HTC z Androidem i problem z WiFi

Witam,

Problem dotyczy połączenia z WiFi, gdy sieć jest widoczna HTC łączy się i nie ma żadnych problemów, natomiast gdy sieć zostanie ukryta HTC nie może się połączyć, szuka sieci. W android market jest dużo aplikacji dotyczących WiFi, czy znacie taką która umożliwia połączenie z WiFi nawet wtedy gdy jest ona ukryta?

Włącz Wi-Fi, wejdź w Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Ustawienia Wi-Fi. Pod listą dostępnych sieci będziesz miał opcję Dodaj sieć Wi-Fi. Użyj go. W okienko które wyskoczy wpisz dane sieci - SSID, wybierz typ szyfrowania i podaj klucz. Na koniec kliknij przycisk Zapisz. Jeśli nie pomyliłeś się telefon powinien się połączyć. Jeśli nie to sprawdź czy dobrze wpisałeś nazwę sieci i klucz. Jeśli wszystko jest dobrze, to sprawdź czy sieć nie ma dodatkowych zabezpieczeń jak np. kontrola adresów MAC.

Z ustawieniami WiFi w HTC jest wszystko w porządku, problem z połączeniem występuje tylko wtedy gdy w routerze SSID zostanie ukryte. Takiego problemu nie mam z komputerem, zawsze się łączy niezależnie od tego czy SSID jest widoczne czy ukryte i chciałbym aby mój HTC też się łączył w przypadku gdy SSID będzie ukryte.

Ukryj SSID, włącz Wi-Fi, wejdź w Ustawienia Wi-Fi, przytrzymaj palec na swojej sieci (nawet jeśli pokazuje że nie jest dostępna) i wybierz “Zapomnij sieć”, jak tu:

2011-08-08_19-21-30_jpg_600x400_q85.jpg

Następnie niżej masz opcję “Dodaj sieć Wi-Fi”, dotknij to i wypełnij dane w tym okienku:

2011-08-08_19-21-58_jpg_600x400_q85.jpg

Połączenie z siecią powinno zawsze ruszać automatycznie. Ja też mam ukryte SSID w swojej sieci i nie mam najmniejszych problemów z połaczeniem. Sieć konfigurowałem w ten sam sposób jak wyżej.

Udało się, dziękuję za pomoc.