HTC one czy BLACKBERY Z10?

Witam.

Moglibyście napisać opinie tak jak jest naprawdę w użytkowaniu tych telefonów? Zastanawiam się nad zakupem.

HTC One ma sprawdzony system, za to BB ciągle jeszcze poprawia system. Dodatkowo dochodzi do czego telefon ma służyć, bo na Androida jest bardzo dużo aplikacji, a na BB są powoli dostosowywane. HTC ma też lepiej wykonaną obudowę i to też duży plus.

Witam,

Zgadzam się z przedmówcą. HTC One będzie lepszym wyborem z racji systemu Android. BB Z10 jest na prawdę rewelacyjnym telefonem (opinie opieram tylko na postawie recenzji z Youtube). Miałem w przeszłości styczność z BB, a dokładnie modelem 9780 Bold i powiem, że oprogramowanie bardzo stabilne i w Z10 pewnie też tak będzie, ale Android już jest systemem bardzo rozwiniętym i ze znalezieniem odpowiednich aplikacji nie będziesz miał problemu.

Pamiętam, że w BB miałem problem z nawigacją bo żadnej sensownej nie było, a na Androida masz co najmniej 3 godne polecenia.

Co do wykonania to ciężko mi powiedzieć, gdyż nie miałem w ręku Z10. To, że nie jest z jednego kawałka aluminium nie znaczy, że będzie gorszy.

Pozdrawiam serdecznie.

Właśnie też bliższy sercu jest android. Lecz w HTC sprawdzając specyfikacjie to strasznie zawiodłem się na aparacie, tylko 4 mpx… Wiadomo że tel nie ma służyć do robienia zdjęć ale pewnie będzie nie jedna sytuacjia żeby zrobić fotkę.

Poczytaj dokładnie o co chodzi z tymi 4Mpix, a przekonasz się, że to o cyfry tutaj nie chodzi. To jest własnie standardowe myślenie. Najlepiej jak będzie miał 41 MPix jak Nokia 808, gdzie tak na prawdę tych 41 nie ma (tez warto poczytać dokładnie o co chodzi).

Ten niby 4Mpix aparat uwierz mi zrobi rewelacyjne zdjęcie.

To tak jakby wybierać pomiędzy Mac a linux.

Fizycznie aparat ma około 12 czy 16 MPx, ale został tak “przerobiony”, by robił lepsze jakościowo zdjęcia. Akurat zajmuję się też fotografią i jak bym miał wybierać między byle jakimi 12 MPx, a dobrym 4MPx, to bym wolał ostre jak żyleta zdjęcia, niż 12 MPx szumu.