Html/Div/Css gdzie błąd?

a powiedz mi jak ma Ci się niby powtarzać jak nigdzie nie masz elementu który nadaną miał by wartość repeat, repeat-x lub repeat-y?

Przecież mam style css które określają tą wartość dla elementu id0707 …

no-repeat, to chyba jednak nie jest powtarzanie tła? czytałeś Ty wogle o bacgroud-repeat?

Taak czytalem, ale nie sądzilem, że będe musial coś w html zmieniać (no oprucz ścieżki do stylów.css)

Skasowalem no-repaeat zapisalem i otworzylem index = dalej to samo. Otowrzylem style css przez chwile tlo się powtarzalo (lecz ta grafika wyjechala poza szablon i ,przebila’’ się przez stopke).

tak to my chyba daleko nie zajdziemy… chcesz by tło pojawiało się w pionie, dajesz w CSS bacground-repeat:repeat-y; chcesz by powtarzało się w poziomie dajesz w CSS bacground-repeat:repeat-x; chcesz żeby się nie powtarzało dajesz bacground-repeat:no-repeat; chcesz, żeby się powtarzało w pionie i poziomie dajesz bacground-repeat:repeat; to wszystko jest opisane w każdej instrukcji do CSS, a z Twojej składni ewidentnie wynika, że albo masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, albo chcesz uzyskaćefekt nieprzewijanego tła

Ja chce zrobić tak, żeby grafika id0707 wraz z przyplywem informacji (która będzie zajmować większą powieszchnie niż grafika) ta grafika się powielala. Żeby byl efekt, że to jest jedna duża grafika na styk zrobiona do treści. No i oczywiście stopka musi się poruszać wraz z nią.

A co do skladni to nie wiem o co ci chodzi mam przecież tylko w stylach css bacground-repeat:repeat-y a w html wywalone z grafiki polecenie no-repeat i podaną ścieżke do stylów css.

Nic więcej nie zmienialem.

niezagłądałem CI w stelesheet bo ich niepodałeś, pozatym niesądziłem, zę ktoś stosuje podwojne style (raz w style.css i drugi raz w

to tło które ma się powtarzać dajesz background-repeat:repeat; stopke pozycjonujesz zaś od dołu, nie od góry, czyli zamiast

div.id1313 {

   position:absolute;

   left:26px;

   top:772px;

   width:667px;

   height:8px;

}

dajesz np.

div.id1313 {

   position:absolute;

   left:26px;

   bottom:0px;

   width:667px;

   height:8px;

}

jeżeli oczywiście to jest Twoja stopka

Style :

BODY { 

background-color: #FFFFFF; 

text-align: center; 

} 




div.id0707 { 

background-repeat:repeat-Y




}

Co do podwójnych styli, to ja nawet nie wiem skąd to tam się wzielo. Mi to też nie pasowalo dlatego dalem wcześniej ten fragment z pytaniem czy wszystko tu jest normalnie.

Ok, zaraz wprowadze zmiany i zobacze.

Dzięki z cierpliwość :wink:

Edit:

Zmienilem stopke jak kazaleś (to jest id1212)

I wcielo mi kawalek grafiki :

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? … 2bae706d7b

Ps: Co trzeba wykasować w tym kodzie HTML, żeby byly style dobrze?

jeżeli masz coś takiego, na stronie, a coś takiego

w arkuszu styli to nadrzędnym będzie no-repeat ze strony, jednym słowem, masz potworny burdel w kodzie :wink: poczytaj lepiej jakieś podstawy o CSS

tego to już z grzeczności nie skomentuję…

a co do tej skasowanej grafiki, to jak to wypozycjonowałeś? dałeś odległość od bottom, a skasowałeś tę od top? jak tak to sprawdź, czy podałeś prawidłowe wartości

Przecież już napisalem, że wywalilem no-repeat!

A komentuj ;p

Chyba to się zrobilo przy pocięciu na divy przez PS’a

No ale co z tymi css? Mam przenieść wszystko między do style.css?

@edit

Tak bottom mialem zle ustawione, ale troche pokombinowalem i jest ok.

Ps: Co to bottom oznacza? Tzn to jest odleglość licząca się od jakiegoś elementu czy co?

a jego

@up dzięki ^^

@topic

Przelozylem to co cza bylo do styli, wykasowalem co bylo niepotrzebne itp i dalej napisy przecodzą przez stopke i wchodzą na biale tlo.

Dam może link do ściągniecia tych plików :

http://rapidshare.de/files/28739946/HTML_div.rar.html (images, index i style)