HTML/CSS wielkość pola password


(pain3hp) #1

mimo iż do pola password dorzucam atrybut size to IE8 robi go większe niż pola textowe (tylko IE)

jakiś sposób na te same rozmiary? dzieki


(system) #2

Atrybut width - a to że IE interpretuje inaczej to normalka :slight_smile:


(ra-v) #3

Atrybut "size" wskazuje przewidywaną na ilość znaków jaka pomieści pole. W Operze i Chrome pewnie były by jeszce inne rozmiary, może nie tak znaczące.


(system) #4

O, a kolega nade mną dał jeszcze lepsze rozwiązanie (moje wywodzi się z HTML, jego z XHTML + CSS) :slight_smile:


(floyd) #5

O Firefoksie nawet jeszcze nikomu się nie śniło gdy IE miał już swoje standardy. Zapewniam cię, że wszystkie późniejsze przeglądarki robiły wszystko by tylko nie było jak w IE. Normalka gdy idzie walka o kasę czyli przeciągnięcie użytkowników na swoją stronę i dlatego śmieszy mnie oskarżanie tylko jednej z firm o złą wolę. Wystarczy tylko odpowiednia propaganda czy reklama i już wszyscy powtarzają jak za panią matką. Oczywiście wszyscy zaprzeczają, że na nich działa reklama. Reklamodawcy twierdzą jednak, że jest inaczej.


(system) #6

Tak, ale są standardy, których twórcy przeglądarek powinni się trzymać - są one ustanawiane od dawna przez W3C. Twórcy Safari/FF/Opery/Chrome trzymają się wytycznych (nie zawsze w 100%, ale mniej więcej w 90% i wzwyż na pewno), tylko dla IE trzeba zwykle tworzyć osobne arkusze stylów. Sytuacja na szczęście zaczęła się zmieniać od IE8 i w nadchodzącej finalnej wersji 9 widać już zdecydowaną poprawę względem poprzednich wersji :slight_smile: I to na pewno nie jest wpływ reklamy że tak twierdzę - pracuję dość dużo przy tworzeniu witryn (zwykle od zaplecza, ale frontendy też zdarza mi się tworzyć/ciąć do XHTML i CSS), więc opieram swą opinię na tym.


(mario@) #7

Jeżeli osoba tworzącą stronę ma pojęcie co robi to do takiego pliku zwykle wystarczy wpisać kilka/kilkanaście linijek(oczywiście nie zawsze da się pogodzić wszystkie przeglądarki tak łatwo) a jak wiadomo większość przeglądarek może wyświetlać inaczej inne elementy(nie tylko IE). I nie ma co ukrywać nawet IE6 czasem poprawniej wyświetla strony niż ff czy opera(przeglądarki te są często "odporne" na pomyłki webmasterów co jest złe). Ale z drugiej strony nie ma co się czarować IE jest w tyle ale jest to spowodowane rzadkimi aktualizacjami a i pewnie olewackim podejściem jej twórców(przyzwyczaili się do tego iż przeglądarka jest/była dostarczana z systemem).


(pain3hp) #8

a co to znaczy poprawniej? - dla każdego co innego, każdy pisze inaczej i ja napisze coś inaczej co mi wyświetli tak jak chciałem IE a nie FF. Więc o poprawności ciężko mówić. Co do IE6 to chyba się już nie przejmujecie tym szajsem? korzysta z niego 6%, w tym stare firmy i biedne szkoły, albo jakieś dziadki które wchodzą sprawdzić o której msza


(floyd) #9

Pewnie uważasz, że mnie to sprawia przyjemność tworzenia odrębnych styli, tyle, że widzę winę po wszystkich stronach tego stanu rzeczy.

Czasami nawet chodzi o drobiazgi które też mogą utrudnić życie, a nie tylko o standardy. Oczywiście wszyscy obwiniają Microsoft mówiąc: Wszyscy robią tak samo, tylko Microsoft robi inaczej. Wyjaśnienie jest proste. Żeby te inne przeglądarki mogły zaistnieć w sytuacji gdy Microsoft miał 90% rynku to ich twórcy musieli się zjednoczyć i przypuszczam, że do dziś uzgadniają szczegóły. W pojedynkę nie mieli by żadnych szans. Swego czasu, to Microsoft tworzył standardy i chciał je narzucić Światu. Na pewno dobrze, że się nie udało, ale trudności z tym związane dotyczą nas wszystkich. Chyba nie jesteś tak naiwny sądząc, że gdyby nawet Microsoft znikł z powierzchni ziemi, to nastąpiła by era powszechnej szczęśliwości, przynajmniej w sferze projektowania stron.


(system) #10

Powiem tylko że Microsoft wchodzi w skład W3C :slight_smile:


(pain3hp) #11

chętnie oddał bym monopol w rece FF


(Piotrmaciejewski92xq) #12

Zajrzyj tutaj:

http://www.kurshtml.boo.pl/

Size - określa rozmiar pola

np: to pole które zmieści 10 znaków bez "przewijania"

maxlength - określa ile znaków można wpisać

np: to pole które będzie miało szerokość na 25 znaków, ale można wpisać tylko 10

U mnie działa na Operze oraz IE


(pain3hp) #13

WOW pomoc dostałem w 2 poście... ogarnij


(ra-v) #14

pain3hp , nie oddawaj monopolu w ręce Mozilli, bo oni od wieków maja problem z float:left :slight_smile: już nawet IE7 sobie lepiej radzi.

właśnie wątek zaczął się od tego że tak nie jest :wink:

Proponuję zamknięcie tematu.


(pain3hp) #15

wystarczy zrobić rodzica tych floatów i dać mu overflow hidden za to IE ma wiele innych problemów