HTC Hero(g2) vs. HTC Dream (g1) vs. Samsung i5700(spica)?

Witam!

Zamierzam kupić telefon do 450zł. Który z wymienionych telefonów będzie najlepszy, najbardziej przyszłościowy? Czym w funkcjach tak na prawdę się różnia?

Z góry dzięki

Po kolei:

Hero:

  • Oficjalny 2.1

  • procesor Qualcomm 528MHz - nie najlepszy

  • coś koło 200 MB RAM (pozwala na w miarę komfortową pracę)

  • interfejs HTC Sense

Dream:

  • klawiatura sprzętowa to największy plus tego modelu

  • Ten sam CPU, co w Hero

  • bardzo mało RAMu, przez co ten sprzęt lubi mulić

  • na 2.1 ogólnie dość wolno działa

Spica:

  • oficjalny 2.1

  • Niezły procesor 800 MHz

  • Spaprane sterowniki 3D - są nieoficjalne, które poprawiają ten stan rzeczy

  • Brak multitouch w standardzie - dopiero nieoficjalny sterownik włącza to

  • ogólnie to sprzęt dla osób lubiących grzebać w oprogramowaniu sprzętu.

Bardzo przyszłościowy nie będzie żaden, ponieważ to już dość stare konstrukcje (jedynie Spica jeszcze się wybija), Hero i Dream to już poprzednia epoka. W funkcjach bardzo się nie różnią, bo wszystkie są na tym samym systemie, jedynie Hero ma inny ekran główny.

Przyszłościowy to żaden nie jest ale nie musisz tak jechać po tym G1, na 2.1 działa szybciej niż na 1.6 (zależnie od romu i od ilości aplikacji) przyznam że ma najmniej ramu z wszystkich ale też nie znowu tak mało, dla przeciętnego użytkownika styknie. Sense w hero to nie koniecznie plus ( sense zresztą można w każdym z tych telefonów mieć więc to nie żaden plus). Większość zależy od romu a nie od sprzętu w przypadku tych modeli (z odpowiednim romem G1 może działać płynniej niż Spica) tym lepszy rom tym płynniej działa. Szczerze powiem że na dzień dzisiejszy nie opłaca się kupować żadnego z tych telefonów, są poprostu za stare i za taką cene możesz złapać coś lepszego, zależy jeszcze co chcesz z tym telefonem robić, bo jeżeli chcesz tylko dzwonić nieraz użyć offica itp to bierz ten który dla ciebie najwygodniejszy ale jeżeli chcesz telefon który będzie bardzo wydajny i będziesz mógł robic neiwiadomo co na nim to żaden z tych się nei nada.

Nie zamierzam “niewiadomo czego robić”. Chodzi mi tylko o to żeby nie zamulał mi przy normalnych operacjach. Sense UI ładnie wyląda ale czy opłaca się tylko dla tego telefon brać? Nie wydaje mi się. Jak sam powiedziałeś Do G1 też można wgrać go a system działa w zależności od romu. I tu pojawia się mojepytanie (być może głupie): Czy na telefonie z softem 2.1 będą chodziły te same aplikacje co na 1.6? Procka można trochę wykręcić ale w G1 jest trochę mało RAM’u i to czy będzie mulił czy nie wydaje mi się że nie będzie zależało d procka a od własnie pamięci operacyjnej. Sprawa przedstawia się tak:

Mogę wziąć:

HTC Hero za 470zł (telefon, 2GB karta, USB, ładowarka, papiery, pudełko)

HTC Dream za 450 ( są dwa jeden uszkodzony + jeden 100% sprawny technicznie + dwie baterie + USB + dwie ładowarki + papiery a dzięki temu ze są dwa telefony mogę w razie czego podmienić obudowę i baterię ;))

HTC Dream za 360zł (telefon, 2GB karta, USB, ładowarka, papiery, pudełko)

Samsung Spica za 450zł (Telefon+Oryginalna ładowarka + Oryginalna bateria+ Oryginalny Kabel USB+ 2 oryginalne klapki czarna i czerwona+ Karta gwarancyjna + dowód zakupu jako podstawa gwarancji+ Instrukcja obsługi i inne ulotki reklamowe+ Płyta+Pudełko ze wszystkimi folijkami+ Gratis futerał skórzany+ Karta pamięci 2GB)

Czy czułość ekranów jakoś różni się w tych modelach?

Po powyżeszej wycenie telefonów które mogę wziąć który bedzie nabardziej opłacalny?

Czy te 800MHz w Samsungu jest na prawdę wydajniejsze o te 272MHz od G1 i Hero czy to tylko “puste megaherce” ?

Miałem SPICA’e - szczerze powiem, że to bardzo dobry telefon, a w połączeniu z Samdroid’em robi się jeszcze fajniejszy. Faktycznie jeśli chodzi o grafikę 3D odstaje od nowszych telefonów, ale nie przeskoczysz tego. Co do ekranu to - to SPICA na Samdroidzie obsługuje m.in multitoucha (na oficjalnych wydaniach nie) - ekran jest dość czuły i precyzyjny.

Miałem same pozytywne doświadczenia z tym telefonem, więc bez wahania kupiłem Samsunga I9000 (i też jestem bardzo zadowolony).

Może ktoś jeszcze wypowie się w temacie?

Ja tam mam G1 i nie muli nawet na 2.2.1 (chyba że za dużo aplikacji chodzi w tle takie jak np facebook twitter i kilka innych więc trzeba co jakiś czas je ręcznie zatrzymywać) . Każdy android z 2.1 + ma multitoucha więc to nie problem. Jeden z najszybszych romów które ja używałem to E-Xtreme czyli rom 2.1 zbudowany na podstawie cyanogenmoda (chyba 5.0.7). Patrząc na ceny które podałeś mówie że nie opłaca się brać hero jest najdroższy a jest prawie taki sam jak Dream tylko że ma trochę więcej ramu lecz działając z partycją swap osiąga się ten sam rezultat.

Aplikacje z 1.6 działają na 2.1 itd jedynie niektóre aplikacje z 2.2 nie działają na 2.1 i 1.6. Flasha na żadnym z tych telefonów raczej nie użyjesz ale możesz korzystać z skyfire.

Co do procka to ja mam G1 na 575 ustawiony i to standardowo w każdym romie i z niektórymi kernelami nawet można podkręcić do 800 tylko jest ryzyko nie stabilności.

Też mam taki problem kupić go czy nie doradźcie mi jaki mam kupić ten czy inny :smiley: ,za taką samą cenę.Czy to jest zbyt duża cena jak na ten telefon??

Zdecydowałem się na G1 :wink: w 100% zadowolony jedyny minus to słaba bateria - 2 dni trzyma mi przy moim użytkowaniu, i trochę mało ram ale można zrobić MOD’a dla +14MB RAM :wink: i procesor tez nieźle można podkręcić, a klawiatura BEZKONKURENCYJNA! Jak dużo piszesz SMS’ów to bierz G1, a jeśli z klawiatury korzystasz sporadycznie poszukaj HTC HERO