[HTC Sensation XE] CM, factory reset i bootloop. Jak to naprawić?

Witam.

Chciałem przywrócić ustawienia początkowe w CM13 na Sensation. Prawie udało mi się, zrobiłem to z poziomu Androida (i to był pewnie błąd), później zrobiłem to z poziomu recovery i … no i właśnie i nic. Telefon wpada w bootloopa, niby system i gappsy instaluje się poprawnie ale bootloop sam z siebie się nie zrobił.

Co można zrobić aby temu zaradzić? Chciałbym móc na nowo wgrać CM będę wdzięczny za pomoc.

Więc zrób wipe, softa na kartę i wgrywasz opcją install from zip.

Szanowny Kolego, wiesz ile razy już wipe’owałem i wgrywałem rom na nowo? Nie działa ta metoda. Recovery to TWRP 2.8. 

Klasyczny wipe + install from zip nie zdaje egzaminu.

A jest ktoś wstanie pomóc przy wgrywaniu stockowego romu? Jak to robić na zapętlonym telefonie? :frowning:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1672425

@rubin714p

Wgraj stock’a, później wipe i rom.

Ok, rozumiem… tylko chodzi o jakąś metodę aby była ona zrozumiała bo na xda wątek jest mi znany ale technicznie nie ogarniam tego po angielsku :frowning: sorry ale alfa i omegą nie jestem :frowning:

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&rlz=1C1CHZL_plPL683PL683&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=htc sensation xe stock rom instalacja

Google nie gryzie :wink:

No to dam Tobie telefon i zrobisz mi to po tym linku jaki mi dałeś ;) 

Czytałem, widziałem, ale niekiedy te tutoriale są nieczytelne. Jeden pisze jedno inny drugie… 

A lie płacisz? ;) 

Podaj jakieś przykłady rozbieżności to wszystko wyjaśnię. Po prostu nie chce mi się tutaj pisać poradnika od zera bo jest to bardzo czasochłonne a w sieci jest tego multum.

Ile? stawiam dobre piwo ;)))

Inaczej, telefon zatrzymał sie na logo HTC podczas próby wgrania oficjalnego romu, nie wiem jak, nie wiem dlaczego. Plik RUU uruchomiłem, poszło coś ale wyskoczył błąd, telefon jak już wspomniałem zatrzymuje się na logo.

Chodzi o to czy mam teraz znowu zablokować bootloader aby oryginał wgrał się poprawnie? Nie chodzi mi o pisanie poradnika, tylko prosto i logicznie jak to zrobić bo wiele metod już sprawdzałem i zawsze to kończy się fiaskiem.

No i własnie zgubiłem linka z opisem co w nazwie romu jest ważne, bo są opisane dodatkowo “TMOUS” … no i teraz zgłupiałem…

Zawsze to coś :slight_smile:

Skąd pobrałeś plik RUU? Jakiś konkretny błąd się pojawia? Uruchamiasz z prawami administratora?

Znalazłem poradnik który powinien pomóc.

  1. Uruchom telefon w trybie “FASTBOOT” i podłącz do komputera

Po klepnięciu komendy “waiting for device” i echo…

Błędy? Różne: 130, 150, 170.

Mam wrażenie, że telefon nie komunikuje się z komputerem…stąd pewnie te błędy.

Strony z romami:

Ale po uruchomieniu fastboot komputer widzi telefon?

Nie do końca. Fastboot niby widzi ale komputer nie rozpoznaje urządzenia…

To spróbuj zainstalować sterowniki ale dopiero w fastboot uruchom instalacje.

@MacGregor

Dalej nic. Czyli co, cegła? ;PPP

Raczej tak ale na pewno do uratowania. Nigdy nie miałem tego konkretnego modelu w rękach więc nic więcej chyba nie jestem w stanie powiedzieć. Serwis wchodzi w grę?

Serwis ale jaki? Ten lokalny może sobie poradzić? Mam takiego jednego szpenia co czyni cuda ale tu chodzi o koszta których nie chcę ponosić.

Może to pomoże.

http://forum.android.com.pl/topic/102754-instalacja-sterownikow-fastboot-na-windows-78/