HTML/CSS wielkość pola password

mimo iż do pola password dorzucam atrybut size to IE8 robi go większe niż pola textowe (tylko IE)

jakiś sposób na te same rozmiary? dzieki

Atrybut width - a to że IE interpretuje inaczej to normalka :slight_smile:

Atrybut “size” wskazuje przewidywaną na ilość znaków jaka pomieści pole. W Operze i Chrome pewnie były by jeszce inne rozmiary, może nie tak znaczące.

O, a kolega nade mną dał jeszcze lepsze rozwiązanie (moje wywodzi się z HTML, jego z XHTML + CSS) :slight_smile:

O Firefoksie nawet jeszcze nikomu się nie śniło gdy IE miał już swoje standardy. Zapewniam cię, że wszystkie późniejsze przeglądarki robiły wszystko by tylko nie było jak w IE. Normalka gdy idzie walka o kasę czyli przeciągnięcie użytkowników na swoją stronę i dlatego śmieszy mnie oskarżanie tylko jednej z firm o złą wolę. Wystarczy tylko odpowiednia propaganda czy reklama i już wszyscy powtarzają jak za panią matką. Oczywiście wszyscy zaprzeczają, że na nich działa reklama. Reklamodawcy twierdzą jednak, że jest inaczej.

Tak, ale są standardy, których twórcy przeglądarek powinni się trzymać - są one ustanawiane od dawna przez W3C. Twórcy Safari/FF/Opery/Chrome trzymają się wytycznych (nie zawsze w 100%, ale mniej więcej w 90% i wzwyż na pewno), tylko dla IE trzeba zwykle tworzyć osobne arkusze stylów. Sytuacja na szczęście zaczęła się zmieniać od IE8 i w nadchodzącej finalnej wersji 9 widać już zdecydowaną poprawę względem poprzednich wersji :slight_smile: I to na pewno nie jest wpływ reklamy że tak twierdzę - pracuję dość dużo przy tworzeniu witryn (zwykle od zaplecza, ale frontendy też zdarza mi się tworzyć/ciąć do XHTML i CSS), więc opieram swą opinię na tym.

Jeżeli osoba tworzącą stronę ma pojęcie co robi to do takiego pliku zwykle wystarczy wpisać kilka/kilkanaście linijek(oczywiście nie zawsze da się pogodzić wszystkie przeglądarki tak łatwo) a jak wiadomo większość przeglądarek może wyświetlać inaczej inne elementy(nie tylko IE). I nie ma co ukrywać nawet IE6 czasem poprawniej wyświetla strony niż ff czy opera(przeglądarki te są często “odporne” na pomyłki webmasterów co jest złe). Ale z drugiej strony nie ma co się czarować IE jest w tyle ale jest to spowodowane rzadkimi aktualizacjami a i pewnie olewackim podejściem jej twórców(przyzwyczaili się do tego iż przeglądarka jest/była dostarczana z systemem).

a co to znaczy poprawniej? - dla każdego co innego, każdy pisze inaczej i ja napisze coś inaczej co mi wyświetli tak jak chciałem IE a nie FF. Więc o poprawności ciężko mówić. Co do IE6 to chyba się już nie przejmujecie tym szajsem? korzysta z niego 6%, w tym stare firmy i biedne szkoły, albo jakieś dziadki które wchodzą sprawdzić o której msza

Pewnie uważasz, że mnie to sprawia przyjemność tworzenia odrębnych styli, tyle, że widzę winę po wszystkich stronach tego stanu rzeczy.

Czasami nawet chodzi o drobiazgi które też mogą utrudnić życie, a nie tylko o standardy. Oczywiście wszyscy obwiniają Microsoft mówiąc: Wszyscy robią tak samo, tylko Microsoft robi inaczej. Wyjaśnienie jest proste. Żeby te inne przeglądarki mogły zaistnieć w sytuacji gdy Microsoft miał 90% rynku to ich twórcy musieli się zjednoczyć i przypuszczam, że do dziś uzgadniają szczegóły. W pojedynkę nie mieli by żadnych szans. Swego czasu, to Microsoft tworzył standardy i chciał je narzucić Światu. Na pewno dobrze, że się nie udało, ale trudności z tym związane dotyczą nas wszystkich. Chyba nie jesteś tak naiwny sądząc, że gdyby nawet Microsoft znikł z powierzchni ziemi, to nastąpiła by era powszechnej szczęśliwości, przynajmniej w sferze projektowania stron.

Powiem tylko że Microsoft wchodzi w skład W3C :slight_smile:

chętnie oddał bym monopol w rece FF

Zajrzyj tutaj:

http://www.kurshtml.boo.pl/

Size - określa rozmiar pola

np: to pole które zmieści 10 znaków bez “przewijania”

maxlength - określa ile znaków można wpisać

np: to pole które będzie miało szerokość na 25 znaków, ale można wpisać tylko 10

U mnie działa na Operze oraz IE

WOW pomoc dostałem w 2 poście… ogarnij

pain3hp , nie oddawaj monopolu w ręce Mozilli, bo oni od wieków maja problem z float:left :slight_smile: już nawet IE7 sobie lepiej radzi.

właśnie wątek zaczął się od tego że tak nie jest :wink:

Proponuję zamknięcie tematu.

wystarczy zrobić rodzica tych floatów i dać mu overflow hidden za to IE ma wiele innych problemów