HTC Mozart czy Samsung Galaxy S Plus. Co wybrać?


(Legolas103) #1

Jak w temacie. Pisze bo nie wiem na co się zdecydować. Lepsze wrażenie zrobił na mnie Mozart ale może To Galaxy jest lepszy. Proszę o odp.


(mktos) #2

Z samych parametrów technicznych Galaxy S Plus jest nieco lepszy (nieco szybszy procesor, druga kamerka).

Wybierając pomiędzy Windows Phone i Androidem musisz jednak zastanowić się nad ograniczeniami jednego i drugiego. WP stawia na korzystanie z usług Microsoftu - masz konto Live? Używasz SkyDrive, OneNote, Xboksa? WP jest bardziej ograniczony - nie przeszkadza ci brak możliwości używania jako pamięć masowa czy brak przesyłania plików przez Bluetooth? Podoba ci się interfejs Windows Phone - bo nie każdemu odpowiada? Chcesz mieć maksymalnie szybki i zawsze responsywny interfejs?

Android z kolei stawia na integrację z usługami Google - masz konto Google? Używasz GMaila, GTalka? Chcesz mieć możliwość używania jako pendrive? Chcesz mieć możliwość sporej personalizacji telefonu?


(eddie71) #3

Jest dużo porównań w sieci:

http://forum.android.com.pl/f354/sgs-vs ... -a-119898/

http://geekaphone.com/compare/Samsung-G ... C-7-Mozart

Na Samsunga nie jest dostępny najnowszy Android 4.0


(Legolas103) #4

Korzystam z SkyDrive, co do używania Mozarta jako pendrive znalazłem coś takiego http://testuj.orange.pl/Mozart/anna1601 ... iec-masowa, nie będę używał bluetooth. Właśnie interface mi się najbardziej podoba w HTC Mozart. Oglądałem kilka filmów na YouTube z recenzjami itd. to ani razu się nie zaciął. Co do Galaxy to używam sporadycznie Gmail'a i nie wydaje mi się żebym zmieniał dogłębnie ustawienia telefonu.


(Jakub Nekro) #5

Andek 4.0 jest gostępny na Galaxy S II a nie S Plus. Przepaść między tymi urządzeniami jest gigantyczna

Co do tematu to mogę dodać tyle że Galaxy S Plus używam od prawie roku i nie zawiódł mnie na żadnym kroku. Jedyne co go lekko dusi to gry 3D, ale te naprawdę zaawansowane graficznie.


(eddie71) #6

Zgadza się.Przepraszam za błąd.

Samsung Galaxy S Plus (i9001)

Samsung Galaxy S II (i9100)


(mktos) #7

W takim razie ja polecałbym Mozarta. Bardzo fajny telefon, jedyną wadą jest oczywiście czas pracy na baterii - u mnie sięga 3-4 dni w porywach i mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Czasami zdarzają się sytuacje, że ekran dotykowy nie reaguje, ale zablokowanie i odblokowanie telefonu pomaga. Szukaj wersji niebrandowanych, szybciej dostają aktualizacje.


(Legolas103) #8

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Wybrałem Mozarta i jestem zachwycony tylko jest jedno małe ALE i liczę, że ktoś zna odpowiedź. Otóż podałem złą datę urodzenia przy konfiguracji MarketPlace i nie mogę pobierać aplikacji. Co gorsza nie wpisywałem żadnego hasło do tego identyfikatora więc go nie znam.


(xomo_pl) #9

Smartfona z WP nie mam sprawdź w swoim profilu Windows Live jaką masz tam datę (jeśli nie wpisałeś konta live do smartfona zrób to)...

zawsze możesz przywrócić system do ustawień fabrycznych i od nowa skonfigurować :slight_smile:


(Legolas103) #10

Przywróciłem ustawienia fabryczne.