HTC w Orange i samoistne wysyłanie smsów

Witam wszystkich,

Ja mam poważny problem z Orange. Mam HTC Wid FireS od prawie 2 lat i do tej pory nic się nie działo aż do momentu kiedy to zostało wysłane ponad 3000 smsów na numer zagraniczny na kwotę 1600zł. Sieć lub telefon skopiował jednego smsa i był wysyłany do odbiorcy przez 18h non stop cyklicznie po 3 w każda minutę. Treść to 70 znaków bez polskich liter. Odbiorca dostawał cały czas tego samego smsa. Operator twierdzi że sama musiałam wysłać te smsy i nie uznaje reklamacji. Nie pozostaje mi nic innego i będę kierować sprawę do sądu.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Może zbiorowo uda się coś wskórać. Pomóżcie proszę.

Sprawdź numer w necie.

Najprawdopodobniej winna jest jakaś aplikacja, której to TY zezwoliłaś na dostęp do skrzynki. W związku z tym masz marne szanse w sądzie. Możesz się ewentualnie powołać na limit kredytowy (nie wiem, czy Orange ma coś takiego - w Play np wynosi na ogół 1000zł, po przekroczeniu tej kwoty blokowane są połączenia wychodzace). Możesz również próbować ‘zrzucić’ trochę winy na operatora - skoro SMSy wychodziły cyklicznie przez całą dobę, to mógł się tym zainteresować, co oczywiście nie było w jego interesie <- to właśnie jest jego wina)

Numer jest mojej znajomej i potwierdziła mi że dostawała tego samego smsa. Mam zainstalowane “google play” a poza tym nie mam dodatkowych aplikacji poza tymi które są seryjnie w telefonie. czy to mogło być przyczyną? Sytuacja była jednorazowa i tylko na ten jeden numer. Mój ostatni sms wysłałam o się od 17:14 według historii telefon a na bilingu są od 17:15 cyklicznie do 7.30 rano trzy smsy w każdej minucie. Operator twierdzi że smsy mają rożną długość. Dlatego chcę aby sąd nakazał udostępnienie treści tych smsów.

Może mi się uda a jak nie to chociaż będę spokojniejsza :slight_smile:

Mam ten sam htc i zauważyłem też coś dziwnego. Ale moja reakcja była natychmiastowa i nie miałem żadnych kosztów itd.

O tuż jestem użytkownikiem twittera i mam klienta twittera na android. I hmm… 3 razy w poprzednim miesiącu miałem tak,że cyklicznie od 9 do chyba 22 pobierały mi się twitty ale co sekundę :confused: a normalnie jest co 2-3 godziny,bo tak miałem ustawionego! jakiś błąd jest w tych telefonach ale nie wiem jaki dokładnie. Mam ustalony limit i jak przekroczę to nie mogę go dzwonić… po prostu dla bezpieczeństwa.

może te informacje się przydarzą nie wiem…

pozdrawiam.

Mi orange zrobiło limit 1300 :frowning: przekroczyłam przez te smsy i tez zablokowali. Dowiedziałam się w między czasie że telefon wysyła smsy zgłosiłam to ale orange nie zainterweniowało tylko dalej były wysyłane.

Serwis twierdzi że z telefonem jest wszystko w porządku i nie ma błędów. Wirusów podobno nie są w stanie sprawdzić. Czy to prawda czy po prostu mnie zbyli?

Heh i znajoma nie mogła powiedzieć, że napiep… do niej smsami co kilkadziesiąt sekund przez 18 godzin. :o

Pisała ale ja nie dostałam tej wiadomości. Pomyślała że to jakiś błąd. Po tym jak zresetowała telefon przestały przychodzić a z mojego konta nadal szły.

ann82

Prześlij nam opis tej sprawy przez formularz Pomoc Orange dostępny na naszym profilu Facebook: http://on.fb.me/137kLuR Dodatkowo podaj dane właściciela: imię, nazwisko, oraz kod abonencki dla konta lub PESEL i adres zameldowania. Sprawdzimy to

Do Orange Ekspert

Ja składałam już reklamację u operatora i została odrzucona. Czy wy możecie coś więcej sprawdzić?

Ann

UOKiK - idź i zapytaj, czy da się coś zrobić. Porady są bezpłatne.