HTC Touch Diamond - 1 czy 2?

Cześć! Wiem, że już od dłuższego czasu męczę Was zakładając ciągle wątki pytając o Smartfony, ale naprawdę chcę wiedzieć, że podjąłem dobrą decyzję i, że nie przepłaciłem za telefon.

Niedawno gdy szukałem telefonu z Windows Mobile polecono mi model HTC Touch Diamond 2. Dość szybko się na niego zdecydowałem. Gdy miałem już w 100% go kupować, sprzedawca z sklepie powiedział mi, że wcześniejsza wersja tego telefon HTC Touch Diamond 1 nie wiele się różni a prawie 1000 zł zostaje w kieszeni. I w tym momencie się wycofałem… i wróciłem na forum, gdzie już wiele się o tych modelach dowiedziałem.

Czy naprawdę nie warto kupować tego HTC TD2? Jakie funkcje ma więcej od swojego poprzednika? Który telefon spośród tych dwóch wypada lepiej w stosunku jakości do ceny? Czy w HTC TD1 mogę zainstalować Windows Mobile 6.5 a później 7.0?

Trafiłeś na niekompetentnego sprzedawcę. Różni się ilością pamięci oraz procesorem (modelem). Poza tym HTC wyraźnie zapowiedziało, że nie zamierza na “jedynkę” oferować Windows Mobile 6.5. Zdecydowanie wybrałbym “dwójkę” nawet dlatego, że interfejs Toouch Flo 3D został nieco przebudowany i zoptymalizowany

P.S To już nie IPhone? A tak się nim zachwycałeś na PW :slight_smile:

Po prostu się decydowałem. Wtedy gdy z tobą rozmawiałem przechodziłem okres bycia zachwyconym tym telefonem. Ale dziś już mi przeszedł…

No, ale przecież TD2 jest prawie 1000 złotych droższy… nie warto by bardziej wybrać HTC TD1?

HTC TD1 nie opłaca się już brać, nie słuchaj sprzedawców którzy są niekompetentni bo pewnie chcą opchnąć to co na magazynie zostało :stuck_out_tongue: Tak jak mówił poprzednik może jest i o 1k droższy ale dostajesz lepszego procka + więcej ramu, lepiej zoptymalizowane funkcje itp. itd.

A jakbyś miał wybrać pierwszego IPhone i najnowszego 3G wiedząc, że ten nowy jest bardziej dopracowany to byś wybrał starą wersję i się potem wkurzał? Zresztą nie wiem - może tak lubisz :slight_smile:

Ja bym nie kupił starej wersji smartfona tylko wolałbym odczekać, zebrać kasę i kupić nowy model

Nie no mam już 2000 odłożone, ale po prostu pomyślałem, że jak ma się tak niczym nie różnić to kupię ten tańszy. Ale skoro naprawdę widać różnicę i warto kupić lepszą wersję to kupię HTC TD2.

W takim razie dziękuję za pomoc i mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku…

Żaden normalny producent nie wypuszczałby nowego modelu, który niczym się nie różniłby się od modelu poprzedniego

No, ale są tacy którzy wydają nowe modele różniące się jedną funkcją czy dwiema od poprzednika. Dzieje się to często w komórkach - zobacz Sony Ericsson K550i i Sony Ericsson W610i…

kubus94 ,

Masz trochę racji, nie przeczę :slight_smile:

W tym jednak wątku różnice są większe, więc warto dołożyć i kupić wersję nowszą, choć z drugiej strony wszystko zależy od upodobań użytkownika. Cena na pewno skusi niejednego do zakupu wersji poprzedniej urządzenia. Trzeba sobie jednak zdawać sprawę z “konsekwencji” takiego działania

Ogólnie mówiąc HTC nic zbyt ciekawego nie wypościł z WM, parametry telefonów są bardzo zbliżone, w większości bebechy to są odgrzewane placki z poprzednich modeli. Może system jako tako popyla, ale do zadań bardziej rozrywkowych się nie nadają, słabe bebechy dadzą o sobie znać w grach i w oglądaniu filmach. Ja bym się rozejrzał z czymś innym.

Czyżby jakoś zagorzały fan Iphone który nie jest wstanie znieść, że są inne lepsze smartfony…?

Oczywiście TD2. Mam od stycznia TD 1. Pamięć wewnętrzna 4gb w obu i slot sd w TD2. Aparat 5mpix kontra 3.2 chociaż nadal bez flesza. Procek podobny, ramu więcej. Większy ekran do internetu/filmów. No i zmora wszystkich użytkowników diamonda - pobór prądu. Bateria 1100 mAh zamiast 900 zawsze się przyda…

http://www.htc.com/pl/product/touchdiamond/specification.html

http://www.htc.com/pl/product/touchdiamond2/specification.html

Gdybym w chwili zakupu miał wybór jeszcze raz głosuję na “2”.

ja nie wiem czemu się tak wymądrzasz :stuck_out_tongue:

jakbyś był dłużej na forum to byś wiedział że k-9 był przeciwko iPhone i potem zmienił zdanie :wink:

kubus94 , wątpię abyś potrzebował funkcji biznesowych WM, szukasz telefonu z bajerami i HTC nie jest ci mocno potrzebny :stuck_out_tongue: iPhone jest ładniejszy i lepszy, miałem XDA Exec i MDA Vario z WM więc wiem co mówię, z iPhone było najwięcej radochy :stuck_out_tongue:

dość dużo czytałem, i wm jest dość ubogim systemem. Sam Microsoft się przyznał, że jest to nieudolny system. iPhone wprowadza dużo innowacyjnych rzeczy, niektórzy się zachwycają inni czują pogardę.