jest fajny podział kontaktu na smsy, historię połączeń z kontaktem, zdjęcia z facebooka, aktywność na facebooku

Wszystko ładnie połączone

Czy nexus s ma coś podobnego ? Czy można np wysyłać zdjęcia bezpośrednio do pisaca web album ?