[HTML/CSS]Otaczanie dowolnego kształtu tekstem

Próbuję uzyskać taki: http://img268.imageshack.us/img268/5121/beztytuuwdw.png efekt na stronie internetowej. Nie chodzi mi o umieszczenie przylegającego tekstu wokół elipsy, ale dopasować tekst do każdego kształtu, który ma przezroczyste elementy. HTML wszystkie obrazki traktuje jako prostokąty. Może coś się da z tym zrobić w css?

Generalnie, to nie. Do takich prostych kształtów może i nawet ktoś wymyślił rozwiązaniew w postaci jakiegoś skryptu, który przesuwa tekst w zależności od kształtu, wstawia coś pośrodku etc., ale korzystanie z tego, to by była masakra.

tl;dr: nie

jeśli chodzi Ci konkretnie o oblanie elipsy to ja pociolbym ją na jakies prostokąty , wsadził je w tabelki i to oblał wszystko tekstem ;p wyszłoby nawet lepiej jak na tym JPG ktory dałes, wszystko zalezy ile tych prostokącikow zrobisz :wink: have fun

EDIT

Kolejny, jeszcze większy problem. Nie mogę sam sobie pisać tekstu i rozdzielać go na poszczególne linijki dlatego, że cały tekst to jedna zmienna (chcę tego użyć w automatycznym systemie newsów). Gdybym wpisał tekst po pierwszym pasku, to drugi pasek by wy…rzuciło kilka linijek w dół. Pole tekstowe ze ‘schodkowym’ bokiem? Automatyczne przerzucanie do niższej komórki tabeli (w pierwszym tr dłuższe td na obrazek, krótsze na tekst, w drugim tr odwrotnie)? Tekst ma się dopasować do zwykłego odcinka nachylonego pod kątem 45*, tak jakby ten odcinek ‘leżał’ na tekście (/tekst)…

EDIT

Chyba nic z tego nie będzie, trzeba przerobić templatke, ale jak ktoś wpadnie na genialny pomysł jak to rozwiązać, to proszę pisać (może być nawet wcześniej wspomniany skrypt).