Htc sensation, galaxy s 2, czy iPhone 4

htc sensation, galaxy s 2, czy iPhone 4: co wybrać, a może dodatkowe jakieś propozycje?

Nie wysiliłeś się, żeby poszukać (a takich tematów są już dziesiątki), więc ja się nie wysilę, żeby uzasadniać. Tym bardziej, że nie podałeś na czym Ci najbardziej zależy:

Samsung Galaxy S II

zależy mi na baterii, jakości ekranu, (domyślam się z góry że w tej kategorii wygra SGS )przeglądaniu internetu oraz szybkości, wiem że jest mnóstwo tego ale uważam że nie wszędzie wyczerpano temat, więc chciałem wziąć sprawę w swoje ręce, jeśli chodzi o szybkość to nie wiem jak to wygląda między iPhone a Samsungiem

Dodane 14.10.2011 (Pt) 23:07

aparat w telefonie jest dla mnie nie istotną rzeczą

To może tak:

Bateria: trudno powiedzieć, ale ze względu na rozmiar ekranu napiszę, że wygrywa iPhone. Chociaż chyba wszystkie zużywają energię w tempie: 2dni na baterii przy niewielkim wykorzystaniu i codzienne ładowanie przy intensywnym użytkowaniu.

Ekran: Rozmiar/Jakość: SGS II (chociaż iPhone i jego Retina to też najwyższa klasa)

Szybkość: Można się kłócić jak przy reszcie kategorii, ale stawiam na SGS’a II.

Internet: iPhone ze swoim ekranem 3,5’ zmniejsza komfort przeglądania, więc też postawię na Galaxy S II

No i za samsungiem przemawia jeszcze cena.

No i jeszcze sprawa tej szybkości. Uważa się, że iPhone działa płynnie i bez zacięć, a iOS jest świetnie zoptymalizowany. Źle nie jest, przyznaję, ale według mnie system Apple’a jest trochę zbyt ‘zamknięty’. Jeśli chcesz kupić telefon i “customizować” go według własnych zachcianek i pomysłów, to android w tym momencie będzie wyborem prawie idealnym. W Galaxy S II jest dwurdzeniowy procesor, który bardzo rzadko pozwala sobie na jakiekolwiek spowolnienie. Nie mówię, że nie idzie go zaciąć, bo idzie tak jak każdą inną ‘słuchawkę’, ale jednak w obecnych realiach wybór iPhona 4 jest według mnie chybiony. (I nie jest to żadna “fanbojska/hejterska” opinia).

SGS II w większości recenzji został określony mianem lidera na rynku smartphone’ów. Myślę, że teraz, po premierze iPhone’a 4S lider będzie musiał być wyłaniany od nowa, ale jego starszy brat, iPhone 4 jest w tego typu zestawieniu niżej od dwóch wymienionych. Dlatego właśnie mój wybór padłby na Samsunga.

A HTC nawet chyba bym nie rozważał. Jego jedyną zaletą porównując z pozostałymi dwoma wymienionymi przez Ciebie jest HTC Sense, który ostatnimi czasy trochę ‘przybrał na wadze’ i już nie przez wszystkich jest uważany za zaletę.

Samsung Galaxy S II lub poczekaj na premierę Nexusa Prime.