HTC Sensation czy EVO 3D - pomoc w wyborze


(Quentin) #1

Witam,

Planuję zmienić telefon na HTC (mój pierwszy smartfon) i zastanawiam się pomiędzy dwoma modelami - HTC Sensation i EVO 3D. Mam kilka pytań (jedno też odnośnie karty pamięci), na które mam nadzieję odpowiecie :slight_smile:

1. Na początku chciałbym się zapytać czy polecacie kupowanie HTC poza polecanymi partnerami:

:arrow: http://www.htc.com/pl/where_to_buy.aspx

Tam średnia cena takiego Sensation to ok. 2100 zł a np. na Allegro 1700 zł:

:arrow: http://allegro.pl/htc-sensation-czarny- ... 41132.html

(8 GB pamięci i tak jest pewnie najwolniejsze, więc na takie rzeczy nie patrzę).

Jak więc widać jest prawie 400 zł różnicy - warto więc kupować u takich osób czy nie :?:

2. Teraz odnośnie karty pamięci. Na telefonie mam zamiar trzymać kilkaset MP3, żadnych filmów i zdjęć, no i dosyć trochę aplikacji i gier. Nie mam pojęcia ile gry i aplikacje pod Android zajmują, więc proszę Was o radę. Co trzymacie głównie na telefonie i ile to zajmuje :?: Jedyne karty, które w ogóle biorę pod uwagę to 16 i 32 GB (10 klasa szybkości - czyli najszybsza).

3. Czy te wyświetlacze w HTC jest łatwo porysować :?: Jeśli tak to czy polecacie taką folię ochronną:

:arrow: http://www.htcaccessorystore.com/pl/p_h ... one=217480

Da się ją później odklejać itp. :?:

4. No i teraz jeśli chodzi o sam telefon. Nie wiem czy wybrać Sensation czy EVO 3D. Powiem tak (trochę paradoksalnie) - funkcja 3D w EVO w ogóle mnie nie interesuje :smiley: Oglądałem filmiki na YT i nie ma w tym nic specjalnego. Mam problem bo nie wiem które plusy z tych, które ja biorę pod uwagę są korzystniejsze (cena tutaj akurat nie gra roli):

Sensation:

  • Plusy:

(M4ly) #2

Samo sobie zaprzeczasz, napisałeś że nie masz zamiaru przechowywać żadnych zdjęć na telefonie, a z drugiej strony jako minus wytykasz różnice w matrycy aparatów obu modeli. Robienie zdjęcia jest równoważne z jego przechowaniem na karcie. Przed kupnem jakiegokolwiek telefonu z Androidem, trzeba brać pod uwagę to że może on nie otrzymać później update’u do wyższej wersji systemu. Czy kupować na allegro czy w sklepie HTC, czasem jest to różnie z gwarancją u sprzedawców z allegro. Potem się okaże że brakuje jakiegoś paragonu albo pieczątki itd itp i będzie kicha. Z drugiej strony 400zł też robi różnicę. 16 GB pamięci powinno ci wystarczyć, nie trzymasz w końcu na nim całej kolekcji filmów. Z aplikacjami jest tak że na początku w dobie fascynacji nowym telefonem zainstalujesz dziesiątki aplikacji. Później dojdziesz do wniosku, że tak naprawdę potrzebnych jest ci tylko kilka z nich. Jeśli chodzi o wyświetlacz to sprawdź czy jest on zrobiony (pokryty) Gorilla glass. Jest to domieszkowane szkło bardzo odporne na zarysowania. Ja osobiście wziąłbym telefon z 1GB ram i nie patrzył na wodotryski typu 3D. Z drugiej jednak strony Sensation ma rozdzielczość ekranu 1024 X 600 qHD (540 X 960) a Evo qHD (540 X 960). Zatem sam nie wiem jak rozumieć to czy Sensation ma lepszy ekran czy to tylko błąd na stronie producenta. Jeśli chodzi o twoje ostatnie pytanie to prawie co tydzień (max miesiąc ) można wyszukać zapowiedzi nowych telefonów HTC :slight_smile:


(Ulica Xd) #3

Jeśli chodzi o aplikacje, roman bardzo dobrze to opisał. Na początku szał, i 1gb aplikacji, później się znudzi. Jednak np. Taki Asphalt 6 potrzebuje 0,5GB na karcie na dane(o ile się nie mylę), jednak jest to wyjątek. Mogę cię zapewnić, że instalując kilka ładnych gier i troszkę aplikacji nie przekroczysz 2 GB. CO do telefonu nie widzę zbytniej różnicy. Jeśli nie robisz zdjęć bierz EVO. Ja osobiście bym wziął tańszego


(Quentin) #4

Tak, ale chodziło mi o zdjęcia od czasu do czasu.

No to wiem, ale to nie wpływa chyba na zakup, nie :?: A z Iphonem też tak jest czy nie :?:

Czyli EVO jest jednak gorszy przez to 5 mpx :?:

EDIT:

A jeszcze tak spytam - polecacie kartę pamięci Kingstona czy SanDisku ?

I jeszcze ostatnie pytanie odnośnie aplikacji do obsługi HTC - czy są one dostępne na linuxa :?: