HTC HD2 -konfiguracja, internet, programy-skad pobrać

Witam serdecznie, mam numer z mbanku i na liście ustawień nie ma mojego modelu to jak mam przesłać ustawienia internetu?

I jeszcze jakieś ktoś by mógł dać wskazówki co jak i skąd pobrać.

Da się przerobić aby interfejs był taki jak w iphone menu odblokowywanie itp…? Ponieważ, jakoś nie mogę się połapać na windows mobile, a tak chociaż z interfejsem byłoby mi łatwiej ogarnąć wszystko.

Naprawdę nie ma tych ustawień? Mi się wydaje że one były. Zajrzyj do Start -> Ustawienia -> Jeśli trafisz do zakładki ustawienia w Sense dotknij Menu -> Wszystkie ustawienia. Trafisz do ustawień Windows. Teraz otwórz folder Połączenia i będzie tam coś w stylu Konfiguracja połączenia (nie mam od dawna tego sprzętu więc nie pamiętam). Będziesz mieć tam 2 rozwijane listy - pierwsza ma być na “Polska”, a na drugiej powinno być mbank Mobile. Przy okazji jaką masz wersję oprogramowania? Start -> Ustawienia -> w zakładce ustawień Sense wybierz Informacje o telefonie, a potem Informacje o Oprogramowaniu. Co tam masz?

Interfejs na ajfona da się mniej więcej przerobić, ale czy to… ma sens? Do odblokowywania S2U2, a jako home iPhone Today.

Możesz jeszcze wypróbować Androida - dużo wygodniejszy w obsłudze od Windows Mobile.

no tak ale skoro wybieram Androida to muszę sflaszować całe urządzenie, nie uszkodzę go? Boje się troche bawić w tego typu rzeczy, nie starci ten telefon nic na funkcjonalności?

Raczej nawet zyska - podobno robot na Leosiu jest świetny. Takie są opinie innych, sam nie uznaje pda z modułem gsm. Wiecej informacji jak wgrać robota na Leo znajdziesz na pdaclub.pl

Nie musisz flashować. Możesz wrzucić Androida na kartę SD i z niej uruchamiać - będziesz mieć w pełni funkcjonalnego Androida a zwykły reset powoduje powrót do WM (oczywiście ustawienia zostają). Jeśli masz wgrany najnowszy oficjalny ROM 3.14 to już możesz używać Androida bez żadnych konsekwencji - nie musisz nic łamać - komponenty dostarczone z ROMem pasują idealnie. Gwarancji nie tracisz. ROMy z Androidem na SD pod HD2 masz do wyboru tutaj:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=735

Instrukcja instalacji:

http://pdaclub.pl/forum/android-w-leo/g … d2-169352/

Szybkie wyjaśnienie co do wersji

  1. AOSP/Nexus - czyste wersje Androida bez żadnych ulepszeń - system taki jak wyszedł od Google, tylko przystosowany do działania na HD2. Wersje oparte na AOSP są najszybsze

  2. CyanogenMod - oparty na AOSP, posiadający wiele ulepszeń i dodatków od społeczności Androida. Trochę wolniejszy od AOSP ale nadal bardzo szybki

  3. Desire - ROM oparty na HTC Desire - Android 2.2 + HTC Sense - fajny interfejs z wieloma własnymi, dobrymi widżetami. Wolniejszy od AOSP/CM, ale wciąż jest nieźle

  4. Desire Z/Desire HD - ROMy oparte na Sense 2.0, Android 2.2.1. To Sense ma kilka fajnych nowości w stosunku do poprzednika. Jednak tu już zaczynają się problemy z szybkością - po starcie system muli przez jakiś czas, potem się stabilizuje, ale to nadal nie to.

  5. MIUI - z interfejsem MIUI inspirowanym iPhonem + dodatkowe programy z tej linii. ROMy z MIUI nie mają języka polskiego

Oczywiście zakładając że masz odpowiednio pojemną kartę pamięci możesz wrzucić sobie kilka oddzielnych wersji i przełączać się między nimi (wymagane przejście przez WM).

to Pablo55 z tego co mówisz rozumiem, że na hd2 mogę wybrać jaki system chce używać? sytuacja podobna jak np. mam komputer i mogę używać różnych dystrybucji linuxa lub windowsa i innych tak? a jak wgram tego androida to on będzie w zewnętrznie zainstalowany, czy mogę go legalnie do romu wpakować, po prostu zastąpić windows 6,5, producent tego urządzenia daje mi takie prawo? :wink:

Jak odpalisz z karty androida to oficjalnego romu nie ruszasz. Jest tez możliwość zainstalowania go na stałe lub zmiany na inny dedykowany rom z WM 6.5, ale wtedy przy oddawaniu sprzętu na naprawę gwarancyjną pasuje wgrać ten pierwotny, bo mogą unieważnić gwarancje.

Producent nie daje możliwości zamiany systemu, po za oficjalnie wydane przez siebie aktualizacje. Tą możliwość dają rzesze zapaleńców poprawiających producenta swoimi produkcjami.

Chciałbym jeżeli już to mieć zainstalowanego androida jakiegoś, wydaje mi się interfejs jakiś takiś przyjaźniejszy niż ten co mam w WM 6,5. no to w takim razie jaka bym musiał mieć kartę żeby zmieścić ten system android + mapy + muzykę swoja? z tego co wiem to około 500mb na tego androida i reszta dla mnie miejsca jest tak? to ile proponujecie, jaka kartę (wielkość)?

nie chciałbym ingerować w rom’ ponieważ jak znam życie pewnie coś mi padnie i będę trochę kasy do tyłu a tego bym nie chciał. dlatego w moim wypadku tylko drugi system na karcie pamięci pod postacią androida-bez ingerencji w rom. To wg. jakiego poradnika proponujecie mi to wykonać tą czynność? :wink:

PS: Mam pakiet internetowy i jak skonfigurować telefon, żebym mógł przeglądać internet będąc w mieście? Mam kartę z mbanku. :slight_smile:

Ja polecam min. 8 GB. Patrz jeszcze na klasę karty - im wyższa tym lepsza - dla Androida najlepsza jest Class 6 wzwyż (nie znaczy to że na słabszych nie będzie działał, może po prostu działać trochę wolniej)

Tak. Całość polega na tym że Android przy uruchamianiu tworzy swoją plikopartycję o nazwie data.img o stałym rozmiarze - w zależności od wersji 512MB lub 1GB - w Androidzie jest ona wykrywana jako pamięć urządzenia.

W Androidzie na 90% zrobi to automat. Działanie sieci będzie sygnalizowane pojawieniem się na górnym pasku ikonki G/E/3G/H ze strzałkami w górę i w dół. Wtedy po prostu odpalasz przeglądarkę i działasz.

Czytałem w instrukcji, że trzeba posiadać wykupiony pakiet internetowy, ponieważ telefon sam na bieżąco robi jakieś aktualizacje z internetu i pytanie teraz co bierze właśnie ten internet, jakie programy i jak skonfigurować aby same się nie aktualizowały albo niektóre w jakimś tam stopniu? Po prostu chce mieć kontrole, żeby pewnego dnia rachunek nie przyszedł na jakąś pokaźna sumę. Na razie posiadam czystego WM 6,5.

Jak wgrywać muzykę do tego stwora - hd2; jest coś ala taki program jak w apple=itunes?

Rozumiem, że mogę posiadać dwa systemy, WM (ROM) 6,5 + Androida na karcie pamięci i przełączać się miedzy innymi, coś jak w komputerze, uruchamiam ponownie i wybieram system, dobrze rozumiem? To by była fajna opcja, coś jak Windows i Ubuntu tylko na PC.

Skąd pobrać gry, programy i jak je zainstalować na hd2?

Karta 8 gb kingstona wystarczy? tak za około 40 zł + przesyłka na allegro? będzie się nadawać - klasa 6?

Czyli 525 mb mogę sobie zarezerwować od razu na androida na karcie, a reszta jest dla mnie?

Telefon ogólnie ma mi za zadanie służyć jako narzędzie do pracy, dzwonienie sms’owanie itp… chociaż nie kryję, że z chęcią zobaczyłbym jak się gra w Tekken’a 3 na tym sprzęcie i kilka innych tytułów. Chciałbym jeszcze jakąś darmową nawigację zainstalować, chodzi mi o to aby poinstalować darmowe oprogramowanie na sprzęcie, żeby nie było żadnych problemów z użytkowaniem.

Pełne formowanie baterii, cykl powinien trwać 3 x po 12 h i tak do pełnego rozładowania i naładowania?

Po prostu przeszukaj ustawienia - pogoda, e-mail, facebook, twitter itp. - to ma autosynchronizację, którą można wyłączyć. W Androidzie jest to samo, tylko tu z użyciem funkcji systemu możesz połączenie sieciowe wyłączyć i wtedy nic nie zostanie przesłane poza Wi-Fi. WM jest systemem mało internetowym więc to problem nie jest za duży. Za to w Androidzie polecam bardziej uważać.

Pod WM nie ma takiego programu (i całe szczęście). Po prostu podłącz telefon do komputera w trybie pamięci masowej i przerzuć piosenki na kartę pamięci do wybranego folderu. Potem odłącz telefon, włącz odtwarzacz muzyki i dodaj piosenki do biblioteki (niewykluczone że same się dodadzą). Z Androidem to samo (w przypadku ROMów z HTC Desire (HD/Z) możesz używać programu HTC Sync, ale nie widzę tu zbyt dużego sensu).

Nie do końca tak to działa. Gdy masz uruchomiony WM wchodzisz do odpowiedniego katalogu na karcie pamięci i odpalasz kolejno CLRCAD.exe i haret.exe. Uruchomienie pierwszego pliku jest konieczne, by w Androidzie działał dźwięk, a haret uruchamia Androida - wyrzuca Windowsa z pamięci RAM i załadowuje kernel Androida. Nie ma czegoś takiego jak menu typu dual-boot w pełnym tego słowa znaczeniu (są niby-programy do tego ale to jest tylko po to, by ładnie wyglądało). Gdy chcesz ponownie uruchomić Androida uruchamiasz ponownie telefon, odpala się WM, znowu wchodzisz eksploratorem plików na kartę pamięci i klikasz kolejno na 2 w.w. pliki.

WM -> Google; Android -> Android Market. Instalacja: WM -> pliki .cab instalowane z poziomu urządzenia, lub .exe instalowane z poziomu PC; Android -> Instalacja z Marketu lub pliki .apk instalowane z poziomu urządzenia.

Tak. Tylko tutaj też zależy to od wersji - może być tworzony 1GB data.img (zresztą polecam mieć plik o takiej właśnie wielkości - w data.img lądują programy). Reszta SD jest twoja.

To nie Nokia + Ovi mapy. Na WM masz tylko płatne nawigacje, a na Androidzie Google Maps (które nie przechowują map w urządzeniu, tylko ściągają z Internetu) i w ROMach z Desire HD/Z program Locations - tutaj jednak trzeba zapłacić za nawigację głosową.

To jest mit, który nie ma zastosowania do nowych baterii. Ja nigdy nie formuję baterii tylko po prostu używam - podłączam na noc, podłączam wielokrotnie do komputera (wtedy też jest ładowanie baterii) i nie mam z nimi problemów.

Myślę że spokojnie wystarczy, choć im więcej tym lepiej. Klasa 6 - OK.

a skoro do tych telefonów nie ma takich programów jak dla appla itunes to jak mam dodać okładkę do utworu, chce mieć wszystko ładnie poukładane-ma panować porządek i ład w mojej bibliotece muzycznej. :slight_smile:

Zawsze możesz je otagować na komputerze i wrzucić na SD - w odtwarzaczu HTC w WM jest możliwość automatycznego ściągania okładek - jak są tagi to powinno bez problemu dać radę. W przypadku Androida jest jeszcze łatwiej (przynajmniej wersji z HTC Sense) - wrzucasz poszczególne piosenki do odpowiednich folderów o nazwach albumów (najlepiej podfoldery folderu o nazwie wykonawcy), na Google grafika znajdujesz obraz okładki w formacie jpg, zmieniasz nazwę na AlbumArt.jpg i umieszczasz w poszczególnych folderach z piosenkami. Można też otagować piosenki jak wyżej i użyć programu AlbumArt Grabber.

tak było w nokia n95-2 i tak samo jest w HTC HD2, udało mi się jakoś wrzucić, wrzuciłem przez WMP, ale można jeszcze niby przez ActiveSense, ale jak-nie mam pojęcia. Teraz jedyne co mnie męczy to to jak skonfigurować telefon, abym mógł korzystać z internetu z pakietu.

Tak wychodząc poza temat, pobrałem inspiro i się niby zainstalowało. Gdzie się pokazuje ikonka, zainstalowanego programu? :razz:

Jak zmienić sposób odblokowywania telefonu, chciałbym odblokowywać taka animacja jak w iphone, taki rozmiar i odblokowywanie na dole a nie u góry lub środku, podajcie taki program i jak to zainstalować. :lol:

No sorry, ale to podstawa podstaw. W Starcie.

Jak już mówiłem - S2U2 lub to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787219

Instalacja programów w WM to podstawa podstaw i było to już wielokrotnie omawiane.

W samym menu czy w jakimś folderze? Bo jakoś ta podstawa podstaw i ja nie posiadam ikonki inspiro w starcie. Wgl, nie mogę zakończyć procedury wprowadzania informacji do inspiro i może dlatego nie wyświetla? Jakiś darmowy słownik bym potrzebował na tu i teraz, podajcie jakiś link- sprawny.

Jak wpłynąć na żywotność baterii dzisiaj odłączyłem go o godzinie 9 od ładowarki po całonocnym ładowaniu i dzisiaj teraz mam już 56%, słuchałem może z 1h muzyki i to wszystko, czy to normalne z tych telefonach? wifi bt wyłaczone mam i ustawione mam sieć na gsm nie na 3g i tak działa ;/

Zacznij się przyzwyczajać, że tak będzie reagować na standardowej baterii. Czasami lepsze efekty da się osiągnąć na bateriach powiększonych i nie mam tu na myśli tanich chinoli z allegro.

A co do synchronizacji i wgrywania muzyki, to jeżeli nie tryb pamięci masowej to pod XP masz ActiveSynh a dla Visty i 7 jest Mobile Device Center - opcjonalnie na coś podobnego do itunes trzeba by było szukać u innych producentów.

W ramach malej dygresji jak pamiętam to jakieś pół roku temu spierałem się z pablo na temat jego wielkiej miłości do WM 6.5, o Robocie polemizować nie będę - nadal jestem wierny WM 6.1 i inni mnie za to nie znoszą :lol: