[HTML + CSS] Kilka podstawowych pytań

Mam kilka drobnych problemów, proszę o pomoc. Mianowicie chodzi o:

 

1)W jaki sposób utworzyć inny kolorystycznie pasek po lewej stronie od nagłówka? Kod nagłówka:

.HT1{
  font-size:25px;
  display:block;
  color:#EEEEEE;
  background-image:url("../IMG/menu3.png");
  background-repeat:repeat-x;} // Źle przepisałem - Tak, powtarzał się, więc nie szukałem błędów...

Być może co niektórzy po kodzie poznają, że jest to powtarzanie małego obrazka “w prawo”, więc odpada utworzenie tego paska graficznie.

 

2.)W jaki sposób ustawić BORDER (ramkę)? Tu taki fail z mojej strony, po prostu nie wiem. Oczywiście w CSS.

 

3.)W jaki sposób umieścić na stronie i podstronach ten sam element/y? Wielokrotne przepisywanie kodu jest irytujące, tym bardziej, że jak chcę zmienić treść, to muszę edytować każdą stronę i podstronę, co jest nieco męczące. Słyszałem o FRAMESET, ale nie użyję tego, troszkę za duże wady (np. z linkiem do oglądanej strony itd.).

 

 

Wkrótce być może dodam tu kilka próśb, gdyż mam małe problemy, ale na razie to wszystko.

1) http://www.w3schools.com/css/css3_gradients.asp

Ok, dziękuję, działa. Proszę o NIE usuwanie wątku, znając mnie jeszcze kilka problemów znajdę a nie chcę robić kilku tematów :slight_smile:

Powtarza się Tobie ten obrazek w ogóle? Pytam się z ciekawości, bo nie istnieje taka wartość w css’ie jak “repeat-z” (po myślniku może być x lub y, jak w wykresie trygonometrycznym).

@Riordianin

W ten sposób tak naprawdę produkujesz większy bałagan na forum. Pomyśl, że jest to miejsce, w którym ludzie szukają informacji w tematach już stworzonych (tak wiem, brzmi jak sci-fi). Twój tytuł nie pomaga im w tym, tak samo jak sto problemów w jednym wątku. Jak ktoś szuka problemu “z kolorową kreską” to nie będzie jej szukał pod tematem “kilka podstawowych pytań”.