HTC HD2 - ożywienie telefonu

Witam wszystkich.

Mam problem z moją “hadedwójką”. To co posiadam to wgrany MAGLDR 1.13, Radio 2.15.50.14 , HSPL nie pamiętam już jaki. Kumpel ma ten sam telefon oraz wgrane dokładnie te same wersje magldra, radia itp. co ja. Często testując romy wgrywamy do swoich telefonów te same “wypieki”.

Problem polega na tym, że w efekcie końcowym (mimo, że wgrywamy praktycznie to samo) mój telefon wypada zawsze nieco gorzej od telefonu kumpla. Pomijam wyniki benchmarków (które również mam słabsze), ale to gorsze sprawowanie czuć namacalnie. Prosty przykład: wchodząc w Ustawienia w Androidzie i przesuwając palcem po liście pozycji w tych ustawieniach. U kumpla dzieje się to po prostu płynnie, u mnie zaś widoczne są lekkie przycięcia podczas tak prostej czynności jak przesuwanie po opcjach systemowych. Albo przesuwanie się po liście kontaktów w aplikacji Osoby.

Nie będę podawał konkretnych romów, na których tak się dzieje, dlatego, że sprawa ma się podobnie z każdym innym romem, więc błędy romów można raczej wykluczyć.

Chciałbym zapytać: czy Hadedwójka Hadedwójce nierówna :?: Dlaczego pomimo tego samego sprzętu jeden radzi sobie gorzej od drugiego? Czy wpływ na to może mieć jakieś uszkodzenie mechaniczne?

A jeśli nie to czy można jakoś “oczyścić” mój egzemplarz z tego zamulenia i zmusić do normalnej pracy :?: Jeśli tak to co zrobić?

Ps. Przy wgrywaniu każdego następnego romu robię wipe wszystkiego oraz formatuję partycję boot, cache i systemową, więc śmieci nie zostają.

Niektózy twierdzą, że task29 mógłby pomóc, ale nigdy tego nie używałem, a wiele naczytałem się o uwalonych hd2 po użyciu tego programu :expressionless:

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Nie wiem jak jest z HD2, ale Galaxy Spica (gt-i5700) miała część egzemplarzy wadliwych. Były ograniczane software’owo i sprzedawane jako sprawne. Różnica pomiędzy nimi, a innymi Spicami jest taka, że po zmianie ROMu mogą gorzej działać, a lekkie OC wpływa bardzo negatywnie na stabilność. W dodatku, miały tendencję do wariowania bez powodu. Akcelerometr się zawieszał, ale stockowy soft jakoś go resetował.

Średnio znam się na HD2, ale czytając Twój post przyszło mi coś na myśl.

Skupiasz się na tym, że Twój działa wolniej niż normalnie. A może to jego działa szybciej niż powinien? Może kumpel coś podkręcał, używał task29 czy coś? Spytaj go.

Jeśli nie, to najprawdopodobniej było kilka rzutów HD2 i Ty załapałeś się po prostu na ten gorszy. Innego wyjaśnienia nie widzę. No ale mogę się zawsze mylić :wink:

Może masz bad sectory i za mało miejsca jest i system się dusi. Albo twój kolega ma kartę pamięci szybszą jakiejś inne Class’y (tu wydajność może skakać szczególnie przy romach z HTC Sense).

Najlepiej byłoby jakbyś się zapytał na XDA, tam ci bardziej pomogą odnośnie tego problemu.