[html + css] problem z przechodzeniem linków do div

Witam wszystkich!

Mam problem, dopiero zaczynam swoją przygodę z programowaniem html + css. Proszę o wyrozumiałość jeśli problem jest błahy.

Kiedyś “robiłem” strony na zasadzie iframe i tabelek (tam head, główna część i stopka). Chce spróbować sił w htmlu z cssem, zrobiłem stronę za zasadzie 4 obszarów DIV ( header, menu, main, stopka), każdy ma swój ID.

Chciałbym żeby linki z “menu” ładowały się do DIV “main”

robię to kodem html

Kod:

firma.jpg

onmouseover=“src=‘buttons/firmared.jpg’” onmouseout=“src=‘buttons/firma.jpg’” border=“0”

alt=“main”

menu wygląda tak :

Kod:

#menu {

width: 900x;

height: 39px;

margin: 0;

padding: 0;

align: right;

background-image: url(…/menu.jpg);

}

a main tak :

Kod:

#main {

width: 900x;

height: 401px;

margin: 0;

padding: 0;

background: url(…/main.jpg);

}

target chyba w tym wypadku nie działa, otwiera się na nowej karcie, bardzo proszę o rozwiązanie problemu , będę wdzięczny

pozdrawiam

Proponuje zacząć przygodę z php i rozwiązać problem instrukcją switch,np link:

i kod:

[code]<?php $id= $_GET[‘id’]; switch ($id) { case “profil” : $strona=“profil.php”; break;default: $strona=“stronastartowa.php”; } include $strona; ?>

a bez php,to zostawiam na przyszlosc :slight_smile:

Hehe, rozwiązanie jest u Twych stóp. Zainteresuj się jquery. Gotowe biblioteki do wykorzystania, w tym między innymi pozwala wczytać Ci zawartość do głównego diva. Ps. Masz trochę mało tych divów. Przydałby Ci się jakiś “wrapper” na te wszystkie divy, żeby w razie czego móc je ogarniać bez dobierania się do body. :wink:

Dodatkowo zainteresuj się jQuery UI. Tam masz gotowe przykłady jak co stosować, w tym wgrywanie zawartości w stylu AJAX oraz wiele innych wodotrysków. 8)

czyli nie ma szans ogarnac tego z html+css?

Niestety na chwilę obecną nie. Ale może warto, żebyś spróbował, żanim porzucisz temat? :wink: Biblioteki jQuery są gęsto wykorzystywane w internecie nawet na stronach banków.

Przykład tego co chcesz zrobić:

podałbyś przykladowy pasujący kod z jquery? wtedy bede mial mozliwosc kombinowania wiekszą :slight_smile:

Przecież go podałem. :wink: Ale nie ściągnę za Ciebie bibliotek. Stronę podałem jquery.com, a co do biblioteki to wrzucasz ją do katalogu “js” i dodajesz wpis do niego wraz z nazwą pliku.

Masz odwołanie do katalogu oraz do nazwy pliku. Nazwa w kodzie musi być identyczna z tą w folderze.

dzięęęki :slight_smile: chyba się zagłębie