[HTML][CSS] Automatyczne wysokość div

Nie znalazłem wcześniej tematu opisującego ten problem, więc piszę.

Szablon na divach wygląda mniej więcej tak: a.jpg.

Jest tylko jeden problem. Menu_dopełniacz. Jest to div, który jak wstawie 1px obrazek ma uzupełniać lukę na stronie, która powstaje poprzez różnicę wielkości bloku od tekstu, a bloku od menu. Ten kolor czerwony powinien dochodzić do footera. I nie wiem gdzie zrobiłem (pewnie jakiś głupi) błąd.

HTML:

Logo

Menu_top

Menu_content

Menu_bottom

Menu_dopelniacz

post_title

footer

[/code] CSS [uproszczony - usunięte zbędne informacje]:

[code]#content_main{ width: 760px; } #logo{ width: 760px; height: 100px; } #content{ width: 760px; } #menu_main{ width: 100px; float: left; } #menu_top{ height: 10px; } #menu_content{ //tutaj jest na razie tylko kolor } #menu_bottom{ height: 10px; } #menu_dopelniacz{ //tutaj jest na razie tylko kolor } #post{ width: 660px; float: right; } #title{ height: 20px; } #entry{ //tutaj jest na razie tylko kolor } #footer{ clear: both; width: 760px; height: 100px; float: left; }

Proszę o podpowiedź :wink:

#menu_dopelniacz{

   //tutaj jest na razie tylko kolor

}

zmień na

#menu_dopelniacz{

   height: 100%;

  background-color: #fff url repeat-x;

}

Wypróbowałem to już wcześniej i nie działa. Nie ma żadnej różnicy :wink:

Jak zrobić automatycznie powielanie obrazków itd to ja wiem. Ogólnie trochę już robiłem w HTML i CSS, ale nigdy nie spotkałem się z takim problemem i chociaż próbowałem to jakoś rozwiązać, żaden mój pomysł nie zaowocował oczekiwanym efektem, dlatego napisałem :wink:

Wrzuć ten szablon gdzieś na serwer, bo z obrazka i tego kodu nie idzie wywnioskować co i jak ma być.

www: /example

css: default.css

:wink:

Jeżeli chcesz, żeby menu dopełniacz był czerwony to dla

#content daj dodatkowo {overflow:auto; background-color:red;}, dzięki temu div content rozciągnie się.

Poza tym divy content i content main są niepotrzebne. Content main może zastąpić body, a content nie jest potrzebny jeśli używasz 2 kolumn. Pamiętaj że do budowy możesz wykorzystać html i body.

Menu buduj na liście (ul.li) zamiast na divach.

Najlepiej poczytaj sobie o “wrapper”, “column liquid faux” itp :slight_smile:

No zadziałało, dla koloru czerwonego. Ale to nie zadziała w przypadku kiedy menu_dopełnienie ma dopełniać “lukę”, aby lewa strona była na równi z treścią :wink:

Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi :wink:

I dzięki za chęci pomocy :wink:

Czyli chcesz aby wysokości menu i treści były takie same, w zależności od ilości treści? Jeśli tak to http://www.alistapart.com/articles/fauxcolumns/

no oszustwo ciekawe, ale w moim przypadku to nie sprawdzi się bo layout został stworzony inaczej, i potrzebuje aby obrazek repeat’ował się po y, uzupełniając tą lukę.

aa.jpg

1 - Menu-top

2 - Menu-content (będzie przycięte na 1px)

3 - Menu-bottom

4 - Menu-dopelniacz (będzie przycięte na 1px)

i chodzi aby tej menu-dopełniacz mógł mi zgrać stronę z treścią (która też będzie dynamicznie, i obrazek treści 1px). Bo inaczej zostanie prześwit w tym miejscu na tło strony :wink:

Mam nadzieję, że teraz dobrze wytłumaczyłem :wink: