HTML do XHTML

Nikt Ci tego nie przekonwertuje. To trzeba od nowa pociąć już do XHTMLa.

potwierdzam co kolega już powiedział :smiley: dam Ci radę - nie używaj tego #@%**&^ narzędzia do cięcia i osadznia designu :slight_smile: lepiej sobie tylko pociąc design, i samemu zrobić szkielet i później do niego wszystko ‘wkładać’ - łatwo, prosto i przyjemnie. I masz pewność że się zwaliduje ;]

Lepiej niż zajmować się xHTML byś konwertował kodowanie na iso, przyniosło by to więcej pożytku oglądającym Twoją stronę :wink:

Poza tym brak doctype, co jest karygodne w dzisiejszych czasach, a czy to jest HTML czy też xHTML to… wierz mi, nie ma dużego znaczenia.

***************************************

* laycms_01.gif

wojsmol , primo, Twój kod ma 5 errorów, po wrzuceniu do validatora, secundo w xHTMLu już po prostu ‘nie wypada’ zbudować strony ta tabelach

wojsmol , po trzecie należy to wykasować

<?xml version="1.0" encoding="iso-8859-2"?>

aby IE nie dostało zadyszki :stuck_out_tongue:

Airborn primo dam kod bez errorów secundo czy krzycho_92 prosił o przerobienie na divy? nie. _Puma_ zastanawiałem się nad wywaleniem tej linijki, aż w końcu zostawiłem :slight_smile: Kod przerabiałem na szybko i stąd błędy

prosił, nie prosił, to że kod się waliduje, nie oznacza, że umieszczanie strony w tabeli jest zgodne z zasadami XHTML

Airborn, XHTML nie mówi kompletnie NIC o tym, że nie powinno stosować się tabel do layoutu. Można stworzyć layout tabelkowy w XHTML 1.1, jak i oparty o warstwy w HTML 4.01 Strict.

Semantyka tworzenia stron (do czego zalicza się także używanie tabel do tabel, a nie do tworzenia wyglądu strony) to stosunkowo nowa praktyka, która faktycznie upowszechniła się razem z XHTML, ale nie ma z nim związku. Ale nie oznacza to, że nie należy jej stosować, szczerze to zalecam - ale niestety wymaga to wprawy, a raczej żaden automat tego nie załatwi.

***************************************

* laycms_01.gif

we wszystkich przykładach, które napisaliście, zastosowany jest tradycyjny HTML, mający z XHTML mało wspólnego

po pierwsze: zastosowanie doctype transitional, co jest niepoprawne

i drugie primo: XHTML to także odpowiednie nagłówki html ( Content-type: application/xhtml+xml ), a o tym nic nie wspomnieliście :stuck_out_tongue:

a po trzecie, ostatnie, but not least

W skrócie mówiąc to xHTML jest Ci potrzebny jak… kwiatek do korzucha :mrgreen: