HTC G1 pytanie o baterie czy to jej normalne zachowanie?

Mam takie pytanie. Posiadam od niedawna telefon HTC G1. Mam problem z baterią w tym smartphonie, wiem że G1 krótko trzymają ale nie wiem czy moja przypadkiem nie trzyma “za krótko”:P(wyświetlacz mam ustawiony na najciemniejszy, wibracja wyłączona, korzystam z sieci GSM-nie UMTS, włączona blokada APN, wyłączona synchronizacja, GPS w opcjach też wyłączony więc powinien wg mnie wytrzymać przy takich opcjach najdłużej ale jednak jest inaczej…

Telefon ładuje całą noc, idę do pracy na godzinę 9:00 rano,telefon odłączam z ładowarki o godzinie 8:40. W drodze do pracy nie bawię sie telefonem, ani nie słucham muzyki, ewentualnie 2-3 razy spojrzę krótko na zegarek. W czasie pracy powiedzmy że 2 razy w ciągu godziny spojrze na zegarek, nie bawię się ani nic nie robie. Przychodzi godzina 13:00 ide na przerwe i okazuje się że telefon ma już czerwoną kreskę i pojawia się komunikat że bateria ma mniej niż 15 %. do godziny 17 telefon się wyładowuje całkowicie

Był już wykonywany WIPE baterii nic nie dało. Telefon ma oryginalny ROM od ery 1.6 nic więcej nie grzebałem bo nie umiem :stuck_out_tongue: , nawet ma zainstalowaną aplikację do oszczędzania baterii Dr Saver ale to nic nie daje. Więc moje pytanie brzmi czy to normalne w tym telefonie czy po prostu bateria do wymiany. Chce się upewnić na 100 % żeby nie było tak że kupię baterię a będzie trzymała tak jak teraz. Wiecie… ja jak kupowałem telefon wiedziałem że krótko trzymają ale myślę że w tym wypadku jest to lekka przesada… nie wiem może się myle więc jak jest wg was? bateria do wymiany czy w tym modelu tak one trzymają??

Wg mnie nie powinien tak robić. One mają słabe baterie z natury, ale myślę że do wieczora przy średnim użytkowaniu powinno wytrzymać.

Dedykowane porady do HTC G1

Podobny przypadek

Nie wiem czy nie warto łyknąć Androida 2.1 - może w brandowanym 1.6 jest problem - masz więcej funkcjonalności.

Tak na marginesie dodam że na Samsungu i5800 z baterią 1500mAh po 12h od odłączenia od ładowarki, gdy ekran był aktywny przez ok 5h (internet, aktualizacje, czytanie dokumentów, poczta, komunikator, włączony internet, 3G, chwila GPS itd) akumulator był prawie rozładowany - więc na twoim 1150 wyciągniesz mniej.

no dobrze ale to prawie po 12 godzinach…no ale ja o 8:40 wyciągam z ladowarki a około 13 już wskaźnik baterii jest czerwona

No a co Ci tamto forum podpowiedziało? Bateria spuchnięta? Wyczyszcony cache baterii? Może zwyczajnie zużyta? te 500-1000 pełnych ładowań wytrzyma, a potem do kosza.

forum android powiedzieli że fakt telefon krótko trzyma ale te 12 godzin powinno wytrzymać wiec bateria do wymiany