HTC Magic vs. HTC Touch Diamond


(Mskitek) #1

Witajcie!

Nie wiem, który telefon wybrać HTC Magic czy HTC Touch Diamond.

Który lepszy wg Was?

Z góry dzięki za opinie.

PS. Oczywiście mile widziane także wypowiedzi na temat Android 1.5 oraz Windows Mobile 6.1, który lepszy.


(Pawbrotm) #2

Chodzi ci o Touch Diamond 1, czy 2?


(Zbych ) #3

To zależy do czego bedziesz używał telefon , więcej programów/aplikacji i "przyjaznych" programów jest pod windows mobile.


(Pawbrotm) #4

Moja opinia o WM 6.1 - brzydki, nieprzyjazny dla obsługi palcami - dopiero nakładki typu SPB Mobile Shell poprawiają sytuację, ale nadal wiele miejsc systemu jest nie tak jak powinno. Zdecydowanie polecam upgrade do WM 6.5.1 - spory wybór ROM-ów masz na pdaclub.pl - gwarantuję, że będziesz bardziej zadowolony.


(Mskitek) #5

Nie wiem czy 1 czy 2. W orange jest napisane tylko Touch Diamond.

Czyli lepszym wyborem jest Touch Diamond?

Telefon używam ogólnie, do wszystkiego.


(Zbych ) #6

W ofercie orange jest model Diamond 1 , a jeżeli będziesz brał telefon z tej sieci to i tak musisz zmienić rom na bardziej "czysty" bo ten z orange jest nie do użytku , jest tam jeszcze HTC Touch HD ale nie miałem tego tela i musisz poczekać na opinie który by był lepszy czy diamond czy hd


(Mskitek) #7

Zamówiłem Magic'a. Dziękuję za wypowiedzi.


(Maxordplayer) #8

Przepraszam za odświeżanie tematu, ale ten problem również mnie gryzie. Nie wiem, co wybrać. HTC Touch Diamond ma bardzo fajne romy (wygląd, szybkość, funkcje), a z kolei HTC Magic posiada Android'a - nadal dosyć nowy system operacyjny, który ciągle się rozwija i niedługo (do marca przyszłego roku) ma być wprowadzony HTC Sense dla Magic'a choć jest już nieoficjalnie dostępny w rom'ach (userów forum, którego nie wiem, czy mogę wymienić nazwę). No i na Android'a wyjdzie niedługo polska strzelanka FPP ze świetną grafiką (zasługa OpenGL).

PS: Czy zmieniając rom tracę gwarancję ? (pytanie dotyczy obu telefonów)


(Mskitek) #9

Posiadam Magica i sprawuje się świetnie. Gorąco polecam. W Diamondzie jest zdecydowanie za mały wyświetlacz jak dla mnie, a Android w połączeniu z Marketem to po prostu niebo :).


(Maxordplayer) #10

A czy to prawda, że HTC Magic ma motywy / tematy (zmieniające wygląd Android'a) ?


(Zbych ) #11

Teoretycznie tracisz gwarancje wgrywając nieautoryzowane romy , praktycznie jest możliwość przywrócenia urządzenia do stanu "sklepowego" więc jeżeli telefon na nieautoryzowanym romie ulegnie uszkodzeniu w taki spsób że będzie możliwe przywrócenia pamięci ram do stanu fabrycznego to nie ma problemu gożej jak padnie tak że nie będzie to możliwe , wtedy jest po gwarancji.


(Pawbrotm) #12

To jeszcze zależy od telefonu. Niektóre mają funkcję "Memory Test" - czyszczenie całej pamięci telefonu, w tym ROM. Ja Memory testem potraktowałem moją starą Toshibę G500 z WM 6.1 (nieoficjalny) - w takim stanie oddałem na gwarancję i dziś mam G810. :stuck_out_tongue:


(Mskitek) #13

A ja lubię ten wygląd oryginalny... Jest całkiem przyjemny. :wink:


(Zbych ) #14

Miedzy magic a diamond różnica jest bardzo niewielka jeżeli chodzi o wyświetlacz 3.2 a 2.8 cala to po przekątnej jest tylko 1 cm i jest to bardzo niewiele tyle tylko że ten 1 cm w magic robi z niego optycznie wielką cegłe napciew dalikatnemu wyglądowi diamonda , jeżeli wybierać między tymi dwoma telefonami to jedynym aspektem jest tylko system , i jeżeli ten smarfon ma być do wszyskiego to jednak windows wygrywa.A no i zapomniałem że diamond 1 nie posiada slotu na karte pamięci , ma 4 Gb wbudowanej pamięci i nie jest to wcale mało bo starcza na zainstalowanie 2 niezależnych nawigacji i wpakowanie jeszcze sporo muzyki i filmów a i nie widze w magic przedniej kamery do video rozmowy. plusem większy ekran i slot na karty , minusem brak kamery i dobrej nawigacji na androida


(Mskitek) #15

Miałem jeden i drugi w rękach, wg mnie jest duża różnica... w Diamondzie niestety konieczne jest używanie rysika.

wcześniej posiadałem KU990i i to dopiero była cegła, strasznie toporna i niewygodna. Magic nie jest wielki, jest gładki, łagodny... Nie jest taki wielki jak iPhone, ani mały jak Diamond. Dla mnie jest idealny, zależy od gustu. Po drugie Android się bardzo rozwija, przy dostępnych aktualizacjach na prawdę się dobrze zapowiada!

Czekam na wersję 2.0 .

PS. A tak ogólnie to przy Diamondzie ekran wydaje się bardziej kwadratowy niż prostokątny.


(Zbych ) #16

Interfejs SpbMobileShell nie wymaga stosowania "rysika" a i nowsze romy z serii 6.5 również są optymalizowane do stosowania "paluchów" , przy spb nawet moje 50 letnie paluchy zazwyczaj celnie wybierają odpowiednie literki na diamondzie przy pisaniu smsa.