HTC one czy BLACKBERY Z10?

(Edward Michalski) #1

Witam.

Moglibyście napisać opinie tak jak jest naprawdę w użytkowaniu tych telefonów? Zastanawiam się nad zakupem.

(mozilla007) #2

HTC One ma sprawdzony system, za to BB ciągle jeszcze poprawia system. Dodatkowo dochodzi do czego telefon ma służyć, bo na Androida jest bardzo dużo aplikacji, a na BB są powoli dostosowywane. HTC ma też lepiej wykonaną obudowę i to też duży plus.

(apik) #3

Witam,

Zgadzam się z przedmówcą. HTC One będzie lepszym wyborem z racji systemu Android. BB Z10 jest na prawdę rewelacyjnym telefonem (opinie opieram tylko na postawie recenzji z Youtube). Miałem w przeszłości styczność z BB, a dokładnie modelem 9780 Bold i powiem, że oprogramowanie bardzo stabilne i w Z10 pewnie też tak będzie, ale Android już jest systemem bardzo rozwiniętym i ze znalezieniem odpowiednich aplikacji nie będziesz miał problemu.

Pamiętam, że w BB miałem problem z nawigacją bo żadnej sensownej nie było, a na Androida masz co najmniej 3 godne polecenia.

Co do wykonania to ciężko mi powiedzieć, gdyż nie miałem w ręku Z10. To, że nie jest z jednego kawałka aluminium nie znaczy, że będzie gorszy.

Pozdrawiam serdecznie.

(Edward Michalski) #4

Właśnie też bliższy sercu jest android. Lecz w HTC sprawdzając specyfikacjie to strasznie zawiodłem się na aparacie, tylko 4 mpx… Wiadomo że tel nie ma służyć do robienia zdjęć ale pewnie będzie nie jedna sytuacjia żeby zrobić fotkę.

(apik) #5

Poczytaj dokładnie o co chodzi z tymi 4Mpix, a przekonasz się, że to o cyfry tutaj nie chodzi. To jest własnie standardowe myślenie. Najlepiej jak będzie miał 41 MPix jak Nokia 808, gdzie tak na prawdę tych 41 nie ma (tez warto poczytać dokładnie o co chodzi).

Ten niby 4Mpix aparat uwierz mi zrobi rewelacyjne zdjęcie.

(system) #6

To tak jakby wybierać pomiędzy Mac a linux.

(mozilla007) #7

Fizycznie aparat ma około 12 czy 16 MPx, ale został tak “przerobiony”, by robił lepsze jakościowo zdjęcia. Akurat zajmuję się też fotografią i jak bym miał wybierać między byle jakimi 12 MPx, a dobrym 4MPx, to bym wolał ostre jak żyleta zdjęcia, niż 12 MPx szumu.