Htc sensation, galaxy s 2, czy iPhone 4

(Kijek B) #1

htc sensation, galaxy s 2, czy iPhone 4: co wybrać, a może dodatkowe jakieś propozycje?

(Skicio) #2

Nie wysiliłeś się, żeby poszukać (a takich tematów są już dziesiątki), więc ja się nie wysilę, żeby uzasadniać. Tym bardziej, że nie podałeś na czym Ci najbardziej zależy:

Samsung Galaxy S II

(Kijek B) #3

zależy mi na baterii, jakości ekranu, (domyślam się z góry że w tej kategorii wygra SGS )przeglądaniu internetu oraz szybkości, wiem że jest mnóstwo tego ale uważam że nie wszędzie wyczerpano temat, więc chciałem wziąć sprawę w swoje ręce,, jeśli chodzi o szybkość to nie wiem jak to wygląda między iPhone a Samsungiem

-- Dodane 14.10.2011 (Pt) 23:07 --

aparat w telefonie jest dla mnie nie istotną rzeczą

(Skicio) #4

To może tak:

Bateria: trudno powiedzieć, ale ze względu na rozmiar ekranu napiszę, że wygrywa iPhone. Chociaż chyba wszystkie zużywają energię w tempie: 2dni na baterii przy niewielkim wykorzystaniu i codzienne ładowanie przy intensywnym użytkowaniu.

Ekran: Rozmiar/Jakość: SGS II (chociaż iPhone i jego Retina to też najwyższa klasa)

Szybkość: Można się kłócić jak przy reszcie kategorii, ale stawiam na SGS'a II.

Internet: iPhone ze swoim ekranem 3,5' zmniejsza komfort przeglądania, więc też postawię na Galaxy S II

No i za samsungiem przemawia jeszcze cena.

No i jeszcze sprawa tej szybkości. Uważa się, że iPhone działa płynnie i bez zacięć, a iOS jest świetnie zoptymalizowany. Źle nie jest, przyznaję, ale według mnie system Apple'a jest trochę zbyt 'zamknięty'. Jeśli chcesz kupić telefon i "customizować" go według własnych zachcianek i pomysłów, to android w tym momencie będzie wyborem prawie idealnym. W Galaxy S II jest dwurdzeniowy procesor, który bardzo rzadko pozwala sobie na jakiekolwiek spowolnienie. Nie mówię, że nie idzie go zaciąć, bo idzie tak jak każdą inną 'słuchawkę', ale jednak w obecnych realiach wybór iPhona 4 jest według mnie chybiony. (I nie jest to żadna "fanbojska/hejterska" opinia).

SGS II w większości recenzji został określony mianem lidera na rynku smartphone'ów. Myślę, że teraz, po premierze iPhone'a 4S lider będzie musiał być wyłaniany od nowa, ale jego starszy brat, iPhone 4 jest w tego typu zestawieniu niżej od dwóch wymienionych. Dlatego właśnie mój wybór padłby na Samsunga.

A HTC nawet chyba bym nie rozważał. Jego jedyną zaletą porównując z pozostałymi dwoma wymienionymi przez Ciebie jest HTC Sense, który ostatnimi czasy trochę 'przybrał na wadze' i już nie przez wszystkich jest uważany za zaletę.

(Qba Lukaszczyk) #5

Samsung Galaxy S II lub poczekaj na premierę Nexusa Prime.