HTC Desire zamiana na iPhone4 lub Nexus S


(Marek) #1

Witam

Kiedyś używałem iPhone 3G później zmieniłem na telefon z androidem HTC Desire

Android urzekł mnie swoimi możliwościami

Teraz zamierzam wymienić HTC Desire na inny model. Myślę tutaj o Nexus S, iPhone 4, HTC Desire HD

Który polecacie ? Jeśli jest jakiś inny mocny na rynku to może jakieś propozycje ? Fajnie byłoby gdyby miał np wyjście HDMI aby można było podpiąć czasem do TV :slight_smile:

Dziękuje


(Pawbrotm) #2

Nexus S jest całkiem fajny. Jest to pierwszy model z oficjalnym Androidem 2.3. Dodatkowo tym telefonem opiekuje się Google więc masz pewne aktualizacje do nowszych wersji (o ile hardware uciągnie). Parametry porządne - chociaż w sumie to trochę zmodyfikowany Galaxy S. Minusy to plastikowa obudowa i brak slotu na karty pamięci (jak dla mnie to duży błąd).

iPhone 4 - znakomity ekran, choć trochę mały w porównaniu do Nexus S lub Desire HD. iOS jak to iOS działa bardzo szybko i płynnie. Funkcjonalność stoi już na przyzwoitym poziomie, jest coś w rodzaju wideorozmowy. Osobiście nie przepadam za szkłem z obu stron obudowy. Ogólnie nieźle.

Desire HD - bardzo ładna metalowa obudowa, porządny hardware, który już nie ustępuje pod względem grafiki Galaxy S (jest tylko minimalnie wolniejszy). Największy ekran ze wszystkich - bardzo wygodne przeglądanie Internetu, do tego szybkie - DHD naprawdę szybko wczytuje strony. W standardzie znakomity interfejs HTC Sense - wspaniała rzecz. Dodatkowo jest zapowiedziany update do 2.3 i to już praktycznie pewnik. Minusy to cichy głośnik, taki sobie aparat i słaba bateria - co najmniej codzienne ładowanie.

HDMI nie posiada niestety żaden. Ogólnie to rzadko spotykany dodatek. Jedyne co mi przychodzi do głowy to Nokia N8 (tylko ten Symbian wszystko psuje).


(Methylz) #3

Poczekaj na pierwsze telefony na Tegrze. Najbliżej jest LG Optimus 2x


(Marek) #4

@Pablo55

Dziękuje za dokładny opis

Z tego wynika, że ciężko zdecydować. Z jednej strony android, aktualizacje i nexus s, HTC , z drugiej iPhone w którym drażni mnie brak np widgetów itp

Wolałbym raczej androida. W HTC złości mnie brak aktualizacji

Mam Desire i jeszcze nie ma aktualizacji do 2.3 o ile wogóle się pojawi. Jeśli kupię HTC HD to też nie wiadomo czy będą aktualizować system do nowszej wersji

Oglądałem prezentację LG ale jeśli chodzi o tą firmę to jakoś mnie nie przekonuje

Miałem kilka telefonów tej firmy i wszystkie się psuły :slight_smile:


(Methylz) #5

Dlatego możesz poczekać na inne telefony z Tegrą np. Motorola Atrix.

Jest 2.3 na Desire, np. Cyanogenmod 7.


(Marek) #6

Jeszcze jedno pytanie

HTC ma fajną integrację z facebook, picasa itp

Czy samsung też ma jakąś integrację kontaktów z facebookiem ?

W HTC podoba mi się wiązanie kontaktów google z facebook

Wchodząc do książki adresowej jest fajny podział kontaktu na smsy, historię połączeń z kontaktem, zdjęcia z facebooka, aktywność na facebooku

Wszystko ładnie połączone

Czy nexus s ma coś podobnego ? Czy można np wysyłać zdjęcia bezpośrednio do pisaca web album ?