HTC Wildfire za Nokię 5530

Witam,

czy warto sprzedać Nokię 5530 (full komplet) i dołożyć parę zł do HTC Wildfire?

Dodam, że nigdy nie miałem w ręku telefonu opartego na Androidzie.

Przeglądając filmiki na YT, jednym ten telefon śmiga super, innym wyraźnie przymula i właśnie dlatego powstał ten temat, żeby rozwiać moje wątpliwości.

Więc, czego oczekuję od telefonu:

  • dobre WiFi

  • duży ekran dotykowy

  • wygodne pisanie SMS (w Nokii mi pasuje)

  • wygodne przeglądanie stron www

  • aplikacje typu Palringo do obsługi protokołu GG

  • solidne wykonanie (w Nokii denerwuje mnie tylna klapka, z tego co zobaczyłem na YT to WF jest dosyć dobrze wykonany)

  • bateria min. 2dni

  • gry mnie nie interesują, bardziej aplikacje (patrzyłem ostatnio Market jest sporo przydatnych dla mnie aplikacji)

  • dobra jakość rozmów

  • płynne odtwarzanie filmów z YT via WiFi

Przedział cenowy 600-650zł, dodam, że to musi być nowy telefon.

A może wystarczy Ci i5700. Tu masz porównanie tego HTC z moim i5700: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/4426/3999/0/0/

Piszę na podstawie i5700.

  • Na wifi nie narzekam, działa bardzo dobrze.

  • i5700 ma troszkę większy

  • do pisania sms używam “swype” jest bardzo wygodne jak się przyzwyczaisz

  • używam opery mini i nie narzekam

  • do GG najlepszy pod andruta jest “vCommunicator

  • wykonanie i5700 uważam za dobre

  • przy umiarkowanym używaniu wyciskam 3 dni

  • co kto lubi

  • nie narzekam

  • niema problemu

Ja odpowiem tak mam HTC wildfire i mam Nokie 5800 czyli troszke wiecej niz twoja.

w HTC jest czulszy wyswietlacz wi-fi fajnie działa i na mój gust lepiwj sie przeglada internet niz nokia nie instalujac zadnych programów.

z noki idzie napewno lepszy dzwiek, ale jesli uzywasz słuchawek to ok htc tez fajnie gra. obudowa metalowa wytrzymała, dobrze wykonany

pozatym jak zawsze uzywasz noki to jest to tel. z funkcjami urzadzenia wielofunkcyjnego za to HTC to urzadzenei wielofunkcyjne z funkcja tel. mozna go fajnie dostosowac i przywyknac. najlepiej to idz do kolegi który ma htc i porównaj sobie na zywo, ja mam przed oczmi nokie i htc i jesli ogladam you tube przez wi fi to htc jest lepszy, ale noki sie nie pozbede, to twój wybór

SE Xperia X8, Samsung Spica I5700, I5800, LG GT540

Wszystko oprócz solidnego wykonania (ale złe nie jest), odstają pod tym względem od wildfire, natomiast są szybsze.

Wildfire droższy, wolniejszy ale za to lepiej wykonany z lepszym aparatem, ma nawet flesza (powerLED)