HTC Legend - ciągle się zacina!

Posiadam w/w telefon i od jakiegoś czasu działa jak muł. Po przesunięciu suwaka odblokowania trzeba czekać 5-10 sekund na pojawienie się launchera. Sam launcher i wszelkie aplikacje działają jak krew z nosa. Normą jest to, że uruchamiam aplikację, a zamiast niej jest czarny ekran przez kilkanaście sekund, wraca do ekranu głównego i wszystko się zawiesza.  Używam task-killera jednak nawet jak jest ponad 160MB wolnej pamięci, wszystko idzie jak krew z nosa.

 

To już stara Avila była szybsza! Co najlepsze nie mam multum aplikacji, w tle działa tylko 3G Watchdog. Rozważam przywrócenie go do ustawień fabrycznych i zainstalowanie jakiś lekkich aplikacji.

Nie jest to wina małej ilości RAM(384MB) bo przedtem działał o wiele szybciej. Używam Zeam Launcher, jednak nawet na Sense nie wyrabia.

Proszę o jakieś remedium na problemy, podanie jakiś lekkich aplikacji, bo niedługo ten telefon nauczy się latać, jeśli będzie tak działał.

Dziękuję za wszelkie rady.

Może już czas na wymianę na nowy lub przynajmniej zmianę softu na custom rom, choćby popularnego Cyanogenmod. Co do samego telefonu, to jest to jeden z pierwszych modeli HTC z androidem. Nie dziwne że kiepsko działa, jest po prostu już słaby.

Ale ja go kupowałem miesiąc temu, na lepszy mnie nie stać :stuck_out_tongue:

Zastanowię się nad wgraniem tego Cyanogenmoda

Nie mów, że tak stary telefon cie zainteresował. To już Xperia Neo V czy jeśli HTC to np. One V byłyby lepszym, a niewiele droższym modelem.

Polecam wymiane romu plus kernela choć raczej nie na czysty cyan tylko na jakiś rom z lekkim launcherem na kernelu cyana  bo launcher w CM9 to nie jest jakaś chudzinka, Rom ten powinien być dobry bo ma skrypty SWAPu i V6 aczkolwiek nie znam launchera. Ogólnie polecam XDA

Zrób wipe. Na 90% spowolnienie jest przez przez nowsze cięższe wersje programów, które nie są już lekkie, bo po prostu nie muszą. Po wipe zainstaluj tylko to co musisz mieć i najlepiej w jakichś starszych wersjach.